27 ایده برتر ایده های تجاری دامداری در سال 2023

ساخت وبلاگ

آیا می خواهید یک تجارت تولید دام شروع کنید؟محصولات دام منبع اصلی پروتئین حیوانی برای مصرف انسان است. علاوه بر آن ، ما مواد مهم دیگری را از دام دریافت می کنیم. اینها پشم ، پوست ، استخوان و غیره هستند. در اینجا در این مقاله ، سودآورترین ایده های مشاغل کشاورزی دامداری را که می توان با پول کمی شروع کرد ، ذکر می کنیم.

از عصر باستان ، نگه داشتن دام های داخلی یک منبع درآمد سودآور برای انسان بوده است. این روزها ، کشاورزی دام قطعاً یک تجارت سودآور هم در مقیاس بزرگ و هم در مقیاس کوچک است.

تقاضا برای محصولات دام به سرعت در حال افزایش است و انتظار می رود در آینده افزایش یابد. دلایل اصلی رشد عظیم جمعیت ، رشد درآمد ، شهرنشینی سریع و پاسخ تولید در سیستم های مختلف دام است. شیوه های دامپروری در فرهنگ ها و دوره های زمانی بسیار متفاوت بوده است.

لیست 27 ایده تجارت کشاورزی دام

شماره 1. کشاورزی خرچنگ

در اصل ، خرچنگ های گل در کشورهای آسیایی محبوب ترین هستند. کشورهایی مانند هند ، بنگلادش ، تایلند و فیلیپین تولید کننده اصلی خرچنگ های گل هستند. با این حال ، این محصول تقاضای بین المللی زیادی نیز دارد. گوشت خرچنگ های گل خوشمزه است. با کمی پول ، می توان حتی در خانه یک تجارت کشاورزی خرچنگ گل را آغاز کرد و اداره کرد.

شماره 2کشاورزی لبنیات

کشاورزی گاو یا کشاورزی لبنیات در سراسر جهان بسیار محبوب است. با این حال ، گاوها منحصر به فرد ترین و پیچیده ترین چرخه عمر هر غذایی را دارند. علاوه بر این ، این بخش ها را شامل می شود. به غیر از تولید شیر و گوشت ، گاوها مخفیگاه های با ارزش بالا را برای صنعت چرم فراهم می کنند. کشاورزی گاو آسان است. با این حال ، نیاز به سرمایه گذاری متوسط و برنامه ریزی استراتژیک دارد.

شماره 3. کشاورزی اردک

در واقع ، اردک نوع خاصی از پرندگان مرغ است. تعدادی از نژادهای اردک گوشت و تولید تخم مرغ در سراسر جهان وجود دارد. اگر می خواهید یک تجارت کشاورزی کم هزینه را شروع کنید ، می توانید کشاورزی اردک را در نظر بگیرید. حتی ، شما می توانید اردک ها را بدون هیچ آب پرورش دهید. در اصل ، این یک تجارت ارزان تر است. از آنجا که اردک ها پرندگان بسیار سخت هستند ، به مراقبت و مدیریت کمتری نیاز دارند.

شماره 4کشاورزی EMU

EMU ها پرندگان طیور بزرگ گروه Ratite هستند و دارای ارزش اقتصادی بالایی هستند. آنها تخم مرغ ، گوشت ، روغن ، پوست و پرها با ارزش تولید می کنند. ایالات متحده ، AUS و چین کشورهای پیشرو در تولید EMU هستند. EMU برای تولید گوشت کم کالری محبوب است. علاوه بر این ، پرندگان غذای کمتری مصرف می کنند و آنها را به انواع مختلفی از محصولات ارزشمند تبدیل می کنند. حتی ، می توانید EMU را با سایر دام های خود پرورش دهید.

شماره 5پرورش ماهی

کشاورزی ماهی یک تجارت پر سود برای افرادی است که در محل خود دارای آب کافی آب هستند. با این حال ، شما همچنین می توانید ماهی را در مخازن پرورش دهید. انواع مختلف ماهی های کپور ، گربه ماهی ، میگو ، ماهی قزل آلا و میگو در سطح جهان بسیار محبوب هستند. در شروع یک تجارت کشاورزی ماهی ، انجام یک بررسی بازار برای درک تقاضای محلی مهم است. علاوه بر این ، کشاورزی ماهی زینتی نیز این روزها محبوبیت زیادی پیدا می کند.

شماره 6کشاورزی بز

به دلیل چشم انداز اقتصادی خوب ، پرورش بز تحت سیستم فشرده و نیمه فشرده برای تولید تجاری طی چند سال گذشته در حال افزایش است. تجارت بازده خوبی دارد. علاوه بر این ، شرایط مطلوب بازار در حال ظهور و دسترسی آسان به فن آوری های بهبود یافته بز نیز توجه کارآفرینان را به خود جلب می کند.

شماره 7کشاورزی شترمرغ

شترمرغ به کشاورز اجازه می دهد بازده بالاتر و سریعتر سرمایه گذاری را انجام دهد. این پرندگان بزرگ طیور هستند. در سالهای اخیر ، تعدادی از تولید کنندگان گوشت گاو اروپایی و آمریکایی به دلیل سودآوری شگفت انگیز به کشاورزی شترمرغ تبدیل شده اند. شترمرغ هر سال 40 تخم مرغ تولید می کند. جوجه های شترمرغ معمولاً در حدود 14 ماه به اندازه بازار می رسند. جدا از شترمرغ گوشت چرمی و پر نیز فراهم می کند.

شماره 8کشاورزی ماهی تیلاپیا

این روزها کشاورزی ماهی تیلاپیا از برجستگی بسیار زیادی برخوردار است. امروزه این یک تجارت بسیار سودآور است. این تجارت کشاورزی دانش و مهارت خاصی را می طلبد.

شماره 9کشاورزی پرندگان حیوان خانگی

این یکی دیگر از مشاغل کم هزینه های کشاورزی کم هزینه نیز به طور پاره وقت است. می توانید پرورش پرندگان حیوان خانگی را در خانه شروع کنید. و روش های بی شماری برای فروش پرندگان وجود دارد. برخی از محبوب ترین پرندگان حیوان خانگی کبوتران ، طوطی ها ، خاکستری آفریقایی ، آمازون ، کاکاتو ، ماکائو ، کون ، لوریس و لوریکت ها و غیره هستند.

شماره 10کشاورزی خوک

خوک یک شکل محبوب از دام است. سالانه بیش از یک میلیارد خوک در سراسر جهان قصابی می شود که 100 میلیون آن در ایالات متحده آمریکا است. بزرگترین کشورهای صادر کننده خوک عبارتند از: ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و کانادا. اکثر خوک ها برای غذای انسان استفاده می شوند. با این حال، پوست، چربی و سایر مواد را برای استفاده به عنوان لباس، مواد تشکیل دهنده غذاهای فرآوری شده، لوازم آرایشی و سایر مواد برای استفاده پزشکی تامین می کند.

شماره 11. پرورش طیور

هر فردی می تواند مرغداری را برای تخم مرغ و گوشت شروع کند. به طور کلی مرغ های تخم مرغ لایه ای و مرغ های تولید کننده گوشت جوجه های گوشتی هستند. یک تجارت سودآور است. تقاضا برای گوشت مرغ روز به روز در حال افزایش است. اساساً گوشت مرغ پروتئین حیوانی سالم تری نسبت به گوشت قرمز است. شما می توانید مرغداری را هم در مقیاس کوچک و هم در مقیاس بزرگ شروع کنید.

#12. پرورش بلدرچین

بلدرچین یک پرنده کوچک طیور است. پرورش بلدرچین این روزها رواج زیادی پیدا کرده است. و قطعاً دلایل مختلفی پشت آن وجود دارد. این فهرست ممکن است شامل رشد سریع، بلوغ جنسی زودرس، فاصله نسل کوتاه و تکثیر در تولید تخم باشد.

گوشت بلدرچین دارای چربی کمتر و کالری کمتری است که یک غذای ایده آل برای مصرف کنندگانی است که مراقب سلامتی هستند. تخم بلدرچین و گوشت آن به دلیل غنی بودن از ویتامین ها، اسیدهای آمینه ضروری، اسیدهای چرب غیراشباع و فسفولیپیدها مشهور است. و همه اینها برای رشد جسمی و ذهنی انسان حیاتی هستند

شماره 13. پرورش خرگوش

پرورش خرگوش هم سرگرم کننده و هم سودآور است. شما می توانید خرگوش را برای اهداف حیوان خانگی و دام پرورش دهید. در واقع، خرگوش ها حیوانات کوچکی هستند. بنابراین، آنها به فضای کمتر، تغذیه، مراقبت و مدیریت نیاز دارند. شما به راحتی می توانید در مزرعه، حیاط خلوت، تراس و حتی در خانه خرگوش پرورش دهید. خرگوش ظرفیت تولید مثل بسیار بالایی دارد. یک خرگوش ماده هر 30 روز و 2 تا 8 بچه در هر زایمان می تواند بچه به دنیا بیاورد.

شماره 14. پرورش گوسفند

این یکی دیگر از مشاغل پرسود برای دامداران است. می توانید گوسفند را برای شیر، گوشت و فیبر پرورش دهید. با این حال، شما باید نژادهای خاصی را بسته به شرایط کشاورزی منطقه خود انتخاب کنید. برخی از کشورهای عمده تولید کننده گوسفند عبارتند از: چین، استرالیا، هند، ایران و سودان سابق. قبل از شروع کسب و کار، باید یک طرح تجاری واضح از جمله هزینه های مالی و درآمد ایجاد کنید.

شماره 15. پرورش حلزون

هلیکس فرهنگی یا کشاورزی حلزون یک تجارت پرسود است. علاوه بر این ، این یک تجارت کم هزینه است که می توانید از خانه شروع کنید. حلزونها فضای مرطوب را ترجیح می دهند. و آنها در فصل خشک خفته می شوند. و شما باید مزرعه حلزون را با گونه های مناسب شروع کنید. به طور کلی ، حلزون های بزرگ بزرگ درآمد بیشتری نسبت به موارد کوچکتر دارند.

16. کشاورزی مرغ گوشتی

گوشت مرغ منبع مهمی از پروتئین است. چندین نوع توسعه یافته وجود دارد. آنها برای رشد سریع و راندمان تبدیل شدید خوراک محبوب هستند. همچنین ، کود مرغ از ارزش کود بالایی برخوردار است. می توانید از آن برای افزایش عملکرد همه محصولات زراعی استفاده کنید. علاوه بر این ، گوشت فرآوری شده فرصت بازار بسیار خوبی را در داخل و بین المللی دارد.

17. کشاورزی شتر

شیر شتر از ویژگی های شیمیایی مشابهی با شیر گاو برخوردار است. آنها شیر ، گوشت و مو را برای منسوجات یا کالاهایی مانند کیسه های نمدی تهیه می کنند. کشاورزی شتر از نظر تجاری سودآور است. این کشور در استرالیا ، آمریکای شمالی ، آفریقا و کشورهای آسیا اقیانوسیه محبوب است. با این حال ، آفریقا و آسیا برای تأمین بیشتر نیازهای خود به شترها بستگی دارند.

18. کشاورزی ماهی کپور

کشاورزی معمولی کپور یک تجارت بسیار سودآور است. با این حال ، شما باید سیستم مدیریت ماهی مناسب را حفظ کنید. ماهی کپور به معنای ماهی های خانگی و خارجی مانند ماهی Rui یا گونه های دیگر مانند این است. Katla ، Mrigel و Kalibaus گونه های آسیای جنوبی هستند. و گونه های خارجی عبارتند از: کپور نقره ای ، کپور چمن ، کپور بژید ، کپور سیاه ، کپور معمولی و غیره مشهور هستند.

19. کشاورزی گربه ماهی

تقاضا برای گربه ماهی به سرعت در حال افزایش است. همچنین ، اینها بسیار مغذی هستند. کشاورزی گربه ماهی با یک قطعه بسیار کوچک از بدن آب امکان پذیر است. با این حال ، شما باید روش کشاورزی تجاری و مدیریت خوراک را حفظ کنید.

20. کشاورزی گاو

کشاورزی گاو سودآور است. شیر ، گوشت و چرم می دهد. با این حال ، گاوها برای کشاورزی شیر و گاو برای گوشت - این دو متفاوت هستند. شما باید برای یک هدف خاص ، تنوع ترکیبی مناسب را انتخاب کنید. علاوه بر این ، شما باید روش های مناسب کشاورزی را حفظ کنید.

21. کشاورزی ماهی زینتی

کشاورزی ماهی زینتی یک پروژه سودآور مالی و همچنین خودسازی است. علاوه بر این ، نگه داشتن ماهی آکواریوم یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین سرگرمی های جهان است.

22. کشاورزی مروارید

کشاورزی مروارید یک تجارت بلند مدت است. با این حال ، تجارت بازده خوبی می دهد. کشاورزی مروارید در حال پیوند مروارید مروارید و تولید مرواریدهای کشت شده است. این مهارت و دانش را در مورد روش ها و شیوه های کشاورزی می طلبد.

23. کشاورزی آهو

هر کشوری اجازه نمی دهد که گوزن ها به کشاورزی بپردازند. با این حال ، این یک تجارت سودآور است. حتی می توانید از حیاط خلوت خود شروع کنید. در مقایسه با دام های سنتی ، صنعت گوزن در حال رونق است. همچنین ، افزایش گوزن پتانسیل زمین را به حداکثر می رساند به طوری که حتی تراکت های کوچک دارایی حاشیه ای نیز می توانند بسیار سودآور شوند.

24. کشاورزی EMU

کشاورزی EMU دامنه و پتانسیل تجاری بسیار خوبی را ارائه می دهد. از آنجا که درآمد تکمیلی ، اشتغال اضافی و سادگی در کار را می دهد. کشورهای بزرگ در حال رشد EMU ایالات متحده ، استرالیا ، فرانسه ، چین ، ژاپن ، کشورهای اروپایی ، مالزی و هند هستند.

25. کشاورزی میگو

کشاورزی میگو یک تجارت آبزی پروری است. شما می توانید این کار را در آب شیرین یا به عنوان یک فرهنگ دریایی انجام دهید. با توجه به تقاضای بالای بازار برای محصولات و هزینه کم خرید زمین ، کشاورزی میگو از نظر تجاری سودآور است.

26. کشاورزی مرغ لایه

کشاورزی مرغ لایه به معنای پرورش پرندگان مرغ تخم مرغ به منظور تولید تخم مرغ تجاری است. انواع مختلفی از نژادهای لایه ای بسیار تولید کننده تخم مرغ در سراسر جهان وجود دارد. آنها از سن 18 تا 19 سالگی تخم مرغ را به صورت تجاری شروع می کنند. حتی آنها همچنان به طور مداوم تخم مرغ ها تا 72-78 سالگی می گذارند.

27. کشاورزی میگو ببر

کشاورزی میگو ببر آب برک یک تجارت بسیار سودآور است. این امر نیاز به سرمایه گذاری متوسط دارد. علاوه بر این ، شما باید بدن کافی داشته باشید. با این حال ، شما باید دانش کافی در مورد سیستم مدیریت آلودگی داشته باشید.

چگونه می توان یک تجارت کشاورزی دام را شروع کرد؟

اگر برخی از مناطق حیاط خلوت دارید می توانید در آنجا کشاورزی را شروع کنید. در غیر این صورت ، می توانید فضایی را برای اجاره برای اهداف کشاورزی بدست آورید. در ایالات متحده آمریکا ، برخی از موارد اصلی بالقوه گاو ، مرغ ، خوک ، گربه ماهی و گوسفند است.

همیشه حیوانی را انتخاب کنید که در بازار محلی تقاضا داشته باشد. زیرا هر زمان که آنها را برای مسافت طولانی حمل کنید ، هزینه شما را افزایش می دهد.

دام تنها وسیله تبدیل مواد طبیعی به محصولات پروتئینی برای مصرف انسان است. هر فرد می تواند دامداری را از حیاط خلوت خود شروع کند. با این حال ، کشاورزی تجاری در مقیاس بزرگ سود بیشتری را تضمین می کند. حتی کشاورزی تجاری در مقیاس کوچک نیز امکان پذیر است.

در شروع هر یک از این مشاغل ، شما باید یک برنامه تجاری را قبل از آن تهیه کنید. شما باید هزینه مربوط به آن را درک کنید. علاوه بر این ، شما باید زمان شکست را نیز محاسبه کنید. ما امیدواریم که این لیست از سودآورترین ایده های کسب و کار کشاورزی دام به شما در شروع کار خود کمک کند.

درباره نویسنده: 99BusinessIdeas.com به رهبری روپاک چاکربارتی متعهد به کمک به مبتدیان ، کارآفرینان و صاحبان مشاغل کوچک در شروع ، مدیریت و رشد تجارت خود است. هدف ما آموزش کارآفرین در مراحل مختلف کارآفرینی است.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 70 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:26