در این بخش

ساخت وبلاگ

اوراق بهادار بزرگراه: گزینه ای در حال ظهور برای افزایش تأمین اعتبار بزرگراه

معرفی

نیاز فوری به سرمایه گذاری در بهبود زیرساخت های سرمایه حمل و نقل وجود دارد - نیاز که از تأمین مالی موجود فراتر رود. برآوردها حاکی از آن است که 51. 6 میلیارد دلار باید هر سال برای 20 سال آینده هزینه شود تا شرایط فعلی و عملکرد زیرساخت های بزرگراه را حفظ کند. این نیاز با هزینه پیش بینی شده 38. 7 میلیارد دلار در سال برای کمبود سرمایه گذاری سالانه تقریباً 13 میلیارد دلار مقایسه می شود. علاوه بر این ، بیش از 300 میلیارد دلار در بزرگراه و نیازهای سرمایه پل وجود دارد.

از کجا این پول می آید؟منابع سنتی ، مدتهاست که از آن استفاده می شود ، بدیهی است که نمی تواند سطح پشتیبانی مورد نیاز را فراهم کند. به رسمیت شناختن این واقعیت ، قانون حمل و نقل سطحی بین المللی در سال 1991 (ISTEA) تصمیم گیرندگان حمل و نقل را ترغیب کرد تا از منابع بودجه اضافی استفاده کنند و از آنها استفاده کنند. در نتیجه ، تصمیم گیرندگان حمل و نقل به طور سیستماتیک کلیه گزینه های تأمین مالی ممکن را بررسی می کنند. صدور اوراق قرضه یکی از این گزینه ها است.

اوراق قرضه بزرگراه: مفاهیم اساسی

پیوند چیست؟

اوراق قرضه یک وعده کتبی برای بازپرداخت پول وام گرفته شده در یک برنامه مشخص است ، معمولاً با نرخ ثابت در طول عمر اوراق. تقریباً تمام اوراق قرضه بزرگراه اوراق قرضه شهرداری است که توسط نهادهای دولتی و محلی برای تأمین مالی پروژه ها و هزینه های مختلف خود صادر می شود.

اوراق قرضه مدتهاست که مکانیسم مهمی برای تأمین اعتبار بزرگراه ها بوده است. در سال 1893 ، ماساچوست اولین ایالت شد که از اوراق قرضه برای قرض گرفتن بودجه برای اهداف بزرگراه استفاده کرد ، اگرچه قلمرو آیداهو در اوایل سال 1890 اوراق قرضه "واگن جاده" صادر کرد. از آن زمان ، همه به جز دو ایالت - نبراسکا و وایومینگ - صادر کردنداوراق قرضه بزرگراه. در طی 20 سال گذشته ، افزایش قابل توجهی در تعداد اوراق قرضه شهرداری از جمله اوراق بزرگراه صادر شده است. تعهدات اوراق قرضه ایالتی و محلی در پایان سال 1992 حدود 47 میلیارد دلار بود.

چه چیزی اوراق بهادار بزرگراه را جذاب می کند؟

درآمد سود حاصل از اوراق شهرداری ، از جمله اوراق بزرگراه ، از مالیات فدرال معاف است. پس انداز این معافیت مالیاتی فدرال به صادرکنندگان ایالتی و محلی اجازه می دهد تا ارزان تر از سایر صادرکنندگان وام بگیرند.

چه نوع اوراق قرضه بزرگراه وجود دارد؟

برای راحتی ، اوراق قرضه بزرگراه را می توان به سه دسته تقسیم کرد: اوراق تعهد عمومی ، اوراق بهادار درآمد و اوراق هیبریدی.

  • اوراق قرضه تعهد عمومی با ایمان کامل و اعتبار دولت صادر کننده حمایت می شود. بیشتر ایالت ها برای درآمد خود به مالیات بر درآمد یا مالیات فروش متکی هستند. پشتوانه کامل ایمان و اعتبار حاکی از آن است که کلیه منابع درآمد ، مگر اینکه به طور خاص محدود باشد ، برای پرداخت خدمات بدهی در این نوع اوراق استفاده می شود.
  • اوراق بهادار درآمد توسط منبع خاصی از درآمد پشتیبانی می شود ، که معمولاً با عملکرد خاص برای پشتیبانی از اوراق قرضه مرتبط است. از این رو بزرگراه ها و پل ها ممکن است توسط اوراق بهادار درآمدی که توسط عوارض ، امتیازات و هزینه های مستقیم پشتیبانی می شوند ، تأمین شود. دولت های ایالتی و محلی که اوراق بهادار درآمد را صادر می کنند ، معمولاً باید نرخ بهره کمی بالاتر را بپردازند تا در صورت عدم تحقق درآمدها ، ریسک سرمایه گذار را افزایش دهند.
  • اوراق قرضه هیبریدی کسانی هستند که دارای ویژگی های هر دو درآمد و اوراق تعهد عمومی هستند. به عنوان مثال ، یک هیبرید - یک پیوند تعهد اخلاقی - وثیقه ای است که توسط درآمد و همچنین یک وعده غیرقانونی از دولت صادر کننده حمایت می شود که می تواند هرگونه نقص در درآمد دولت را در نظر بگیرد. سایر هیبریدها شامل اوراق دو بشکه است که اوراق قرضه ای است که هم توسط درآمد و هم ایمان و اعتبار و اعتبار دولت صادر کننده حمایت می شود.

شکل 1 جریان وجوه از سرمایه گذاران ، از طریق جامعه مالی ، به دولت و سایر صادرکنندگان دولت اوراق حمل و نقل را نشان می دهد.

اوراق قرضه بزرگراه چگونه کار می کند؟

اوراق قرضه شهرداری معمولاً در فرقه یا چند برابر 5000 دلار صادر می شود. این مبلغ ، مقادیر یا چهره ای است که هنگام رسیدن اوراق به بلوغ پرداخت می شود. به طور کلی ، اوراق قرضه به گونه ای ساخته شده اند که زندگی اوراق بهادار برابر با زندگی معمول تسهیلات باشد. مدت تأمین اعتبار برای یک پروژه بسیار طولانی مانند بزرگراه یا تسهیلات پل به طور کلی محدود به 20 یا 30 سال است.

هر اوراق قرضه دارای نرخ کوپن است که نرخ بهره مندرج در اوراق قرضه و قابل پرداخت به دارنده اوراق قرضه است. بهره در بیشتر اوراق بهادار بزرگراه به صورت نیمه ساله پرداخت می شود. به عنوان مثال ، اوراق قرضه 10،000 دلاری با نرخ کوپن 6 درصدی ، سالانه 600 دلار اوراق قرضه را در دو قسط 300 دلار پرداخت می کند.

اوراق قرضه همچنین نرخ عملکرد دارد. این نرخ بازده مؤثر به سرمایه گذار تعیین شده با قیمتی است که سرمایه گذار برای اوراق قرضه ، نرخ کوپن و تاریخ سررسید پرداخت کرده است. به عنوان مثال ، اگر همین اوراق قرضه برای فروش 8000 دلار کاهش یابد ، بازده فعلی به 7. 5 درصد افزایش می یابد (600 دلار تقسیم شده توسط 8000 دلار).

قیمت و عملکرد اوراق بهادار بزرگراه ها - مانند سایر اوراق قرضه - براساس فعالیت در سایر بازارهای اعتباری ، فعالیت کلی اقتصادی ، تورم و سیاست فدرال رزرو ، نوسان می کند.

همه اوراق قرضه دارای رتبه اعتباری هستند که این یک معیار برای تعیین ریسک سرمایه گذار است. همه سرمایه گذاری ها مبادله ای بین ریسک و پاداش است. رتبه بندی اعتباری یک اندازه گیری ساده از چگونگی احتمال خطر یک وثیقه را ارائه می دهد. رتبه بندی اعتبار همچنین تعیین می کند که صادرکننده چقدر باید برای سرمایه پرداخت کند و بر میزان نرخ بهره که در آن اوراق بهادار است تأثیر می گذارد. به طور کلی ، هرچه رتبه پایین تر باشد ، بازده صادرکننده باید بالاتر باشد.

سه شرکت مستقل در صورت درخواست برای بزرگراه و سایر بدهکاران شهرداری ، رتبه های اعتباری را منتشر می کنند. رتبه بندی ها ، که با معیارهای رتبه بندی عینی مانند بدهی فعلی ، پایگاه اقتصادی ، امور مالی و مدیریت صادرکننده تعیین می شوند ، میزان پرداخت بدهی و نقدینگی صادرکننده را ارزیابی می کنند. دسته بندی رتبه بندی یا نمرات بالاترین کیفیت سرمایه گذاری (AAA یا AAA) را به اوراق قرضه که در حال حاضر به طور پیش فرض (D) است ، افزایش می دهد.(شکل 2 را ببینید)

چگونه صادرکنندگان اوراق بهادار سرمایه گذاران را جذب می کنند؟

دولت های ایالتی و محلی معمولاً می توانند با بهبود جایگاه خود در بازارهای اعتباری ، دسترسی خود به سرمایه را افزایش داده و هزینه های وام خود را کاهش دهند. در زیر چند مکانیسم برای انجام این کار لیست شده است:

میز 1

روندهای فعلی در تأمین اعتبار اوراق بهادار بزرگراه

به طور کلی ، بازار معاف از مالیات در یک دهه گذشته رشد کرده است تا به بخش عمده ای از صنعت سرمایه گذاری ایالات متحده تبدیل شود. در سال 1992 ، حجم اوراق قرضه شهرداری از 235 میلیارد دلار فراتر رفت. در سال 1983 ، تنها 83 میلیارد دلار بود. در همان دوره 10 ساله ، صدور اوراق حمل و نقل از 4. 8 میلیارد دلار به 25. 9 میلیارد دلار افزایش یافته است.

تأمین مالی اوراق بهادار بزرگراه نیز در این دوره به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در سال 1992 ، دولت های ایالتی 6. 4 میلیارد دلار در موضوعات اصلی صادر کردند (صندوق های "جدید" - شکل 3 را ببینید) و 3. 1 میلیارد دلار اضافی را مجدداً بازنویسی کردند. مبلغ قابل مقایسه 1983 1. 1 میلیارد دلار بودجه جدید و 1. 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری مجدد بود. علاوه بر این ، هنگامی که اوراق قرضه محلی نیز در نظر گرفته می شود ، صدور کل اوراق بهادار برای بزرگراه ها و پل ها در سال 1992 با 12. 4 میلیارد دلار برابر بود.

چرا صدور اوراق بهادار بزرگراه به طرز چشمگیری افزایش یافته است؟چندین عامل - گذشته از بازپرداخت بدهی های قدیمی - در محل کار هستند:

  • نیازهای برنامهدر حالی که هزینه های فدرال برای زیرساخت ها در نتیجه قوانین و قوانینی که در دهه 1980 به تصویب رسیده است ، افزایش یافته است ، نیازهای برنامه حتی سریعتر افزایش یافته است. همانطور که اشاره شد ، مبلغ 300 میلیارد دلار در بزرگراه و نیازهای پل وجود دارد و نیازهای ناتمام در حال حاضر سالانه حدود 13 میلیارد دلار افزایش می یابد. بنابراین ، دولت های ایالتی و محلی بیشتر و بیشتر به بازارهای سرمایه تبدیل شده اند.
  • کاهش نرخ بهرهکاهش سطح بهره در اوایل دهه 1990 فرصت هایی را برای صدور اوراق قرضه پول جدید و همچنین بدهی های تصفیه صادر شده در دهه 1980 ایجاد کرد.
  • محصولات مالی بهبود یافته. با توجه به نیازهای برنامه ، سطح سرمایه گذار و پیچیدگی صادرکننده و رقابت در صنعت اوراق قرضه ، انواع اوراق قرضه و محصولات مرتبط با اوراق قرضه موجود در سالهای اخیر به طرز چشمگیری بهبود یافته است. به عنوان مثال ، تعداد صادرکنندگان ایالتی و محلی که به بازار اوراق بهادار بزرگراه دسترسی پیدا می کنند از 182 در سال 1988 به 263 در سال 1992 افزایش یافت. این حاکی از تمایل بیشتر دولت های محلی برای استفاده از تمام ابزارهای موجود در اختیار آنها است.(شکل 3 را ببینید)

شکل 2 (سمت چپ) - اوراق قرضه بزرگراه جدید صادر شده توسط مقامات حمل و نقل دولتی یا عوارض ، 1983-1992. شکل 3 (سمت راست) - مسائل اوراق قرضه حمل و نقل 1992 بر اساس حالت (شامل بازپرداخت).

تصمیم گیرندگان حمل و نقل آگاهی بیشتری از اهمیت استفاده از هر جریان درآمدی موجود برای تأمین اوراق قرضه و سایر بودجه نشان می دهند. بیش از هر زمان دیگری ، دولت های ایالتی و محلی در حال گسترش پایگاه های تأمین مالی خود فراتر از هزینه های سنتی کاربر بزرگراه ها و عوارض هستند تا شامل ولسوالی های بهبود حمل و نقل - واحدهای ویژه دولت محلی که برای پیشرفت حمل و نقل سازماندهی شده اند و قدرت تحمل بدهی و مالیات بر مالیات را تصویب می کنند - وحمایت قانونی از اوراق قرضه.

اوراق قرضه و قوانین فدرال

ISTEA و سایر قوانین موجود در زمینه کمک های فدرال ، این امکان را برای صندوق های بزرگراه کمک های فدرال فراهم می کند تا از تأمین مالی اوراق قرضه حمایت کنند.

بخش 1012 ISTEA بسیاری از محدودیت های قبلی در تأمین مالی عوارض را آرام می کند. از آنجا که تأمین مالی عوارض و عوارض غالباً هرچند اوراق قرضه تأمین می شوند ، ISTEA انعطاف پذیری را برای افزایش تأمین اعتبار اوراق فراهم می کند. ساخت و ساز اولیه ، بازسازی و تبدیل برخی از امکانات رایگان به عوارض در بخش 1012 مجاز است.

بخش 1044 ISTEA برای درآمد عوارض تولید شده به دولت اجازه می دهد. در حالی که صدور اوراق واقعی اعتباری را تشکیل نمی دهد ، درآمدهای عوارض ناشی از اوراق قرضه اغلب با صدور اوراق قرضه همراه است.

بخش های 115 (ساخت و ساز) و 122 (بازنشستگی اوراق بهادار) عنوان 23 ، بزرگراه های کد ایالات متحده ، بازپرداخت فدرال را برای پروژه های بزرگراه کمک های فدرال که در ابتدا از اوراق قرضه صادر شده توسط ایالت ها و دولت های محلی تأمین می شود ، فراهم می کند. طبق قانون فعلی ، کشوری که از درآمد اوراق قرضه برای ساخت پروژه های اولیه ، بین المللی ، شهری یا پروژه های جایگزین بین المللی استفاده می کند ، می تواند بازپرداخت فدرال را در آن بخش از اوراق مورد نظر برای بازنشستگی اوراق مورد نظر ادعا کند. برخی از هزینه های بهره بین المللی نیز ممکن است واجد شرایط بازپرداخت فدرال باشد.

قانون و تحولات پیشنهادی اخیر

در کنگره 103 ، سال گذشته ، سناتور مکس باکوس (D-Mont.) و نماینده رابرت A. بورسکی (D-Pa.) صورتحساب هایی را معرفی کردند که به ایالات متحده انعطاف پذیری بیشتری در تأمین مالی بزرگراه ها می داد و بیشتر تشویق صدور بزرگراه را تشویق می کردو اوراق قرضهدر حالی که کنگره بدون تصویب هر یک از لایحه به تعویق افتاد ، این توجه قانونگذاری شواهدی از علاقه فزاینده به اوراق قرضه دولتی و سایر نوآوری ها به عنوان وسیله ای برای افزایش سرمایه گذاری در بزرگراه ها است.

لایحه باکو س-قانون بهبود تأمین اعتبار حمل و نقل دولتی ، لایحه سنا 1714 -

به ایالت ها اجازه می داد تا وجوه گردان خود را با برخی از صندوق های بزرگراه کمکهای فدرال که به عنوان پول بذر استفاده می شود ، تأسیس کنند. این وجوه گردان می تواند برای خرید بیمه اوراق بهادار یا افزایش مستقیم اعتبار استفاده شود. تحقیقات اخیر انجام شده برای اداره بزرگراه فدرال (FHWA) حاکی از آن است که اگر چنین قانونی در سال 1993 تصویب شده باشد ، سرمایه گذاری در حدود 2 میلیارد دلار فعالیت های تقویت اعتبار صندوق های گردان دولت می تواند منجر به تقریباً 6 میلیارد دلار صدور اوراق قرضه جدید شود.

قوانینی که توسط بورسکی معرفی شده است ، می تواند صندوق سرمایه گذاری مجدد زیرساخت ها را برای تأمین بودجه فعلی برای بزرگراه های ISTEA و برنامه های ترانزیت ایجاد کند. قانون سرمایه گذاری مجدد زیرساخت ها و احیای اقتصادی ، H. R. 3489 ، می تواند یک صندوق سرمایه گذاری مجدد زیرساخت ها ایجاد کند که از طریق پنج سنت در هر گالن از صندوق اعتماد بزرگراه و سایر درآمدهای طی 30 سال تأمین شود. این صندوق تأمین مالی نزدیک مدت یک برنامه بسیار بزرگ ISTEA را فراهم می کرد ، که می توانست بیش از 30 سال بازپرداخت شود. در حالی که H. R. 3489 به جای یک برنامه اوراق قرضه شهرداری ایالتی مربوط به یک اوراق قرضه فدرال بود ، به دنبال رسیدگی به همان مسئله سرمایه گذاری است که اوراق قرضه ایالتی به دنبال پرداختن به آن است.

به عنوان بخشی از تلاش برای بازسازی وزارت حمل و نقل ایالات متحده (DOT) ، بانک های زیرساخت دولتی (SIBS) به عنوان بخشی از طراحی برنامه جدید این بخش درج شده اند. SIBS در نظر گرفته شده است تا انواع نوآورانه و کاربر تأمین مالی زیرساخت ها را برای اهرم بهتر دلارهای فدرال و تشویق سرمایه گذاری های خصوصی مانند اوراق قرضه دولتی تشویق کنند. بودجه نقطه سال مالی 1996 شامل 2 میلیارد دلار برای پول بذر برای شروع این بانک ها بود. جزئیات برنامه و زبان قانونگذاری برای SIBS در حال حاضر در حال توسعه است.

برنامه تأمین مالی نوآورانه FHWA

در مارس 1994 ، FHWA برای کمک به شناسایی اقدامات برای تشویق افزایش سرمایه گذاری در حمل و نقل ، یک پروژه آزمایش و ارزیابی تأمین مالی (TE-045) ایجاد کرد. این آژانس به دنبال افزایش و بهبود سرمایه گذاری در بزرگراه و سایر زیرساخت های حمل و نقل سطحی بود. بیش از 25 ایالت بیش از 60 پیشنهاد مالی نوآورانه ارائه دادند. این پیشنهادات شامل چندین پروژه بود که مستقیم یا غیرمستقیم از تأمین مالی اوراق بهادار بزرگراه پشتیبانی می کردند. افزایش استفاده از بخش 1012 ، بخش 1044 مقررات تطبیق ، صلاحیت گسترش سود اوراق قرضه به عنوان یک هزینه واجد شرایط ، و تعهدات پس از ایستا از جمله پیشنهادهایی بود که به FHWA ارسال شده است. چندین مورد از این پیشنهادات از آن زمان پذیرفته شده است.

نتیجه گیری: ارزیابی اوراق قرضه به عنوان گزینه

هیچ پاسخ درست یا غلط در مورد مناسب بودن تأمین اعتبار اوراق بهادار بزرگراه به عنوان گزینه ای برای تأمین نیازهای زیرساخت های حمل و نقل وجود ندارد. مطمئناً این یک مکانیسم مناسب است - دولت و دولت های محلی به طور فزاینده ای به آن روی می آورند و تلاش های فدرال از آن حمایت و تشویق می کند. با این حال ، تأمین مالی اوراق بهادار باید - همراه با سایر گزینه های تأمین مالی موجود - بر اساس استفاده از معیارهای تأمین مالی خاص ارزیابی شود. یک برنامه تأمین مالی جامع باید بر اساس پتانسیل درآمد آن (توانایی افزایش درآمدها) ، عدالت (انصاف نسبت هزینه ها به مزایا) ، کارآیی (که مربوط به توانایی دولت ها برای جمع آوری این درآمدها است) تهیه و ارزیابی شود. قابل قبول بودن

انتخاب برنامه تأمین مالی صحیح تنها یک عنصر پروژه های بزرگراه است. با این حال ، این یک عنصر بسیار مهم است. در بعضی موارد ، تأمین مالی اوراق بهادار ممکن است مناسب ترین گزینه تأمین مالی باشد. تصمیم گیرندگان حمل و نقل باید در صورت مناسب ترین وسیله برای پیشبرد بزرگراه مورد نیاز و سایر پروژه های حمل و نقل سطحی ، از این گزینه استفاده کنند.

تام هوارد متخصص حمل و نقل در بخش قانون و برنامه ریزی استراتژیک دفتر سیاست FHWA است. وی دارای مدرک لیسانس اقتصاد از دانشگاه فوردام و مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه Fairfield در آموزش و پرورش و دانشگاه جورج واشنگتن در مدیریت عمومی است. وی بیش از 15 سال در زمینه مالی بزرگراه کار کرده است.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 39 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 13:00