درآمد عملیاتی در مقابل درآمد غیر عملیاتی

ساخت وبلاگ

طی یک دهه گذشته ، تحلیلگران شروع به تمرکز بیشتر بر عملکردهای عملیاتی شرکت ها کرده اند. این مدیران را وسوسه می کند تا سود عملیاتی را در بهترین نور ممکن نشان دهند و بعضی اوقات آن را به عنوان نماینده بیشتری از عملکردهای مکرر شرکت معرفی می کنند. صرف نظر از این که چه نامی را تحت تأثیر قرار می دهد ، آنچه که تحلیلگر به دنبال آن است ، چهره عملیاتی است که از نظر ماهیت مکرر است. بنابراین به تنهایی در این حیاط است که تحلیلگر باید برای ارزیابی خود به درآمد و هزینه ها نگاه کند. تعاریف IAS عبارتند از:

  • درآمد عملیاتی: هرگونه فعالیتی که توسط یک شرکت در جریان تجارت عادی انجام می شود ، و همچنین فعالیت ها یا فعالیت های جانبی که یک گسترش طبیعی یا نتیجه این فعالیت ها است ، انجام می شود.
  • درآمد غیر عملیاتی: درآمد و هزینه های ناشی از وقایع یا معاملات که به وضوح از فعالیتهای عادی شرکت متمایز است و انتظار نمی رود که به طور مکرر یا منظم اتفاق بیفتد ، به عنوان مثال: سلب مالکیت دارایی ، یا زمین لرزه ها و سایر فاجعه های طبیعی.

متداول ترین رویکرد شامل مستثنی کردن موارد غیرمعمول است ، همانطور که این امر تحت IAS 8 از سود مکرر درک می شود. در حالی که از نظر تئوری ، این نشان دهنده عملکردهای عملیاتی است که برای تحلیلگر استاندارد تر و مفید تر است ، درآمد غیر عملیاتی در عمل اغلب با درج موارد مکرر دناتو می شود. به همین ترتیب ، درآمد مالی خالص گاهی اوقات حاوی مواردی است که باید با دقت بیشتری تحت عملیات نوشته شوند. در زیر برخی موارد از گزارش های سالانه که اخیراً توسط گروه های اروپایی منتشر شده است ارائه می دهیم.

سود و زیان سرمایه مکرر دفع سالانه یک مقدار قابل مقایسه دارایی باعث می شود که مدیریت دارایی های یک شرکت به گسترش تجارت خود بپردازد و دیگر این به نظر نمی رسد که غیرمعمول تلقی شود. بنابراین نتایج این دفع ها باید تحت درآمد عملیاتی خالص نشان داده شود.

پرداخت های افزونگی ، حقوق بازنشستگی و غیره از آنجا که این مبلغی است که شرکت می پردازد یا تعهد می کند هر سال را با یک یا چند مبلغ برای کارمندان بازنشسته بپردازد ، بدیهی است که آنها باید به عنوان هزینه های عملیاتی مکرر در نظر گرفته شوند ، به استثنای کسری که ناشی از سالانه است. تجدید ارزیابی هزینه های آینده ، که تحت هزینه های تأمین مالی است.

تخفیف تخفیف یک کاهش قیمت است که هنگام پرداخت قبل از تاریخ مشخص شده در شرایط فروش ، بدون خریدار یا فروشنده از قبل موافقت خود را با پرداخت زودهنگام انجام داده است. در حالی که تخفیف ها در صورت مالی یک کالای مالی محسوب می شوند ، منطقی تر به نظر می رسد که آنها را تحت هزینه های عملیاتی در حساب های تلفیقی قرار دهید. برای درک این نکته ، بیایید ببینیم که ارزیابی جریان نقدی با تخفیف چگونه کار می کند. تخفیف ها نه ایجاد می کنند و نه ارزش را نابود می کنند - آنها به سادگی زمان را پاداش می دهند. پرداخت اولیه به یک شرکت اجازه می دهد تا سرمایه در گردش خود و در نتیجه سطح بدهی خود را کاهش دهد. رقم شاغل در حاصل از ارزیابی با سطح بدهی به طور پایین تر کاهش می یابد. در عوض ، کاهش جریان نقدی عملیاتی وجود دارد که منجر به کاهش در سرمایه کار شده است که معادل تخفیف است ، که پس از آن با بدهی پایین تر در ترازنامه جبران می شود.

هزینه های اوراق بهادار هزینه های اوراق بهادار ، بدون شمارش هزینه های ترتیب ، معادل تفاوت بین ارزش مطالبات مطالبات و قیمتی است که در آن منتقل شده است. برای نقل و انتقالات با مراجعه (رایج ترین مورد) هزینه برابر با پاداش سرمایه نهاد اوراق بهادار در طول زمان تا زمان جمع آوری است. انتقال سرمایه در گردش و در نتیجه بدهی گروهی را کاهش می دهد. در مورد نقل و انتقالات بدون مراجعه به شما ، علاوه بر ارزش زمانی ، شرکت ها برای خطر ابتلا به مطالبات پیش فرض FIR خاص شارژ می شوند. در عوض ، آنها از مقررات رزرو در مورد مطالبات قابل دریافت ، که این هزینه های عملیاتی خواهد بود ، توزیع می شوند. مطالبات مطالبات اوراق بهادار یا در ترازنامه قرار دارند و در این حالت ، هزینه های اوراق بهادار تحت هزینه های تأمین مالی رزرو می شوند ، یا در ترازنامه نیستند (نقل و انتقالات بدون استفاده) و پس از آن باید تحت عملیات رزرو شوند.

تأثیر ارزها در عملیات عادی این تأثیر نوسان نرخ ارز بر ارزش دارایی های عملیاتی و بدهی های ناشی از معاملات شرکت است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که ارزها مورد محافظت قرار نگرفته اند و یا به طور ناقص از آن محافظت شده اند. از آنجا که تأثیر مستقیم با عملیات روزانه شرکت در ارتباط است ، از نظر ما باید تحت عملکرد عملیاتی آن منعکس شود.

هزینه محافظت از دارایی های عملیاتی و بدهی های این هزینه ها عمدتاً شامل حق بیمه گزینه هایی برای گزینه های مورد استفاده برای محافظت است. به همان دلایلی که قبلاً ، احساس می کنیم این هزینه های عملیاتی است.

هزینه های قبل از افتتاح این هزینه های استثنایی به شرکت اجازه می دهد تا هزینه هایی را که می خواست به تعویق بیفتد یا مجبور به تعویق باشد ، از نتایج عملیاتی خود حفظ کند. در حالی که این می تواند به تحلیلگرانی که به دنبال یک ساختار هنجاری هستند کمک کند (هنوز هیچ درآمدی برای پرداخت این هزینه رزرو نشده است) ، آنها باید تحت نتایج عملیاتی آنها را مجدداً بازنویسی کنند.

هزینه های بازسازی بسیاری از گروه های بزرگ هر سال هزینه های قابل تغییر در هزینه های قابل توجهی را رزرو می کنند. در حالی که این موارد را می توان در سطح یک شرکت یا بخش کوچکتر غیرمعمول در نظر گرفت ، آنها برای گروه های بزرگ غیر معمول نیستند ، که با توجه به تنوع مشاغل خود ، هر سال در جایی یا دیگری بازسازی می شوند ، در این صورت ما توصیه می کنیم آنها را تحت عملیات رزرو کنیمبشر

هزینه های زیست محیطی چه به دلیل کدهای حفاظت از محیط زیست ، به روزرسانی ها یا جریمه ها ، هزینه های محیط زیست به طور مستقیم با کالاهای فروخته شده مرتبط است ، با وجود این که آنها در خارج از شرکت تصمیم گرفته می شوند. بنابراین آنها هزینه های عملیاتی هستند.

بگذارید نمونه ای از Lafarge را بگیریم ، که فقط می توانیم امیدوار باشیم که مورد استفاده عمومی قرار گیرد. Lafarge بین "سود عملیاتی مکرر" را از "سود عملیاتی" که شامل درآمد و هزینه های غیر تکرار می شود ، متمایز می کند. این رویکرد مزیت آشتی دادن دیدگاه هنجاری را دارد که برای تحلیلگران مفید است و در حالی که منعکس کننده عملکرد واقعی شرکت است. با این حال ، برای درک گزینه های انجام شده به اطلاعات بسیار مفصلی در پیوست نیاز دارد.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 37 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:48