14 فیلتر جدید در صفحه نمایش سهام Tickertape اضافه شده و چرا باید از آنها استفاده کنید!

ساخت وبلاگ

new filters on tickertape

با هر نسخه جدید فیلترهای موجود در صفحه نمایش سهام Tickertape ، ما در تلاش هستیم تا تجربه بهتری از سهام را به شما ارائه دهیم. این بار در اطراف ، ما 14 فیلتر جدید را در سه دسته اضافه کرده ایم: ارزیابی ، بیانیه درآمد و ترازنامه و جریان نقدی. در اینجا یک طبقه بندی عاقل از همان است.

فهرست مطالب

ارزش

در پارلمان سهام ، ارزش گذاری به تعیین ارزش منصفانه یک شرکت یا درک سرمایه گذار از ارزش آن بر اساس نقاط داده خاص اشاره دارد. به همین ترتیب ، فیلترهای تحت این گروه به ارزیابی اینکه آیا یک شرکت کم ارزش یا بیش از حد ارزش دارد ، کمک می کند. در زیر فیلترهای ارزیابی جدید به صفحه نمایش اضافه می شوند.

 

فیلتر جدیدشرح
نسبت PE بخشبخش PE متوسط قیمت به درآمد یک بخش خاص است.
نسبت سرب بخشبخش سرب بخش متوسط قیمت به کتاب یک بخش خاص است.
سود سهام بخشسود سهام بخش میانگین سود سهام نسبت به قیمت یک بخش خاص است.

نسبت قیمت به درآمد یا نسبت PE به شما امکان می دهد قیمت سهام یک شرکت را با درآمد آن مقایسه کنید. این به شما کمک می کند تا ارزیابی کنید که آیا سهام بر اساس درآمد حاصل از شرکت بیش از حد ارزش گذاری شده یا کم ارزش است. نسبت PE یک سهام به طور کلی با همسالان خود در این بخش مقایسه می شود تا تعیین کند که آیا ارزش آن بیش از حد یا کم ارزش است. نسبت PE بخش به عنوان یک معیار مقایسه مؤثر برای این منظور عمل می کند. اگر نسبت PE شرکت از نسبت PE بخش پایین تر باشد ، ممکن است نشان دهد که این شرکت کم ارزش است و برعکس. با این حال ، مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد خرید سهام ، دلایل ارزیابی کم ارزش را تجزیه و تحلیل کنیم.

به همین ترتیب ، نسبت قیمت به کتاب یا نسبت PB به شما امکان می دهد ارزیابی کنید که آیا سهام در مقایسه با ارزش کتاب شرکت ارزش افزوده یا کم ارزش است. ارزش کتاب یک شرکت به ارزش دارایی خالص ملموس آن اشاره دارد. با کم کردن دارایی های نامشهود (حق ثبت اختراع ، حسن نیت و غیره) و بدهی های کل دارایی ها وارد می شود. نسبت سرب بخش امکان مقایسه نسبت سرب سهام با همسالان خود یا بخش به طور کلی را فراهم می کند.

صورت حساب درآمد

صورت درآمد یک شرکت بینشی از درآمد و هزینه های خود در طی یک دوره مشخص ، یعنی سه ماهه و سالانه می دهد. همچنین بیانیه سود و زیان (P& L) نامیده می شود. فیلترهای تحت این دسته ها به ارزیابی سودآوری یک شرکت کمک می کنند. ما هفت معیار سه ماهه را به یک بسته از فیلترهای مربوط به بیانیه درآمد در حال حاضر موجود اضافه کرده ایم تا عکس فوری اخیر از عملکرد یک شرکت را به شما ارائه دهد. اعداد سه ماهه همچنین بینش در مورد نگرش فعلی مدیریت و محرک های فوری آنچه در این دوره اشتباه و درست در شرکت رخ داده است ، می دهد. نگاهی به فیلترهای جدید در این گروه بیندازید:

 

فیلتر جدیدشرح
کل درآمد (Q)درآمد حاصل از شرکت در جدیدترین سه ماهه مالی
درآمد خالص (Q)درآمد خالص به دست آمده توسط شرکت در جدیدترین سه ماهه مالی
EBITDA (Q)سود ناخالص منهای هزینه عملیاتی برای آخرین سه ماهه مالی
EPS (Q)درآمد خالص برای آخرین سه ماهه مالی تقسیم بر کل سهام مشترک برجسته شرکت
عملیاتی و سایر هزینه ها (Q)سایر هزینه های انجام شده در بهره برداری از شرکت مانند اجاره ، سرویس دهی به ماشین آلات ، تحقیق و توسعه و غیره برای آخرین سه ماهه مالی
PBIT (Q)EBITDA منهای استهلاک و هزینه استهلاک برای آخرین سه ماهه مالی
PBT (Q)PBIT منهای بهره و سایر موارد مرتبط برای آخرین سه ماهه مالی

درآمد خالص سه ماهه کل فروش شرکت است که هزینه کالاها یا خدمات فروخته شده ، هزینه های عملیاتی ، مالیات و علاقه به جدیدترین سه ماهه مالی را کمتر می کند. تعداد مثبت به این معنی است که شرکت سودآور است و یک عدد منفی به معنای از دست دادن است. EPS سه ماهه یا درآمد هر سهم ، معیاری است که یک شرکت برای هر سهم از سهام مشترک خود کسب کرده است. این با تقسیم درآمد خالص سه ماهه خود توسط کل سهام مشترک برجسته محاسبه می شود. EPS یکی از مهمترین معیارهایی است که هنگام تعیین سودآوری یک شرکت به کار می رود.

ترازنامه و جریان نقدی

این معیارها بخشی از ترازنامه یک شرکت است. ترازنامه گزارش می دهد که سهامدار سهامدار ، دارایی ها و بدهی های یک شرکت است. این تصویری را از چقدر یک شرکت در اختیار دارد و مدیون آن است که از تاریخ ترسیم این بیانیه مدیون است. در این گروه ، فیلترهای جدید عبارتند از:

 

فیلتر جدیدشرح
سایر دارایی های جاریدارایی های غیر معمول توسط یک شرکت که می تواند به سرعت به پول نقد تبدیل شود
دارایی های دیگردارایی های غیرعادی که توسط شرکتی برگزار می شود که تحت گروه اصلی دارایی قرار نمی گیرند
دیگر بدهی های جاریتعهدات فوری غیر معمول برجسته برای یک شرکت که تحت هیچ نوع مسئولیت عمده ای نیست
سایر بدهی هاتعهدات برجسته برای شرکتی که در رده مسئولیت عمده قرار نمی گیرند

سایر دارایی های فعلی دارایی های شرکتی است که می تواند ظرف یک سال به پول نقد تبدیل شود. به آنها "دیگری" گفته می شود زیرا بر خلاف موارد دارایی فعلی مانند پول نقد ، اوراق بهادار ، حساب های دریافتنی ، موجودی و غیره ، غیر معمول هستند. نمونه هایی از سایر دارایی های فعلی شامل پیشرفت هایی است که به کارمندان یا تأمین کنندگان پرداخت می شود ، املاکی که برای فروش خوانده می شود و غیره.

به همین ترتیب ، سایر بدهی های جاری بدهی های کوتاه مدت هستند که طی یک سال انجام می شود. از آنها به عنوان "دیگری" یاد می شود زیرا آنها به اندازه کافی قابل توجه نیستند که بتوانند در صورتهای مالی به طور جداگانه در خطوط خود شناسایی شوند. مثالها شامل پیشرفت های مشتریان ، خدمات بدون پرداخت و غیره است.

این فیلترهای جدید باعث شده است که Screener Stock Tickertape قوی تر ، باهوش تر و واضح تر! امروز آنها را تجربه کنید. بلافاصله غربالگری سهام را شروع کنید!

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 37 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:08