10 قانون برای کار با شاخص های بازار

ساخت وبلاگ

Book image

شاخص ها احساسات بازار سهام را اندازه گیری می کنند - صعودی ، نزولی و بلا. شاخص ها فقط در یک نمودار یا محاسبات حسابی هستند که مقدار آن کاملاً به نحوه استفاده از آنها بستگی دارد. شما در هنگام انجام تجزیه و تحلیل فنی برای بسیاری از تصمیمات مربوط به تجارت ، از جمله شناسایی یک روند ، دانستن اینکه چه موقع از امنیتی که روند نپرداختی نیست ، استفاده می کنید ، و دانستن اینکه کجا می توانید از دست دادن متوقف کنید ، استفاده می کنید. این لیست چند نکته و ابزار مورد نیاز خود را برای به حداکثر رساندن استفاده خود از شاخص های تحلیل فنی ارائه می دهد.

stock market indicators

© توسط aleksorel/Shutterstock.com

اسلحه را پرش نکنید

درک تجزیه و تحلیل فنی با میله ها ، میله های استاندارد و شمعدان شروع می شود. استفاده از شاخص های فانتزی قبل از درک میله ها ، عجله کردن روند یادگیری است. از نوار به عنوان یک شاخص مینیاتوری فکر کنید. علاوه بر این ، شاخص ها با دستکاری مؤلفه های نوار به صورت حسابی ساخته می شوند و بعد از تسلط بر نوار و اجزای آن ، شاخص ها آسان تر می شوند. و می توانید بدون نیاز به شیرجه زدن به پیچیدگی های شاخص ها ، به تنهایی در میله ها تجارت کنید. یک مثال تجارت به تنهایی در شمعدان است. بسیاری از معامله گران راه اندازی هرگز به شاخص ها نگاه نمی کنند. آنها فقط به میله ها نگاه می کنند.

هر نوار داستانی در مورد رفتار جمعیت می گوید. میله های استثنایی بیش از میله های معمولی به شما می گویند ، اما سعی کنید به همه میله ها گوش دهید. معامله گران طبقه شکایت می کنند که تجارت الکترونیکی فاقد چیزی ارزشمند است که در طبقه مبادله ارائه می دهد - سر و صدای جمعیت. به عنوان یک معامله گر فردی ، شما نمی توانید جمعیت را بشنوید ، اما همانطور که به میله ها نگاه می کنید ، تصور کنید سر و صدای هر نوار باید از آنجا بفرستد - فریادها ، صدای جنجال ها ، ناله ها.

Gremlins ریاضی خود را شکست دهید

برای استفاده از شاخص های ریاضی نیازی به خوب بودن در ریاضی ندارید. شما ممکن است درک نکنید که مایکروویو چگونه کار می کند ، اما هنوز هم می توانید از آن برای گرم کردن مجدد سوپ استفاده کنید. خیلی سریع تسلیم نشواگر یک شاخص بلافاصله آشکار نیست ، فقط مدتی آن را رعایت کنید.

اگر تلاش کردید و هنوز هم آن را دریافت نکردید ، نگران نباشید - حرکت کنید. جهان پر از شاخص های عالی است. شما فقط باید مواردی را پیدا کنید که برای شما معنی دارد. به عنوان مثال ، من هرگز از شاخص های متوسط حرکت جهت (ADM) استفاده نکردم. از یک نشانگر استفاده نکنید زیرا برخی از متخصصان خودآموز می گویند که این سابقه عالی دارد. اگر آن را درک نکردید ، برای شما کار نمی کند. به خاطر داشته باشید که همه چیز کار می کند. شما فقط باید پیدا کنید که چه چیزی برای شما مفید است.

الگوهای آغوش

الگوهای شاخص ها نیز هستند. قیمت ها هرگز در یک خط مستقیم حرکت نمی کنند ، حداقل برای مدت طولانی ، و الگوهای می توانند به شما در شناسایی حرکت قیمت بعدی کمک کنند. هنگامی که یک قسمت پایین را می بینید ، می توانید اطمینان داشته باشید که تجارت مناسب خرید است - و این اصل بیش از نیمی از زمان درست است و به طور معمول سود 40 درصد را برمی گرداند. برخی از الگوهای برای شناسایی و بهره برداری آسان است ، در حالی که برخی دیگر ممکن است شما را نادیده بگیرند. مثل همیشه ، اگر نمی توانید آن را ببینید ، آن را تجارت نکنید.

شناسایی الگوی ممکن است ذهنی باشد ، اما این یک کمکی مفید برای شاخص های مبتنی بر ریاضی ، به ویژه الگوهای شمعدانی است. آنها می توانند بیکن شما را نجات دهند در حالی که شاخص های شما در حال هدایت شما است.

سرانجام ، لازم نیست به نظریه های مفصل در مورد چرخه ها یا شماره های فیبوناچی اعتقاد داشته باشید تا از الگوی اصلاح فیبوناچی استفاده کنید. بسیاری از معامله گران باتجربه از شاخص های مبتنی بر ریاضی فرار می کنند و فقط از الگوهای استفاده می کنند و به همین دلیل تنها می پردازند تا بتوانند الگوهای خود را ببینند.

از پشتیبانی و مقاومت استفاده کنید

پشتیبانی و مقاومت مفاهیم اصلی در کلیه رژیم های تجارت فنی هستند. شما می توانید با استفاده از هر تعداد تکنیک ، از جمله خطوط مستقیم یا باند و کانال های ایجاد شده از اقدامات آماری ، پشتیبانی و مقاومت را مشخص کنید. شاخص های قدرت و قدرت نسبی نیز می توانند به تخمین پشتیبانی و مقاومت کمک کنند. برای حفظ سرمایه ، همیشه سطح پشتیبانی امنیت خود را بدانید و هنگام شکسته شدن از Dodge خارج شوید.

اصل برک آوت را دنبال کنید

مفهوم برک آوت به طور جهانی شناخته شده و مورد احترام است. یک شکست به شما می گوید که جمعیت احساس پشت سر هم انرژی می کنند. این که آیا شما وارد تجارت جدید می شوید یا از یک موجود موجود خارج می شوید ، تجارت در جهت شکستن معمولاً پرداخت می کند. شما هنوز هم با شکست های شکست خورده Zapped می شوید - همه این کار را می کنند. دلیل مطالعه موفقیت آمیز در مقابل شکست های ناموفق ، به حداقل رساندن آن ضررهای شلاق است. یکی از دلایل مهم برای درج ICHIMOKU در استراتژی شما این است که دارای یک ردیاب Whipsaw داخلی است.

مراقب همگرایی و واگرایی باشید

وقتی شاخص شما از قیمت دور می شود ، نگاه کنید. چیزی اتفاق می افتدشما ممکن است یا ممکن است نتوانید دلیل آن را دریابید ، اما واگرایی اغلب مشکل را هجی می کند. همگرایی معمولاً ، اما نه همیشه ، آرامش بخش است.(این قانون به همگرایی و واگرایی شاخص ها در مقابل قیمت اشاره دارد ، نه پویایی داخلی شاخص ها مانند همگرایی متوسط در حال حرکت/واگرایی یا MACD.)

اگر امنیت شما به سمت بالا گرایش دارد و نشانگر حرکت به سمت پایین حرکت می کند ، واگرایی دارید. صعود در معرض خطر مکث ، عقب نشینی یا حتی معکوس است. اگر از خطرات بی اعتنا هستید ، از آن خارج شوید. من یک معامله گر را می شناسم که تصمیم خرید/فروش را منحصراً در مورد همگرایی/واگرایی می کند.

به دنبال واگرایی بین قیمت و حجم نیز باشید. از نظر منطقی ، افزایش قیمت نیاز به افزایش حجم دارد. مفیدترین واگرایی یک پارادوکسیکال است که در آن قیمت در حال سقوط است اما با کمتر از حجم غیر طبیعی بالا نشان می دهد. این واگرایی ممکن است پایان یک روند نزولی بزرگ باشد و از درصد اصلاح یا تعداد دور که توسط کارشناسان به اصطلاح بازار مورد توجه قرار گرفته است ، قابل اطمینان تر است.

Backtest یا Trade Trade صادقانه

  • برای به دست آوردن یک پارامتر بهتر برای یک نشانگر نسبت به تنظیم پیش فرض که در نرم افزار یا سرویس آنلاین شما بسته بندی شده است
  • برای شمارش معاملات فرضی خود با سود و ضرر و زیان آنها که از یک نشانگر یا مجموعه ای از شاخص ها ناشی می شود که شما در تجارت خود استفاده کرده اید

اما اگر می خواهید برای تصحیح پارامترها به شاخص های پشتیبان بپردازید ، این کار را به درستی انجام دهید. هنگام تست یک شاخص از مقدار زیادی از تاریخ قیمت استفاده کنید-و نشانگر را کاملاً مناسب نکنید که دقایقی که داده های تازه اضافه می کنید ، نشانگر بی ارزش می شود (متناسب با منحنی). مشاهده رفتار قیمت و برآورد دامنه پارامترهای معقول و معقول بهتر از یافتن تعداد مناسب است. شماره مناسب برای آینده وجود ندارد.

در حالی که با پارامترهای نشانگر اختیاری است ، برای بدست آوردن داده های افزایش/از دست دادن و سایر اطلاعات ، پشتوانه است. شما به سادگی باید این کار را انجام دهید وگرنه پرواز کور خواهید شد. اگر پیش از این تخمین نمی زنید که چقدر احتمال دارد که بسازید و میزان احتمالاً از دست دادن و درصد دفعاتی که می توانید از هر نتیجه ای انتظار داشته باشید ، پول خود را در تجارت فرو نکنید. به عبارت دیگر ، شما برای تجارت صحیح با استفاده از تجزیه و تحلیل فنی نیاز دارید و تنها راه دستیابی به آن توسط برخی از حسابداری خسته کننده است.

شرایط در صنعت تجزیه و تحلیل فنی همیشه در حال تغییر است ، اما شما خدمات آنلاین رایگان پیدا نخواهید کرد که اجازه می دهد تا در صورت ارائه قوانین و شاخص های معاملات خود ، با جزئیات عمیق ، پشتوانه کامل را ارائه دهید. برای انجام درست پشتی ، به نرم افزار خود یا یکی از سیستم عامل های کارگزاری پیشرفته نیاز دارید. حتی پس از آن ، این یک شعار برای تسلط بر پشت است.

بپذیرید که شاخص های شما شکست خواهد خورد

شاخص ها فقط تقریبی از احساسات بازار هستند. احساسات ممکن است به یک سکه تبدیل شود، یا تقریب می تواند کاملاً اشتباه باشد. در واقع، شاخص ها اغلب اشتباه هستند. خطوط پشتیبانی تنها برای یک یا دو روز به جای سیگنال دادن به یک روند جدید شکسته می شوند. دو ته تایید شده کامل کتاب درسی به جای ارائه آن سود خوشمزه 40 درصدی، روز بعد شکست می خورد. و میانگین‌های متحرک حتی پس از اینکه فیلترهای هوشمندانه و تصفیه شده‌ای را که برای انسان‌ها می‌شناسند اضافه کرده‌اید، ضرر می‌کنند.

این یک واقعیت واقعی است - اندیکاتور شما شکست خواهد خورد و در معاملات فنی ضرر خواهید کرد. آن را شخصی نگیریداندیکاتورها فقط حسابی هستند نه جادویی. با دانستن اینکه شاخص‌ها ضرر را کاهش می‌دهند و کاهش ضرر به شما کمک می‌کند تا به یک هدف اصلی دست یابید - حفظ سرمایه - دلداری دهید.

از ایده شاخص های مخفی عبور کنید

معامله گران فنی هزاران الگو و شاخص مبتنی بر ریاضی ابداع کرده اند. آنها را می‌توان به روش‌های بی‌نهایتی در بازه‌های زمانی نامتناهی با تعداد نامتناهی شرایط واجد شرایط ترکیب کرد. بنابراین این ایده که کسی ترکیب برتری از شاخص ها را کشف کرده است ممکن است. اما هیچ یک از شاخص ها راز نیستند و هیچ ترکیب شاخصی همیشه درست نخواهد بود.

راز تجارت موفق در اندیکاتورها نیست. گوش های خود را به روی مردی ببندید که سعی دارد به شما نشانگری بفروشد که "هرگز شکست نمی خورد!"البته شکست می خورد. اگر هرگز شکست نمی خورد، چرا آن را به شما می فروشد؟و چرا در وهله اول باید برای یک اندیکاتور هزینه کرد؟شما نمی کنید. هر شاخصی که تا کنون اختراع شده است به راحتی در کتاب ها، مجلات و در اینترنت در دسترس است.

راز موفقیت در معاملات نه در اندیکاتورها، بلکه در مدیریت معامله نهفته است. اگر مدیریت تجارت شما درجه یک باشد، می‌توانید مجموعه‌ای از شاخص‌های متوسط داشته باشید، اما دستاوردهای بسیار خوبی به دست آورید، که می‌تواند شامل کاهش به داخل و خارج، تخصیص بین اوراق بهادار، تنوع، و Big Kahuna - توقف‌های هوشمند باشد.

ذهنت را باز کن

شاخص ها اعتیاد آور هستند. شما در مورد یک نشانگر جدید خوانده اید که بسیار منطقی و مناسب به نظر می رسد که عزیز جدید شما شود. ناگهان می توانید آن را در همه جا اعمال کنید. خوب است که سازگار و انعطاف پذیر باشید ، اما به یاد داشته باشید که هدف استفاده از شاخص ها ، ایجاد تجارت در پول است ، نه اینکه چشم انداز جدیدی از نحوه عملکرد جهان بدست آوریم. همیشه بررسی کنید که نشانگر جدید شما با شاخص های قدیمی شما خوب بازی می کند. شما شاخص های مورد علاقه خود را به یک دلیل خوب انتخاب کردید - آنها به شما در تصمیم گیری های تجاری سودآور کمک می کنند. به کشف شاخص های جدید بپردازید ، اما عاشق نشوید مگر اینکه شاخص جدید با موارد قدیمی خوب باشد. دلیل اصلی برای به روز ماندن در شاخص ها این است که موم و از بین بردن محبوبیت آنها. همیشه یک نشانگر جدید را برای چرخش در نظر بگیرید ، اگر فقط به آنچه که سایر معامله گران به دنبال آن هستند ، احساس کنید. به یاد داشته باشید ، معامله گران جمعیتی را تشکیل می دهند و جمعیت به روش های پیوسته حرکت می کنند.

تجزیه و تحلیل فنی هرگز چیزی را بیرون نمی آورد. ایده هایی که صد سال پیش ابداع شده و نوشته شده اند هنوز معتبر هستند و طی سالها تصفیه شده و بهبود یافته اند - و در نمودار آنلاین به نرم افزار نمودار اضافه شده اند. ذهن خود را به یک مفهوم ببندید زیرا برخی از احمق های قدیمی قدیمی آن را در سال 1930 اختراع کردند. به همان اندازه ، ذهن خود را به چیز جدیدی ببندید. چیزهای جدید همواره هم می آیند. چیزهای جدید به دو شکل می رسد: اصلاح در مفاهیم و ایده های اصلی از زمینه چپ مانند Ichimoku. بهترین راه برای دیدن اصلاحات در صفحات تجزیه و تحلیل فنی مجله سهام و کالاها است.

در مورد این مقاله

این مقاله از کتاب است:

درباره نویسنده کتاب:

باربارا راکفلر یک اقتصاددان و پیش بینی کننده بین المللی است که در ارز خارجی تخصص دارد. پیشگام در تجزیه و تحلیل فنی ، او همچنین راه را برای ترکیب تجزیه و تحلیل فنی و اساسی پیش برد. باربارا گزارش های روزانه را با استفاده از هر دو تکنیک برای بانک های مرکزی ، مدیران صندوق های حرفه ای ، پرچین های شرکت ها و معامله گران انفرادی منتشر می کند.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 71 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:12