Megatrends تا سال 2030 - و چگونه می توان تجارت خود را برای رشد قرار داد

ساخت وبلاگ

Megatrends - نیروهای کلان جهانی ، پایدار و کلان که در مدت زمان طولانی گسترش می یابند - با تعریف آنها "در آنجا" هستند. و به همین دلیل ، آنها برای بسیاری از شرکت ها به درستی چالش برانگیز هستند که در توسعه استراتژی و برنامه ریزی تجاری خود را در نظر بگیرند.

اول ، هیچ منبع واحد و قطعی برای شناسایی و تجزیه و تحلیل Megatrend وجود ندارد. در عوض ، منابع "متخصص" متعددی وجود دارند که درگیر لکه بینی مگاتروند هستند ، که منجر به طیف گسترده ای از پیش بینی ها بر اساس روش های مختلف-و حتی برنامه ها می شود. و دوم ، همیشه مشخص نیست که چگونه می توان از این اطلاعات استفاده کرد ، با توجه به افق های طولانی مدت و وسعت تأثیر ذاتاً مگاتنتس.

این مقاله با هدف پرداختن به هر دو نکته انجام شده است. اول ، من چهار مگرترند کلیدی را که شایسته توجه هستند ، بر اساس تقطیر بیشترین مگاتارونها در 25 منبع برجسته می کنم (به عنوان مثال Frost & Sullivan ، انجمن جهانی اقتصاد ، مؤسسه بینش های آینده ، مک کینزی ، اطلاعات ملی ایالات متحده ، آینده نگر ریچارد واتسون ، آینده نگر. برنامه توسعه سازمان ملل متحد). دوم ، من برخی از سؤالات راهنما را برای کمک به مشاغل در نظر می گیرم که اهمیت و پیامدهای آن مگاتادها را در نظر بگیرند.

چرا Megatrends اهمیت دارد؟

Megatrends از آنجا که آنها نشان دهنده تغییرات اساسی در اقتصاد ، جامعه ، فرهنگ ها و زندگی شخصی ما هستند - این بدان معنی است که آنها ممکن است فرصت ها یا چالش های مادی را برای یک صنعت یا تجارت ارائه دهند. بعلاوه ، مگاتنتها با گذشت زمان تمایل به تقویت و تقویت ندارند. این بدان معناست که می توان برای کسب و کارهایی که به آینده نگاه می کنند و خود را به صورت مطلوب برای مگاتارهای مربوطه قرار می دهند ، چیزهای زیادی کسب کنیم.

چهار مگاتورس کلیدی

یک چارچوب مشترک برای فعال کردن یک دیدگاه متعادل در شناسایی و تجزیه و تحلیل مگاتراند "شیب دار" است ، مخفف پنج دسته کلیدی: اجتماعی ، فناوری ، اقتصادی ، زیست محیطی و سیاسی. کنار گذاشتن سیاست ، در اینجا چهار مگرترند اصلی وجود دارد که هر یک از یکی از چهار دسته دیگر چارچوب "شیب دار". هر یک از این مگاتنتها توسط اکثر 25+ منبع متخصص ارزیابی شده ذکر شده است و هرکدام با بسیاری از صنایع و مشاغل ارتباط دارند.

شماره 1: شهرنشینی (اجتماعی)

تا سال 2030 پیش بینی می شود که شهرهای سیاره ما از نظر تعداد ، اندازه و جمعیت رشد کنند. در کشورهای توسعه یافته ، انتظار می رود 81 ٪ از مردم تا سال 2030 در شهرها زندگی کنند و در جهان در حال توسعه ، 55 ٪ از مردم انتظار می رود تا سال 2030 در شهرها زندگی کنند. این رشد در جمعیت های شهری طیف گسترده ای از فرصت ها و چالش ها را ارائه می دهد. دامنه های بی شماری ، از مسکن (به عنوان مثال زیرساخت ها ، ساخت و ساز) گرفته تا تحرک (به عنوان مثال گزینه های جایگزین برای اتومبیل و مالکیت خودرو) گرفته تا بهره وری (به عنوان مثال آموزش ، مهارت) تا مصرف (به عنوان مثال منابع غذایی ، سرگرمی).

شماره 2: متصل ، جهان "هوشمند" (فناوری)

تا سال 2030 پیش بینی می شود که ایجاد و انتشار فن آوری های جدید یا بهتر افزایش می یابد و شتاب می گیرد و در نتیجه دنیای قابل توجهی بیشتر و "هوشمند" نسبت به امروز به وجود می آید. به عنوان نمونه ، تخمین زده می شود که در حال حاضر 3. 5 دستگاه متصل برای هر شخص در کره زمین وجود دارد. پیش بینی می شود که این تعداد فقط در پنج سال آینده به تنهایی دو برابر شود ، زیرا وسایل نقلیه ، لوازم و خانه های ما متصل تر و "باهوش تر" می شوند. این گسترش و نفوذ فن آوری ها همچنان به تأثیر بیشماری از بخش های مختلف زندگی ما ، از برقراری ارتباط گرفته تا سرگرمی گرفته تا آموزش تا تجارت ادامه خواهد داد.

شماره 3: قدرتهای اقتصادی جدید (اقتصادی)

تا سال 2030 ، 60 ٪ از جمعیت جهان طبقه متوسط خواهند بود (33 ٪ افزایش از سال 2009) - و 80 ٪ از طبقه متوسط جهانی در کشورهای در حال توسعه ساکن خواهد بود. این رشد طبقه متوسط با توجه به نیازها و خواسته های افرادی که آرزوهای بالاتری دارند (به عنوان مثال آموزش ، مهارت) و درآمد بیشتر (به عنوان مثال مصرف ، سرگرمی) ، فرصت های بسیاری را برای مشاغل به ارمغان می آورد. پیش بینی می شود این رشد طبقه متوسط باعث رشد بیشتر در موتورهای اقتصادی موجود (به عنوان مثال کشورهای BRIC) و بالا بردن مکان های جدید رشد شتاب ، مانند گروه "یازده بعدی" گلدمن ساکس: بنگلادش ، مصر ، اندونزی ، ایران ، مکزیک ، نیجریه شود.، پاکستان ، فیلیپین ، کره جنوبی ، ترکیه و ویتنام.

شماره 4: ضروری پایداری (محیط زیست)

تا سال 2030 ، پیش بینی می شود که مصرف کنندگان و مشتریان انتظار داشته باشند - و می توانند بسیار خوب باشند - که شرکت ها به دلیل تغییر عمده در وضعیت کره زمین ، به روش های پایدار و پایدار تجارت می کنند (به عنوان مثال گرم شدن کره زمین ، از دست دادن زمین به دلیل افزایش دریاها، کاهش تنوع زیستی) و محدودیت های منابع به دلیل افزایش جمعیت جهانی. به عنوان مثال ، پیش بینی شده است که بسیاری از مصرف کنندگان و مشتریان از شرکت ها انتظار دارند که "به صفر نوآوری کنند" (به عنوان مثال انتشار صفر ، زباله صفر) برای کاهش تأثیر منفی محصولات ، خدمات یا شیوه های خود.

خوب ، حالا چی؟

اولین قدم در استفاده از تجزیه و تحلیل Megatrend برای توسعه و برنامه ریزی استراتژی کسب و کار طولانی مدت شما ، تعیین ارتباط یک مگاترند است. برای این کار ، یک قیاس رانندگی اتومبیل می تواند مفید باشد. به مگاترند خاص و مشاغل فعلی خود فکر کنید ، و سپس از خود بپرسید که آیا Megatrend خاص خواهد بود:

  • با کسب و کار خود یک برخورد سر را ایجاد کنید
  • با زاویه ای که مجبور به تغییر دوره است ، در یک زاویه تقاطع کنید
  • از پشت بیایید و سپس تجارت خود را در گرد و غبار بگذارید
  • از پشت بیایید و شتاب به تجارت خود ارائه دهید
  • یک مسیر موازی و بدون تأثیر مستقیم در تجارت خود طی کنید

مرحله بعدی بسته به تأثیر احتمالی Megatrend بر تجارت شما ، در گزینه های شما شایعه می شود. به عنوان مثال ، در اولین وضعیت با برخورد سر ، Megatrend به وضوح تهدیدی جدی برای نحوه انجام تجارت یا فکر کردن در مورد تجارت خود امروز است. این شناخت می تواند (و باید) منجر به در نظر گرفتن راه هایی شود که با توجه به تأثیر منفی مورد انتظار در تجارت شما در صورت حفظ وضع موجود ، ممکن است ارائه و مدل کسب و کار شما با گذشت زمان تکامل یابد.

به همین ترتیب ، در وضعیت سوم با یک مگاترند که می تواند شما را در گرد و غبار بگذارد ، سؤال این است که چگونه می توانید شغل خود را برای کسب و کار از فرصت های آینده در مقابل اینکه کاملاً از دست رفته است ، استفاده کنید.

نتیجه

Megatrends نشان دهنده تغییرات اساسی در اقتصاد ، جامعه و زندگی شخصی ما است - بنابراین ممکن است آنها فرصت های مادی یا چالش هایی را برای مشاغل نشان دهند. خارجی برای شرکت ها ، Megatrends می تواند رقبای جدید ، مدل های تجاری ، بخش های مشتری یا نیازهای مشتری و زمینه های تجاری را در کل ایجاد کند. و داخلی برای شرکت ها ، Megatrends می تواند منجر به نیاز به قابلیت های جدید ، ارائه ، ترکیب بازاریابی ، مدل های برو به بازار و فرآیندهای تولید شود. به همین دلایل ، شرکت هایی که مگاترانس را در نظر می گیرند و تأثیر آنها در تجارت خود باید بهتر از شرکت هایی که انجام نمی دهند ، برای رشد پایدار طولانی مدت قرار بگیرند.

اگر این مقاله را مفید پیدا کردید ، لطفاً آن را "انگشت شست" بدهید تا به من اطلاع دهید! با تشکر!

чтоыы просart rews иобавить коarsентарий ، Вы ыолните хтоыы пчоыы прхы пли иоый биархodа кареее кreles res

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 130 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 1:04