تعریف سرمایه در گردش: سرمایه در گردش چیست؟

ساخت وبلاگ

ما این مقاله را با یک راهنمای جامع برای حساب های قابل پرداخت جفت کرده ایم. نسخه خود را از راهنمای زنده ماندن حساب های قابل پرداخت دریافت کنید!

فهرست مطالب

سرمایه در گردش چیست؟

سرمایه در گردش تفاوت بین دارایی های جاری و بدهی های جاری است که برای تأمین بودجه عملیات تجاری روزانه استفاده می شود. برای یک شرکت کوچک تا متوسط ، سرمایه در گردش برای تأمین حقوق و دستمزد و پرداخت صورتحساب بسیار مهم است. برای بهینه سازی سرمایه در گردش ، یک قانون ساده پیگیری سیاست هایی است که به شما کمک می کند زودتر پرداخت کنید ، نیازهای موجودی خود را به حداقل برسانید و برای پرداخت قبض های خود بیشتر طول بکشد.

عمیق در سرمایه در گردش

بسیاری از سازمان ها برای رشد و توسعه تجارت خود تلاش می کنند. چرا؟غالباً ، آنها نمی توانند به اندازه کافی پول نقد از چرخه عملیاتی خود تولید کنند. این امر آنها را مجبور می کند بدهی هایی مانند وام بانکی را به دست بگیرند یا در صورت امکان تأمین اعتبار سرمایه در گردش برای گسترش ، از سرمایه گذاران خارج از کشور جمع کنند.

اما شما می توانید سرمایه در گردش را برای آزاد کردن پول نقد و رشد تجارت خود بدون وام جدید یا تأمین مالی خارج بهینه کنید. این شامل استراتژی ها و سیاست هایی برای انجام موارد زیر است:

· برای پرداخت صورتحساب بیشتر طول بکشد

· یک برنامه "بهینه سازی شرایط" با تخفیف اولیه پرداخت تهیه کنید

· زودتر برای محصولات و خدماتی که می فروشید پرداخت کنید

· نیازهای موجودی را کاهش دهید

بیایید این موضوع را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

به جای بانک خود یا سایر منابع شخص ثالث ، از شرکای تجاری خود تأمین مالی کنید. این به معنای درخواست یک تأمین کننده یا شریک تجاری برای پول قبل از پرداخت آنها نیست. در عوض ، این شامل توجه به شرایط پرداخت است. به عبارت دیگر ، برای پرداخت صورتحساب خود بیشتر طول بکشد.

تعداد کمی از مشاغل کوچک تا متوسط با شرایط پرداخت با تأمین کنندگان خود مذاکره می کنند. شما ممکن است در صورت دریافت به تأمین کنندگان پرداخت کنید یا شرایط پرداخت هفت ، ده یا 14 روز را داشته باشید.

گسترش شرایط پرداخت تا 30 روز ، 45 روز ، 60 روز یا حتی 90 روز سرمایه در گردش شما را بهبود می بخشد. این معادل دریافت وام بانکی یا ارائه سهام است ، اما بدون نیاز به پرداخت سود این بودجه. و منطقی است که شرایط پرداخت طولانی تر برای تأمین کنندگان در آن صنعت استاندارد باشد.

تخفیف های اولیه پرداخت را به عنوان بخشی از برنامه توسعه شرایط پرداخت به تأمین کنندگان ارائه دهید. این مزایایی برای خریدار و فروشنده دارد. آیا به عنوان مشتری ، آیا تأمین کننده شما در پیشنهاد شما برای تمدید شرایط پرداخت است؟سپس با تخفیف ، زودتر از اصطلاح استاندارد جدید به آنها پرداخت کنید.

سود تأمین کننده: زودتر پول نقد می شود تا جریان نقدی را بهبود ببخشد

سود خریدار: قیمت پایین تر ، به علاوه بازده خوب نقدی در پرداخت اولیه. نرخ بهره در تخفیف به طور معمول بیشتر از آنچه می توانید از یک بانک یا سرمایه گذاری کوتاه مدت کسب کنید بیشتر است.

نکته اصلی خریداران اعمال برنامه پسوند شرایط پرداخت در همه تأمین کنندگان است. این استراتژی برای مدیریت حساب های قابل پرداخت در واقع سرمایه در گردش شما را بهبود می بخشد.

فقط بخش کوچکی از تأمین کنندگان شما تخفیف را انتخاب می کنند. اکثریت شرایط پرداخت جدید و گسترده را می پذیرند و سرمایه در گردش را آزاد می کنند که می توانید برای تجارت خود استفاده کنید.

پایین آمدن هزینه های عملیاتی با کاهش نیازهای موجودی. پیوند دادن محصولات موجود در موجودی می تواند شرکت هایی را که با جریان نقدی روبرو هستند را سنگین کند. در اینجا روشهایی وجود دارد که می توانید به آن بپردازید تا سرمایه در گردش خود را بهینه کنید:

· اندازه موجودی خود را به حداقل برسانید

· چرخش موجودی خود را افزایش دهید

· انتظارات تحویل را تغییر دهید بنابراین موجودی کمتری در انتظار فروش دارید

· تأمین کنندگان را برای تأمین مالی موجودی خود تا زمانی که آن را بفروشید ، تأمین کنید

زودتر برای محصولات و خدماتی که می فروشید پرداخت کنید. پیش از این ، ما در مورد گسترش شرایط پرداخت با تأمین کننده هایی که با آنها انجام می دهید بحث کردیم. از طرف تلنگر ، می توانید شرایط پرداخت را با مشتریان خود که زودتر به آنها پرداخت می کنند ، تنظیم کنید.

به دست آوردن شرایط پرداخت مطلوب تر از هر دو حساب دریافتنی و حساب های قابل پرداخت ممکن است یکی از پرسود ترین و در عین حال نادیده گرفته شده برای یک تجارت متوسط باشد تا بتواند سرمایه در گردش خود را بهینه کند. اجرای این استراتژی های سرمایه در گردش می تواند به تقویت امور مالی و سودآوری کسب و کار شما کمک کند.

چگونه سرمایه در گردش را محاسبه می کنید؟

ساده و متداول ترین روش برای محاسبه سرمایه در گردش ، که به عنوان سرمایه در گردش خالص نیز شناخته می شود ، تقسیم دارایی های فعلی با بدهی های جاری است. نتیجه ، نسبت فعلی است که یک فرمول است که اغلب برای سنجش سلامت یک تجارت استفاده می شود.

نسبت کمتر از یک ، که در آن بدهی ها بیش از دارایی ها هستند ، نشانه مشکل است و نشان می دهد که یک تجارت ممکن است پول کافی برای پرداخت صورتحساب خود نداشته باشد. در مقابل ، نسبت 3 یا بالاتر ایده آل نیست. این می تواند به این معنی باشد که شما تعادل نقدی اضافی دارید. شما می توانید مقداری از این پول نقد را برای تأمین بودجه گسترش تجارت قرار دهید.

در حالی که یک نسبت فعلی سالم می تواند از نظر صنعت متفاوت باشد ، نسبت 1. 2 به 2. 0 یک هدف معقول برای اکثر شرکت ها در نظر گرفته می شود. برای دانستن اینکه چه چیزی برای شما بهتر است ، نسبت فعلی خود را با سایر شرکت های صنعت خود مقایسه کنید.

نسبت سریع

این نسبت دیگری است که دارایی ها و بدهی های فعلی را برای محاسبه سرمایه در گردش مقایسه می کند. این یک روش محافظه کارانه تر برای ارزیابی سلامت مالی یک شرکت است.

نسبت سریع شامل نقدی و معادل پول نقد ، اوراق بهادار است که به راحتی قابل معامله هستند و حساب های دریافتنی به عنوان دارایی های فعلی. این موجودی را حذف می کند (که می تواند مدت زمان زیادی برای تبدیل به پول نقد باشد) و هزینه های پیش پرداخت (که نمی تواند برای سایر بدهی ها اعمال شود).

برای خرده فروشان با چرخش سریع موجودی ، نسبت سریع انتخاب خوبی برای محاسبه سرمایه در گردش نخواهد بود. موجودی برای فروش فروش ضروری است. نادیده گرفتن این دارایی در محاسبه سرمایه در گردش ، سلامت مالی یک خرده فروش را درک می کند.

نسبت های دیگری وجود دارد که می توانید برای بررسی بیشتر در مورد سلامت مالی شرکت خود استفاده کنید. عملی ترین مربوط به حساب های قابل پرداخت ، حساب های دریافتنی و موجودی است.

نمونه فرمول سرمایه در گردش خالص

بیایید نمونه ای از محاسبه سرمایه در گردش خالص را بررسی کنیم.

دارایی های فعلی (زمین ، سایر املاک و مستغلات ، هنر ، سرمایه گذاری های مالی بلند مدت و سایر دارایی ها را که به سرعت به پول نقد تبدیل نمی شوند ، مستثنی می کند.)

حساب های دریافتنی: 85،000 دلار

سرمایه گذاری (کوتاه مدت ، قابل بازخرید برای پول نقد در کمتر از یک سال): 25،000 دلار

حساب های بانکی (چک ، پس انداز ، بازار پول): 10،700 دلار

اجاره پیش پرداخت ، بیمه ، سایر هزینه های پیش پرداخت: 18،000 دلار

کل دارایی های فعلی: 208،700 دلار

حساب های بدهی فعلی قابل پرداخت: 30،000 دلار

وام ، اجاره یا اجاره پرداخت: 25،000 دلار

سایر وام های کوتاه مدت (در طی یک سال): 1500 دلار

حقوق کارمندان: 80،000 دلار

هزینه های جمع آوری شده: 8،500 دلار

بهره و هزینه وام: 3600 دلار

کل بدهی های فعلی: 148،600 دلار

بدهی های جاری (148،600 دلار) را از دارایی های فعلی (208،700 دلار) کم کنید ، و دارایی های فعلی این شرکت از بدهی های جاری فراتر می رود و سرمایه در گردش مثبت 60. 100 دلار را به همراه دارد. نسبت فعلی 1. 40 است.

این نسبت نشان می دهد که این شرکت سرمایه در گردش کافی برای پوشش عملیات دارد. اگر بدهی های جاری از دارایی ها فراتر رفته باشد ، سرمایه در گردش منفی خواهد بود ، نسبت فعلی کمتر از 1 و شرکت برای تقویت موقعیت سرمایه در گردش خود نیاز به کاهش بدهی های جاری یا افزایش دارایی های فعلی دارد.

نحوه کار تیم مالی خود را تغییر دهید.

مقیاس و کارآیی را با پرداخت های کاملاً اتم شده و پایان به پایان برساند.

مدیریت سرمایه در گردش چیست؟

در این مقاله ، شما آموخته اید که چگونه می توانید مؤلفه های سرمایه در گردش را برای حفظ سلامت مالی و سودآوری و بهبود درآمد نظارت کنید.

خط پایین: اگر سرمایه در گردش ضعیفی دارید ، رشد یک تجارت دشوار است.

پیش از این ما استراتژی هایی را برای بهینه سازی سرمایه در گردش با مدیریت حساب های قابل پرداخت ، حساب های دریافتنی و موجودی شرح داده ایم. اگر مطالبات خود را به سرعت جمع آوری کنید ، مدت زمان بیشتری را برای پرداخت و به حداقل رساندن موجودی خود به حداقل برسانید ، می توانید بدون نیاز به پول بیشتر ، تجارت خود را رشد دهید.

این چیزی است که مدیریت سرمایه در گردش همه چیز در مورد آن است.

یک رویکرد مدیریت سرمایه در گردش ، متناسب با همه مشاغل نیست. به عنوان مثال ، در خرده فروشی ، یک سوپر مارکت ممکن است 60 روز با تأمین کنندگان شرایط داشته باشد اما در هر چند روز کالاهای خود را تبدیل کند. این مدیریت سرمایه در گردش خوب است.

سوپر مارکت حتی بهتر است که می تواند به مدت 75 روز از تأمین کنندگان استفاده کند ، که می توانند در ازای گسترش فضای قفسه برای یک خط تولید مذاکره کنند.

برعکس ، این شرکت با درصد بالایی از هزینه های حقوق و دستمزد ممکن است برای تولید سرمایه در گردش کافی از طریق فروش تلاش کند. این ممکن است نیاز به تأمین اعتبار شخص ثالث برای سرمایه در گردش داشته باشد تا تجارت را اداره کند.

برای بسیاری از شرکت ها ، هرچه محصولات بیشتری فروخته شود ، پول نقد کمتری نیز در دسترس است. این یک چالش سرمایه در گردش است.

اما چه اتفاقی می افتد که سرمایه در گردش با فروش رشد می کند؟بیایید به دو مثال نگاه کنیم:

· رایانه های ساخته شده به سفارش را بصورت آنلاین ارائه می دهد

· خریدهای انجام شده توسط کارت اعتباری

· بلافاصله پرداخت را بدون نیاز به موجودی جمع آوری می کند

· تا زمانی که رایانه ها به مشتریان ارسال شوند ، به تأمین کنندگان تأخیر می کنند

· از روز اول درآمد ایجاد می کند - هیچ پولی برای رشد شرکت لازم نیست

تأمین کنندگان موجودی را تهیه می کنند

· خرده فروش بلافاصله از خریدهای آنلاین پرداخت ها را جمع می کند

· محصولات را در دو یا سه روز ارسال می کند

· شرایط پرداخت 60 روزه ، 75 روزه و 90 روزه با تأمین کنندگان (با تاریخ پرداخت شروع از حمل و نقل محصول)

· درآمدهای روزانه به وام بدون بهره ترجمه می شود ، که توسط تأمین کنندگان آن تأمین می شود

در هر دو مورد ، افزایش فروش باعث بهبود سرمایه در گردش می شود.

ممکن است تعداد کمی از شرکت ها بتوانند بلافاصله درآمد را به دست آورند و برای ماه ها پرداخت به تأمین کنندگان را به تأخیر بیندازند. با این حال ، کسانی که می توانند سرمایه در گردش خود را برای مزیت رقابتی بهینه کنند.

اهمیت سرمایه در گردش

سرمایه در گردش خون حیات هر شغلی است. شما برای تأمین بودجه عملیات تجاری روزانه ، پوشش هزینه ها و گسترش امور مالی به آن نیاز دارید.

نیازهای سرمایه در گردش می تواند براساس صنعت متفاوت باشد. یک تولید کننده ممکن است برای سرمایه در گردش به بودجه شخص ثالث نیاز داشته باشد زیرا فقط پس از فروش محصولات درآمدی ایجاد می کند. بودجه جلو به این شرکت اجازه می دهد تا مواد اولیه تولید را خریداری کند.

برعکس ، خرده فروشان غالباً تا زمانی که محصولاتی که ارائه می دهند فروخته شوند ، پرداخت به تأمین کنندگان را به تأخیر می اندازند. چرخش موجودی سرمایه در گردش تولید می کند و نیاز آنها به تأمین مالی شخص ثالث را به حداقل می رساند.

آیا نیازهای سرمایه در گردش در بین شرکت ها در همان صنعت متفاوت است؟کاملا. خط مشی هایی که بر سرمایه در گردش تأثیر می گذارد شامل نحوه مدیریت مجموعه ها و پرداخت ها ، زمان خرید دارایی ، احتمال پیش فرض مشتریان در پرداخت به شما ، و نیاز به موجودی و نحوه تغییر آن در فصل است.

این به این نتیجه می رسد: نحوه فروش ، نحوه پرداخت کالاها و خدمات برای اداره شرکت خود ، و نحوه مدیریت موجودی خود بر سرمایه در گردش شما تأثیر می گذارد.

با توجه دقیق به جنبه های تجارت خود ، می توانید شرکت خود را بدون نیاز به جمع آوری سرمایه از طریق بدهی یا حقوق صاحبان سهام رشد دهید. در چرخه عملیاتی خود پول نقد ایجاد کنید و سرمایه در گردش را برای زنده ماندن و شکوفایی دارید.

درباره نویسنده

کریس رائون بیش از 20 سال است که متخصصان تهیه و امور مالی را در حساب های حساب های قابل پرداخت و تحول در پرداخت به پرداخت هزینه می کند. مقالات وی در مدیریت خزانه داری و ریسک ، اجرایی زنجیره عرضه و تقاضا ، خزانه دار جهانی ، Forbes ASAP و موارد دیگر به نمایش در آمده است. او دارای مدرک لیسانس است. در اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا ، سانتا باربارا و یک انتخاب حرفه ای - بازاریابی از UCLA. کریس پدر افتخار یک فارغ التحصیل دانشکده فیلم ، دوچرخه سوار مشتاق است و هر زمان که اتصال اینترنتی وی پایین بیاید ، هارمونیکا بلوز خود را بازی می کند.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 69 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 0:55