امور نظارتی Crypto: تنظیم کننده هنگ کنگ طرح را برای چارچوب جدید رمزنگاری منتشر می کند

ساخت وبلاگ

در 12 ژانویه سال 2022 ، مقامات پولی هنگ کنگ (HKMA) مقاله بحثی را در مورد Cryptoassets منتشر کرد. در اواخر سال جاری ، لایحه ای برای تنظیم مشاغل فعالیت در فضا در آنجا معرفی می شود. در ابتدا ، رژیم فقط در مورد مبادلات رمزنگاری اعمال می شود ، در حالی که متولیان و ارائه دهندگان کیف پول در مرحله بعدی گنجانده می شوند. مقاله HKMA ملاحظاتی را برای گسترش دامنه چارچوب نظارتی هنگ کنگ ، و به ویژه ، چگونگی تنظیم استابلوها ، مطرح می کند.

از آنجا که HKMA مسئول صدور مجوز و نظارت بر تسهیلات ارزش ذخیره شده (SVFS) است ، در نظر گرفته می شود که آیا stablecoins تحت این تعریف قرار می گیرند. در این صورت ، SVF موضوع رژیم صدور مجوز اجباری HKMA خواهد بود.

با این حال ، ماهیت غیرمتمرکز رمزنگاری ها - از جمله stablecoins - به این معنی است که فعالیت های فردی که توسط مشاغل انجام می شود ممکن است SVF در نظر گرفته نشود ، در حالی که اکوسیستم به طور کلی احتمالاً شبیه یک مورد است.

برای Stablecoins بدون پشت ، HKMA برای تحمیل اقدامات اضافی برای حمایت از سرمایه گذار برای مشاغل ارائه دهنده خدمات مرتبط ، لازم است. این در حال تعیین انتظارات نظارتی با کمیسیون اوراق بهادار و آینده (SFC) است.

با توجه به شیوع روزافزون استابلها و برداشت ها که می توانند به طور گسترده تر مورد استفاده قرار گیرند ، HKMA ممکن است دامنه سیستم های پرداخت و دستورالعمل تسهیلات ارزش ذخیره شده (PSSVFO) را گسترش دهد یا مقررات جدیدی را معرفی کند. راه حل های اصلی از چارچوب پیش بینی شده شامل موارد زیر است:

نوع stablecoin برای تنظیم: تمرکز بر روی stablecoin های مرتبط با دارایی ابتدا به جای stablecoins الگوریتمی.

فعالیت هایی که باید تنظیم شود:

صدور StableCoin ، مدیریت ذخیره StableCoin ؛

اعتبار سنجی معامله و ثبت ثبت ؛

ذخیره سازی کلید خصوصی ؛

تسهیل بازخرید stablecoins برای سایر دارایی ها (مبادله) ؛

انتقال وجوه ؛

رژیم نظارتی: HKMA قصد دارد با استفاده از رویکرد مبتنی بر ریسک ، رژیم مجوز را اجرا کند. تجارت نیاز به نشان دادن پیروی از:

ساختار مناسب و ساختار مالکیت ؛

نگهداری و مدیریت ذخایر دارایی های پشتیبان ؛

مدیریت ریسک مناسب ؛

گزارشگری مالی و افشای ؛

ایمنی ، کارآیی و الزامات امنیتی ؛

دامنه نهادهای موظف: برای انجام هر یک از فعالیتهای ذکر شده در بالا در هنگ کنگ ، مشاغل باید در صلاحیت گنجانیده و مجوز اعطا شده توسط HKMA را داشته باشند. این تنظیم کننده می افزاید: "یک شعبه صرف هنگ کنگ یا دفتر یک شرکت خارجی به عنوان الزام" یک نهاد موجود در هنگ کنگ "در نظر گرفته نمی شود.

تنظیم سایر رمزنگاری ها: خطرات آنها همچنان کنترل می شود. در ماه مه سال 2021 ، دولت اعلام کرد که قانون ضد پولشویی خود برای پوشش برخی از مشاغل رمزنگاری تمدید خواهد شد.

از عموم مردم دعوت شده است تا بازخورد خود را به چارچوب پیشنهادی HKMA در تاریخ یا قبل از 31 مارس 2022 ارائه دهند. این مقام قصد دارد رژیم جدید خود را حداکثر تا سال 2024 معرفی کند.

در تنظیم این چارچوب پیشنهادی ، HKMA در حال پیگیری اقداماتی است که اخیراً توسط کارگروه رئیس جمهور در بازارهای مالی در ایالات متحده ارائه شده است ، که در گزارش نوامبر توصیه می کند که ایالات متحده باید فعالیت های مرتبط با StableCoin را به موسسات سپرده گذاری بیمه شده یا بانک ها محدود کند.

رویکرد پیشنهادی HKMA - مانند توصیه تنظیم کننده های ایالات متحده - نشان دهنده نگرانی فزاینده ای است که Stablecoins می تواند خطرات سیستمی را برای بخش مالی گسترده تر ایجاد کند و بنابراین باید تحت الزامات دقیق پیروی از آن قرار بگیرد. در حالی که چنین رویکردی مطمئناً نوار را از نظر قوانین مربوط به انطباق که صادر کنندگان Stablecoin باید به آن رعایت کنند ، افزایش می دهد ، این تلاش ها برای محدود کردن فعالیت های stablecoin به بانک ها می تواند با ایجاد موانعی برای ورود به موسسات غیر بانکی مانع نوآوری شود.

هر رویکردی که در نهایت اتخاذ شود ، بنگاه هایی که به دنبال شرکت در فعالیت های مرتبط با Stablecoin هستند ، باید از نزدیک از پیشرفت در هنگ کنگ و جاهای دیگر پیروی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی آمادگی کسب و کار شما برای رعایت الزامات نظارتی موجود و آینده هنگ کنگ ، با ما تماس بگیرید.

سیاستگذاران انگلستان تصمیم گرفتند قوانین رمزنگاری را گسترش دهند

بنا بر گزارش ها ، اعضای پارلمان انگلستان (MPS) امسال دو برابر می شوند. نمایندگان مجلس به ویژه نگران ارتقاء رمزنگاری ها به مصرف کنندگان هستند که از نشانه های فن گرفته تا NFT ها. این تحولات یک هفته پس از راه اندازی دارایی های رمزنگاری و دیجیتال گروه پارلمان حزب انجام می شود. این مجمع بحث و گفتگوی خصوصی و عمومی در مورد مسائل مربوط به سیاست های رمزنگاری را امکان پذیر می کند و بیضوی به عنوان عضو هیئت مشاوره در آن شرکت می کند. در حالی که قوانین ضد پولشویی برای رمزنگاری در انگلستان وجود دارد ، قانونگذاران می خواهند نظارت بر حمایت از مصرف کننده و سایر مناطق را گسترش دهند. ریچارد هولدن ، نماینده محافظه کار ، خواستار وضوح بیشتری در مورد طبقه بندی این دارایی های مختلف و الزامات نظارتی مرتبط با آن شد. چندین تنظیم کننده همچنین در مورد لزوم ایجاد چارچوبی برای تبلیغ Cryptoasset موافقت کردند.

دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده گزارش فعالیت مشکوک در رمزنگاری را منتشر می کند

دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده (GAO) گزارشی از تلاش های فدرال برای مبارزه با جرم مالی در ارزهای مجازی منتشر کرد. گائو گمان می کند که استفاده از ارز مجازی در قاچاق انسان و مواد مخدر در حال افزایش است. تعداد گزارش های فعالیت مشکوک ثبت شده به شبکه اجرای جرایم مالی (FINCEN) که شامل ارز مجازی و قاچاق مواد مخدر بود ، پنج برابر افزایش یافته است - از 252 به تقریبا 1،432 - از سال 2017 تا 2020. گزارش های مربوط به قاچاق انسان تقریباً از 36 به 68 بر روی همان دو برابر شده است. دوره زمانی. با این وجود ، این گزارش ناسازگاری در روش های جمع آوری داده ها در آژانس های فدرال را برجسته می کند.

کیوسک های ارز مجازی - که معمولاً به عنوان "دستگاههای خودپرداز رمزنگاری" گفته می شود - در این گزارش به عنوان یک دروازه بالقوه برای مجرمان برای بهره برداری از رمزنگاری برای شستشوی وجوه خود شناخته می شوند. کیوسک های ارز مجازی برای ثبت نام در FinCen مورد نیاز هستند اما برای به روزرسانی مکان های خود لازم نیست ، که ممکن است تحقیقات اجرای قانون را کند کند.

دو توصیه از 9 توصیه ارائه شده توسط GAO در این نسخه از گزارش منتشر شده است. اولین توصیه مربوط به الزامات ثبت شرکت های خدمات پولی (MSB) است که توسط سرویس درآمد داخلی (IRS) برای کیوسک های ارز مجازی تعیین شده است. GAO پیشنهاد می‌کند که اپراتورهای کیوسک‌ها باید «مکان‌ها، از جمله آدرس‌های فیزیکی کیوسک‌هایی را که دارند یا اداره می‌کنند، پس از ثبت نام MSB ارائه کنند، و این اطلاعات را پس از ثبت مجدد یا فاصله زمانی مناسب دیگر به‌روزرسانی کنند». توصیه دوم مربوط به اجرای اولین توصیه است - پس از بررسی مشترک توسط کمیسر IRS و مدیر FinCEN.

Elliptic به کسب‌وکارهای خودپرداز ارزهای دیجیتال و آژانس‌های مجری قانون راه‌حل‌های نظارت بر تراکنش‌های بلادرنگ را برای محدود کردن فعالیت‌های غیرقانونی در بلاک چین ارائه می‌دهد. در مورد راه حل های ما در وب سایت ما بیشتر بیاموزید.

رئیس فدرال رزرو در جلسه تایید سنا کار روی کریپتو را به اشتراک می گذارد

در 11 ژانویه 2022، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) در کمیته بانکداری سنا برای یک جلسه تأیید در مورد نامزدی خود برای دومین دوره حضور یافت. این رویداد مروری مختصر از موضع فدرال رزرو در مورد تعدادی از مسائل مربوط به سیاست ارزهای دیجیتال ارائه کرد. پاول به کمیته گفت که گزارش فدرال رزرو در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) - که در ابتدا در سپتامبر 2021 موعد مقرر بود - ظرف چند هفته منتشر خواهد شد. رئیس همچنین توضیح داد که استیبل کوین‌های تنظیم‌شده صادر شده به صورت خصوصی می‌توانند با یک CBDC همزیستی داشته باشند.

مقامات ایرانی در مورد مکانیسم پرداخت دارایی های رمزنگاری شده تجارت بین المللی به توافق رسیدند

بانک مرکزی ایران (CBI) و وزارت بازرگانی برای پیوند تراکنش‌های دارایی‌های رمزنگاری شده از کسب‌وکارها به پلتفرم پرداخت بانک مرکزی (CBI) به توافق رسیده‌اند. به گفته یک خبرگزاری محلی، این مکانیسم پرداخت تا پایان ماه آماده خواهد شد. علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت که این امر از استفاده از ارزهای دیجیتال در معاملات تجاری بین‌المللی حمایت می‌کند. همانطور که تحقیقات Elliptic نشان داده است، ایران قبلاً به فعالیت هایی مانند استخراج دارایی های رمزنگاری شده برای فرار از تحریم های ایالات متحده و بین المللی نگاه کرده است. این جدیدترین اطلاعیه نشان می‌دهد که ایران تلاش‌های خود را برای فرار از تحریم‌ها با استفاده از رمزارز دو برابر می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه راه حل نظارت بر تراکنش و کیف پول ما در زمان واقعی می تواند قرار گرفتن شما در معرض نهادهای تحریم شده را محدود کند، یک نسخه نمایشی را برنامه ریزی کنید. همچنین می‌توانید راهنمای انطباق با تحریم‌های Elliptic را برای نکات عملی در مقابله با این خطرات بخوانید.

سلب مسئولیت

این وبلاگ فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی ارائه شده است. با استفاده از وبلاگ ، شما موافقت می کنید که اطلاعات مربوط به این وبلاگ به معنای قانونی ، مالی یا هر نوع مشاوره حرفه ای دیگری نیست. هیچ ارتباطی با شما ایجاد نمی شود و هیچ وظیفه مراقبت از شما در هنگام استفاده از این وبلاگ به شما فرض نمی شود. این وبلاگ جایگزینی برای به دست آوردن هرگونه مشاوره حقوقی ، مالی یا هر نوع مشاوره حرفه ای دیگر از یک مشاور مناسب و دارای مجوز نیست. اطلاعات موجود در این وبلاگ ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند و تضمین نمی شود که کامل ، دقیق ، صحیح یا به روز باشد.< SPAN> این وبلاگ فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی ارائه شده است. با استفاده از وبلاگ ، شما موافقت می کنید که اطلاعات مربوط به این وبلاگ به معنای قانونی ، مالی یا هر نوع مشاوره حرفه ای دیگری نیست. هیچ ارتباطی با شما ایجاد نمی شود و هیچ وظیفه مراقبت از شما در هنگام استفاده از این وبلاگ به شما فرض نمی شود. این وبلاگ جایگزینی برای به دست آوردن هرگونه مشاوره حقوقی ، مالی یا هر نوع مشاوره حرفه ای دیگر از یک مشاور مناسب و دارای مجوز نیست. اطلاعات موجود در این وبلاگ ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند و تضمین نمی شود که کامل ، دقیق ، صحیح یا به روز باشد. این وبلاگ فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی ارائه شده است. با استفاده از وبلاگ ، شما موافقت می کنید که اطلاعات مربوط به این وبلاگ به معنای قانونی ، مالی یا هر نوع مشاوره حرفه ای دیگری نیست. هیچ ارتباطی با شما ایجاد نمی شود و هیچ وظیفه مراقبت از شما در هنگام استفاده از این وبلاگ به شما فرض نمی شود. این وبلاگ جایگزینی برای به دست آوردن هرگونه مشاوره حقوقی ، مالی یا هر نوع مشاوره حرفه ای دیگر از یک مشاور مناسب و دارای مجوز نیست. اطلاعات موجود در این وبلاگ ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند و تضمین نمی شود که کامل ، دقیق ، صحیح یا به روز باشد.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 29 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:11