آیا خدمات نقدینگی رمزنگاری می تواند بدون تجارت خود زنده بماند؟

ساخت وبلاگ

در طول تاریخ ، هر QE توسط فدرال رزرو فرصت های بی شماری را به همراه خواهد داشت و منجر به تورم زیاد می شود. ارزش کل بازار Crypto از 3 تریلیون دلار آمریکا فراتر رفته است ، اما اکنون به کمتر از 1. 4 تریلیون دلار آمریکا کاهش یافته است. بازار دوباره دیدگاه آرتور هیز را تأیید کرد: Crypto در درجه اول از کاهش کمی فدرال رزرو (QE) پس از همه گیر COVID-19 بهره مند شده است ، اما با این حال ، حساس ترین در واکنش به سفت شدن کمی (QT) است.

برای خرده فروشان ، نقدینگی واقعی دارایی به ویژه در رمزنگاری از اهمیت بیشتری برخوردار است. فروپاشی LUNA /UST و پرواز تسریع شده دارایی های مایع ناشی از افزایش نرخ بهره منجر به بحث در مورد نقدینگی بلندتر و بلندتر می شود.

نیاز Defi به مشوق های نقدینگی

چرا نقدینگی اهمیت دارد؟نقدینگی به توانایی دارایی برای تبدیل به دیگری (یعنی وسیله پرداخت) بدون از دست دادن ارزش اشاره دارد و ارز مایع ترین دارایی است.

همانطور که از نام آن پیداست ، تمام ارزهای رمزپایه برای کار به نقدینگی متکی هستند. پروتکل ها و سیستم عامل هایی با نقدینگی عمیق تر می توانند معاملات کارآمد تری انجام دهند. نقدینگی مستقیم ترین شکل خندق انحصار در طول زمان خواهد بود.

این حتی در DEFI نیز صادق است ، جایی که استخرهای نقدینگی متشکل از ارائه دهندگان نقدینگی (LPS) به طور مستقیم بازارها را هدایت می کنند.

داده های defillama نشان می دهد که مقدار کل قفل شده از پروتکل های DEFI 60 ٪ از ATH کاهش یافته است

مشوق ها نقش مهمی در Defi دارند. ریسک یک متغیر خارجی برای پروتکل های مناسب است و پس از استقرار کد قابل کنترل نیست. در نتیجه ، پروتکل ها مجبور می شوند برای نقدینگی بازار به صورت فقط پاداش رقابت کنند.

استخراج نقدینگی یک روش ارجح برای استارتاپ های DEFI به نقدینگی بوت استرپ است که در ابتدا برای جذب نقدینگی برای توافق با موفقیت بسیار زیاد استفاده می شد. با این حال ، پرهزینه است. به عنوان ارائه دهندگان پیشرو در نقدینگی ، کشاورزان از نظر مالی انگیزه مالی برای حفر و فروش برای قفل کردن سود به طور مکرر دارند. این فشار فروش را افزایش می دهد ، قدرت خرید خزانه داری را تضعیف می کند و ارزش نشانه ها را برای دارندگان بلند مدت کاهش می دهد.

علاوه بر این ، راندمان سرمایه یک شاخص اصلی است که از نزدیک با خزانه داری پروژه مرتبط است و در نتیجه توسعه سریع مسیر نقدینگی به عنوان یک سرویس (LAAS) ایجاد می شود. این شرکت با ارائه عمق نقدینگی بهتر و راندمان سرمایه بیشتر ، بیش از 5 میلیارد دلار در TVL در کمتر از یک چهارم Q3 2021 جذب کرده بود.

با این حال ، از آنجا که TVL پروتکل های Defi در حال کاهش است ، یک سؤال پیش می آید: چگونه می توان سطح نقدینگی سالم و پایدار را حفظ کرد و مدیریت نقدینگی به مشکل اصلی پروژه ها تبدیل شد.

چگونه نقدینگی را تقسیم کنیم؟

از رویکرد از بالا به پایین ، می توانیم نقدینگی را به نقدینگی ارز ، نقدینگی بانکی و نقدینگی بازار با توجه به نهاد اصلی در بازار مالی سنتی تقسیم کنیم.

اول ، مبنای ارزش نقدینگی اعتبار است و اساسی ترین منبع و قدرتی که نقدینگی از اعتبار حاصل شده است. در حال حاضر ، هیچ یک از افراد فردی یا اقتصادی در بازار وجود ندارد که بتواند اعتبار کافی برای برآورده کردن نقدینگی کل بازار فراهم کند. بنابراین ، حاکمیت دولت این مسئولیت را بر عهده می گیرد و بانک های مرکزی هنگام تأمین اعتبار ، هزینه های معاملات را کاهش می دهند.

دوم ، یک بانک مرکزی با تنظیم ترازنامه خود برای تأثیرگذاری بر ترازنامه های بانک های تجاری ، بازار را از طریق بانک های تجاری تنظیم می کند ، سپس آن را به ترازنامه های خردی های خرد مانند افراد و شرکت ها منتقل می کند و از این طریق کل بازار کلان را تحت تأثیر قرار می دهد.

در Crypto ، ما ممکن است به طور موقت نقدینگی را که توسط اعتبار و عملیات بازار به عنوان "نیروهای مشترک" از Satoshi Nakamoto و فدرال رزرو وارد شده است ، انتزاع کنیم. سرانجام ، نقدینگی بازار ، مستقل از سیستم بانکی ، عمدتاً به ابزارهای مختلف مالی ، نوآوری تکنولوژیکی و غیره متکی است. نقدینگی بازار به اندازه سایرین مداوم نیست. این همگن ، جهش یافته و انتظار می رود تغییر کند.

بدیهی است که عملکرد گسترش نقدینگی ناشی از QE افزایش TVL و قیمت ها در سطح داده است. در عین حال ، فقدان مقررات کارآمد در سطح کلان دولت باعث شده است که پروتکل های DEFI نقدینگی را به شدت کاهش دهند.

بنابراین ، اگر از جهت نوآوری شروع کنیم ، آیا خدمات نقدینگی موجود در بازار خرس دارای نقدینگی بهتر و راندمان سرمایه بالاتر است؟بیایید پاسخ خود را با تجزیه و تحلیل پرونده از 3 امتیاز: روابط تأمین ، سودآوری ، معاملات و پاداش ریسک حفر کنیم.

منحنی: رشوه در مبادلات Stablecoin

Curve War یک موضوع مشهور است. در اینجا یک روش بسیار ساده برای درک آن وجود دارد: هسته اصلی آن تقاضای نقدینگی است که بر اساس AMM stablecoin آن تمدید می شود. رشوه های توکن منجر به انتشار بیشتر CRV می شوند.

راز ظهور منحنی صدور مجوز متمرکز استابین است. داده ها نشان می دهد که مه 2021 زمانی است که TVL Curve در یک شیب بسیار بالا رشد کرد. همچنین دوره ای از صدور سریع stablecoin مانند USDC و USDT بود. منحنی منبع نقدینگی عظیمی را به عنوان محل مبادله اصلی برای stablecoins فراهم کرد.

همچنین ، تیم منحنی از همان ابتدا مکانیسم Vetoken را طراحی کرده است. با تقویت انگیزه تقاضای ارگانیک برای استابلها ، آرزوها و محدب متولد شده است ، و منحنی با موفقیت به یک ابتدایی واقعی از دارایی های مایع تبدیل شده است. جنگ منحنی نشان دهنده بهبود کارآیی سرمایه است و مشوق های خود را با موفقیت بلند مدت پروژه هماهنگ می کند.

سودآوری:

داده ها نشان می دهد که هر حجم معاملات 1000 دلاری 0. 20 دلار درآمد برای منحنی ایجاد می کند. بدیهی است که رشد درآمد Curve در سمت عرضه از سال 2022 به تدریج کند شده است اما هنوز در مرحله نسبتاً سالم و سودآور قرار دارد.

خطر و پاداش:

خطر اصلی کاربران منحنی در رقیق کردن قدرت حاکمیتی که در معرض مکانیسم قرار دارد نهفته است. علاوه بر این ، حق افراطی LP نیز به یکی از عوامل نامطلوب تبدیل شده است ، و همچنین پروتکل های رقیب مانند محکم را تسهیل کرده است.

مدل انتشار Curve نشان می دهد که ارائه دهنده نقدینگی دارای سه پاداش ریسک است: انتشار گازهای گلخانه ای ، درآمد هزینه و نقدینگی خروج کافی.

Olympus Pro: بازارهای باند و اوراق بهادار معکوس

Olympusdao نقش بازار اوراق بهادار بانک مرکزی را به Pioneer PCV ، یک سهام ترجیحی شبیه به حقوق صاحبان سهام بازی کرد و هزینه پاداش معدن نقدینگی را در مدت زمان کوتاهی واگذار کرد و به یک روایت پایدار Pol Defi (پروتکل به عنوان یک سرویس) تغییر داد.

هنگامی که بازار به اندازه کافی مایع بود ، Olympusdao با ایجاد انگیزه کاربران با انتشار مجدد توکن بالا ، نقدینگی را به خود جلب کرد ، که بدون شک ریشه رشد سریع آن و منبع تأمین نقدینگی آن بود ، اما مانع از نقدینگی آن بود.

از طرف تقاضا ، APY برای گرفتن اهم در چند ماه اول شروع پروتکل بیش از 10،000 ٪ بود و یک حلقه مثبت برای کاربران ایجاد می کند که در آن افراد به طور مکرر برای دریافت پاداش خریداری و جمع می شوند. علاوه بر این ، راه اندازی Ohm Pro مقدار زیادی تقاضای داوری را در اختیار شما قرار داده و به پایه ای محکم برای گسترش اکوسیستم خود تبدیل شده است.

با این حال ، داده ها نشان می دهد که قیمت اهم از نزدیک به 1500 دلار در ATH به کمتر از 20 دلار امروز کاهش یافته است. تأمین نقدینگی اضافی باعث شده است که اهم دلار کاهش یابد به طوری که بیشتر پروژه هایی که اوراق قرضه از طریق Olympus Pro خریداری می کنند ، پول خود را از دست می دهند و یک حلقه منفی را تشکیل می دهند. در پاسخ ، این تیم اوراق بهادار معکوس را برای ارائه روش خروج دیگر راه اندازی کرده است و بدین ترتیب ادامه پوسیدگی نقدینگی ثانویه را کاهش می دهد.

سودآوری:

با تشکر از طراحی مکانیسم PCV ، منابع درآمد Olympusdao عمدتاً از درآمد اوراق بهادار ، درآمد معدن و درآمد هزینه معاملات PCV خزانه داری حاصل می شود. همچنین دارای باند بیش از 500 روز است. بنابراین ، سودآوری Olympusdao هنوز سالم است.

خطر و پاداش:

با برداشت نقدینگی ، اهم به ارزش عاری از ریسک خود کاهش یافته است ، به این معنی که ارزش نقدینگی فعلی خزانه داری برای پشتیبانی کامل از خروج از همه اهم در گردش است. علاوه بر این ، معرفی اوراق بهادار معکوس ، انعطاف پذیری را برای استفاده کامل از PCV اضافه کرده است. با این حال ، هنگامی که یک بحران نقدینگی وجود دارد ، اهم در این زمان رشد تقاضای ارگانیک طبیعی به غیر از داوری ندارد و پاداش ریسک بسیار کم است.

Tokemak: اجاره نقدینگی

متفاوت از منحنی ، توکماک با معرفی مدیران نقدینگی (LDS) رابطه عرضه و تقاضا خرده فروشان را بازسازی می کند.

فرض کنید Olympus Pro شبیه به یک اوراق است اما به عنوان یک سهام ترجیحی (یعنی PCV در حال رشد) کار می کند. در این حالت ، توکماک با پروتکل که در ازای هزینه های معاملاتی نقدینگی را اجاره می کند ، به یک پیوند سنتی نزدیکتر است.

مدل تجاری Tokemak به عنوان یک سازنده بازار غیر متمرکز طراحی شده است و منابع کمیاب کنترل شده توسط سازندگان بازار سنتی را تقسیم می کند: سرمایه ، دانش و فناوری. به طور خاص ، Tokemak به عنوان یک مؤلفه فنی عمل می کند در حالی که تخصص سرمایه و بازار از طرف اشخاص ثالث از جمله LPS ، LDS و سازندگان قیمت ارائه می شود.

به عبارت ساده ، راکتورهای توکن تصمیم می گیرند که کدام دارایی ها را پشتیبانی کنند ، یعنی کدام راکتورهای توکن در دسترس هستند. LPS با تأمین بودجه راکتورها ، و LDS وجوه را در راکتورها مدیریت می کند و از طریق بازاریابی سود کسب می کند. مقدار زیادی از انتشار Toke از پروتکل در خدمت مشوق های بزرگ است و اطمینان حاصل می کند که به صورت طراحی شده عمل می کند. همه شهرکها در $ toke آمده اند ، که زیربنای ارزش آن است و به عنوان یک رابطه قوی تر در خود پروتکل نسبت به سایر پروژه ها عمل می کند. درآمد درآمد واقعی حاصل از رفتار ساخت بازار است که همه به Tokemak می رود ، از جمله هزینه های معامله و سایر مشوق های احتمالی توکن.

توکماک هنوز برخی از نقص ها را دارد. این پروتکل به عنوان نشانه هایی که در آن سرمایه گذاری می کنند ، به LPS پرداخت نمی کند. در عوض ، تمام هزینه ها توسط LPS در پشت پروتکل برگزار می شود و توزیع می شود. Tokemak از بین رفتن ناپایدار LPS را از بین نمی برد بلکه چنین خطری را به LDS منتقل می کند. بنابراین ، LPS فقط در معرض دارایی واحد قرار دارد. به عبارت دیگر ، مرز بین LPS و LDS را تار می کند.

از طرف تقاضا ، هرچه بیشتر $ Toke به هم می خورد ، نرخ بالاتر LP های بازده دارد و LP های بیشتری را برای واریز بیشتر جذب می کند. علاوه بر این ، Tokemak مکانیسم رشوه خواری برای ایجاد تقاضا دارد. با این حال ، تجارت شخصی توکماک هیچ تقاضای ارگانیک مداوم ندارد ، بنابراین باید همچنان دامنه تجاری خود را گسترش دهد تا از ابزار خود به عنوان یک ابزار لایه نقدینگی استفاده کند. مثالها شامل همکاری با بسیاری از DEX ها برای تبدیل شدن به یک جفت تجارت غالب در این بازار ، هدف قرار دادن DAO ها برای ارائه پیشنهادات متنوع سازی سرمایه و غیره است.

داده ها نشان می دهد که قیمت Toke $ در 3 ماه گذشته بیش از 90 ٪ کاهش یافته است. یک دلیل مستقیم این است که تیم فاقد اعتماد به نفس در منطق تجارت است: آنها پاداش های $ Toke را برای یک استخر سهام واحد کاهش داده اند ، که باعث شده نگه داشتن $ $ Toke کمتر جذاب باشد. در همین حال ، Tokemak پاداش های معدن $ toke را لغو کرد - $ eth lp در Uniswap ، باعث ایجاد جفت معاملات ، که قبلاً بیش از 100 میلیون دلار آمریکا داشت ، با فشار فروش زیادی روبرو شد.

سودآوری:

داده های ترمینال توکن نشان می دهد که پس از اوج درآمد پروتکل در ماه مارس ، درآمد پروتکل توکماک با مارپیچ منفی TVL و قیمت Toke به کمتر از 5 ٪ از اوج کاهش یافته است.

خطر و پاداش:

Tokemak محصولی با راندمان سرمایه پایین است. این بر اساس محصولات دیگری مانند DEX است که بیشتر یک همزیستی نقدینگی و رابطه هم افزایی دارد. بنابراین، کاربران باید با قاطعیت خارج شوند زمانی که نقدینگی بحرانی است و تیم‌ها دیگر از گسترش تجارت خود و کاهش پاداش‌های انتشار اطمینان ندارند.

پروتکل Ondo Finance x Fei: LaaS در محصولات ساختاریافته

Ondo Finance استخرها و دارایی‌های LP را به چندین کلاس سرمایه‌گذاری تقسیم می‌کند و به کاربران امکان انتخاب بین حفاظت از قیمت توکن و بازدهی افزایش‌یافته را می‌دهد: دارایی‌های پایدار با درآمد ثابت یا دارایی‌های نوسان APY متغیر اما بالاتر. بازده دارایی های جاری ابتدا و بدون زیان های دائمی صادر می شود. تمام بازده باقی مانده به مشارکت کنندگان دارایی های بی ثبات خواهد رسید.

بر خلاف توکماک، Ondo با ایجاد موقعیت‌های درآمد ثابت با ریسک پایین‌تر و مواجهه قابل درک، LPها را تشویق می‌کند، در حالی که به سرمایه‌گذاران ارشد رمزارز اشکال جدیدی از قرار گرفتن در معرض اهرمی برای گرفتن موقعیت‌های بلندمدت ارائه می‌دهد.

Ondo Finance و Fei Protocol با هم یک سرویس LaaS را به طور خاص برای پروتکل ها راه اندازی کردند که بر اساس خزانه ساختاریافته است. پس از واریز توکن‌های بومی پروژه به صندوق نقدینگی Ondo در یک زمان خاص و جفت شدن با FEI، این جفت توکن تازه ساخته شده برای تامین نقدینگی به یک پروتکل AMM مانند Uniswap ارسال می‌شود.

Fei x Ondo، این طرح برای پروژه‌هایی که هدفشان تولید نقدینگی درخواستی بدون هزینه‌های اولیه برای دریافت نقدینگی از طرف دیگر است، جذاب است. پروتکل Fei به دلیل ارائه نیمی دیگر از موقعیت نقدینگی، زمانی که خزانه منقضی می شود، کارمزد ثابت کمی دریافت می کند. از آنجایی که پروژه‌ها به‌عنوان تامین‌کننده نقدینگی عمل می‌کنند، آن‌ها حق دارند کارمزد تراکنش‌ها را دریافت کنند و با زیان‌های ناپایدار احتمالی مواجه شوند. در پایان مدت، Ondo نقدینگی رمز ارائه شده را پس از کسر کارمزد تراکنش (اعداد مثبت) و IL (اعداد منفی) برمی گرداند. این استراتژی روش جدیدی را برای تامین نقدینگی با هزینه ناچیز در مدت زمان کوتاه به پروتکل ارائه می دهد.

سودآوری :

Ondo قبل از جمع آوری کمک 10 میلیونی اعلام کرد، اما هنوز کسب و کار و توکن های کاملاً کاربردی ندارد. بنابراین، پیشنهاد می کنیم سودآوری آن ناشناخته باشد. با این حال، داده ها نشان می دهد که Ondo در حال حاضر حدود 100 میلیون دلار TVL دارد که بیش از 40٪ آن FEI، 30٪ FRAX و اکثریت بقیه دارایی های دم بلند هستند.

خطر و پاداش:

مدل Fei X Ondo شبیه به مقاله تجاری است ، یک شکل بسیار کوتاه مدت از تأمین بدهی که معمولاً منافع کمی بالاتر از اوراق قرضه دارد اما وام گیرندگان را با انعطاف پذیری بیشتر ، اساساً واسطه و رابطه بین بانکهای سرمایه گذاری فراهم می کند. تطبیق خدمات تأمین مالی در اصل همان عدم تقاضای ارگانیک Tokemak است. در حال حاضر ، ONDO عمدتاً مشمول خطرات قرارداد هوشمند است زیرا هنوز نشانه ها در گردش نیستند.

UMA: TRANG TOKENS و گزینه های KPI منابع نقدینگی کارآمد هستند

پروتکل اوراکل UMA سال گذشته توکن های دامنه $ را راه اندازی کرد ، که به DAO اجازه می دهد تا ضمن متنوع سازی وجوه ، بدون خطر انحلال وجوه وام بگیرند.

عملکرد توکن دامنه $ شبیه به یک پیوند قابل تبدیل است. مزیت استفاده از نشانه های دامنه $ برای جمع آوری وجوه این است که نشانه های حاکمیت در آینده فروخته می شوند ، هنگامی که ارزش نشانه های حاکمیت احتمالاً بالاتر از بودجه اولیه جمع آوری شده است ، از این طریق باعث افزایش کارآیی سرمایه نشانه های حاکمیت می شود. از نشانه های حاکمیتی می توان برای باز کردن موقعیت های بدهی وثیقه بدون ریسک با نشانه های دامنه $ و استفاده از وجوه جمع آوری شده برای تأمین بودجه خریدهای خزانه داری/هزینه ها ، مانند استفاده از اوراق بهادار Olympus Pro یا Tokemak برای خرید نقدینگی استفاده کرد.

علاوه بر این ، UMA Tokens موفقیت آمیز را معرفی کرده است: راهی برای جمع آوری بودجه برای DAOS بدون ارائه تخفیف های توکن به صورت مقدماتی. در عوض ، DAO گزینه تماس با سرمایه گذاران را برای مدیریت توکن در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. گزینه های تماس ممکن است بیشتر پاداش های DAO را به سرمایه گذاران برساند ، اما تنها در صورت افزایش قیمت توکن ، این بدان معنی است که سرمایه گذاران فقط در صورت عملکرد DAO می توانند پاداش های توکن خود را دریافت کنند.

علاوه بر نشانه موفقیت $ ، UMA یک مشتق مالی برای ردیابی عملکرد - گزینه های KPI ایجاد کرده است ، و به پروتکل اجازه می دهد تا پیشرفت اهداف خاص KPI را تحریک کند و بر اساس تکمیل شاخص ها ، پاداش های بیشتری را بپردازد.

گزینه های KPI جایگزینی برای مشوق های نقدینگی ، ترکیب مشوق های LP با مشوق های پروتکل برای جلوگیری از فشار بیش از حد فروش و افزایش عمق نقدینگی فراهم می کند. با این حال ، از آنجا که رمزنگاری در دوره ای از گسترش سریع است ، تضاد غیرقابل جبران بین LP ، DAO و سرمایه گذاران خارجی تقاضای ارگانیک واقعی برای گزینه KPI را بسیار کم نگه داشته است.

سودآوری:

خطر و پاداش:

این روش از یک رویکرد مرتبط با عملکرد استفاده می کند و با موفقیت به عمق نقدینگی بهتر انگیزه می دهد، اما کارایی سرمایه کم است. در عوض، گزینه‌های KPI باید به پذیرش سرویس‌های LaaS مانند Curve War، Olympus Pro و Tokemak انگیزه دهد. این حرکت یک انگیزه اقتصادی دیگر برای تشویق راهبردهای پروتکلی برای گنجاندن نقدینگی پایدارتر در خزانه اضافه خواهد کرد.

مدیریت LP UNI-V3: تقاضای ارگانیک دست کم گرفته شده

بسیاری از مردم ممکن است فکر کنند که مدیریت LP Uniswap V3 یک مسیر جعلی است، چه Visor Finance، که زمانی شکوفا شد، چه Arrakis Finance (پروتکل سابق Gelato)، که در حال حاضر بزرگترین LP است. در واقع، نسخه فعلی V3 نسبت به نسخه V2 استراتژی‌های مدیریتی بسیار کم‌تری دارد، با V3 بازدهی بی‌نهایتی را افزایش می‌دهد در حالی که خطر LP را افزایش می‌دهد.

Charm Alpha Vault: قسمت آبی روشن تیره تر نقدینگی پایه و قسمت آبی روشن ملایم تر نقدینگی یک طرفه است.

با این حال، شکست های مکرر پذیرش V3 را کند نکرد. برعکس، کاربران بیشتر به V3 انعطاف‌پذیرتر وابسته شده‌اند که حجم زیادی از حجم ارگانیک را به ارمغان می‌آورد. نقدینگی V3 عمیق تر و عمیق تر شده است. همچنین دارای مدیریت حرفه‌ای LP است، از ساده‌ترین استفاده از محدوده آزمون‌های برگشتی گرفته تا کاهش تلفات ناپایدار یا استراتژی تعادل مجدد فعال برای تنظیم موقعیت‌ها، تا اجرای استراتژی LP خنثی دلتا با قراردادهای هوشمند اکنون.

علاوه بر این، V3 به LP ها با سرمایه اندک اهرم بالایی می دهد. LP ها همچنین باید با چالش های بیشتری روبرو شوند در حالی که اهرم بالا درآمد را تقویت می کند. هسته اصلی رقابت بالقوه V3 این است که آیا می تواند مدیریت ریسک ها را متعادل کند و نقدینگی عمیق تر و تقاضای ارگانیک را به ارمغان بیاورد.

سودآوری:

ناشناخته. داده های تاریخی نشان می دهد که بازده کلی مدیریت V3 LP ناپایدار است. طی مدت زمان طولانی، کارمزد تراکنش های V3 ارتباط نزدیکی با کلان داشته است و با نسبت موقعیت فعلی آراکیس، نزدیک به 25 درصد از موقعیت V3 LP، درآمد مدیریت V3 LP از این بلوک (به جز زیان های موقت) کاملاً است. قابل توجه.

خطر و پاداش:

در حال حاضر، برای مدیریت V3 دشوار است که نقطه سود حداکثری داشته باشد و استراتژی های مختلف به نتایج متفاوتی منجر می شود. برخی از استراتژی‌ها بر حداکثر کردن درآمد کارمزد کوتاه‌مدت تمرکز می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به شبکه بی‌نهایت میان‌مدت و بلندمدت برای دنبال کردن منفعلانه حداکثر کردن درآمد تکیه می‌کنند. در هر صورت مهارت کنترل ریسک و ضرر قطعا در بازی حداکثرسازی درآمد پیروز خواهد شد.

تقاضای ارگانیک ایجاد می کند ، توسعه LAAS هنوز در راه است

امروزه بسیاری از مکانیسم ها و خطوط تجاری محصول پیرامون نقدینگی وجود دارند ، اما معاملات تقاضای ارگانیک بسیار کمی ایجاد می کنند. نقدینگی در بازار امروز با ارزش است و نحوه ارائه خدمات نقدینگی بهتر و پایدار ، پس از محو شدن حباب ، چالش واقعی خواهد بود.

نقدینگی استخراج نقدینگی دیگر به دلیل هزینه های دائمی که در ترازنامه پروتکل شارژ می شود ، دیگر جذاب نیست. پروتکل های DEFI بیش از حد نقدینگی بازار ، که نشان دهنده کاهش اثر ضرب است. شاید Vetoken یا LD نقدینگی را ایجاد نکند که تقاضای ارگانیک ایجاد کند. در عوض ، هر معامله ، خود ، تقاضا را ایجاد می کند.

خدمات نقدینگی حاصل از مکانیسم سازنده بازار آن مانند منحنی و Uniswap ارگانیک تر است. به عبارت دیگر ، تعریف LAAS دیگر محدود به بوت استرپ نیست. درعوض ، این خدمات را بر اساس نقدینگی و سایر خدمات مشتق برای برآورده کردن همه کاربران رمزنگاری نشان می دهد. به همین ترتیب ، برای پروتکل های مشتق یک موجود ، دارای طول عمر کوتاه و جذابیت کمتری است.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 69 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:44