سگهای داو 2023: 5 سهام سود سهام برای تماشای

ساخت وبلاگ

به نظر می رسد که ترکیب سگ های 2023 نسبت به سالهای گذشته با مشکلات خارق العاده تری روبرو است. در اینجا پنج نام برای تماشای کسانی که به این استراتژی درآمد و ارزش چند ساله پایبند هستند ، آورده شده است.

dog wearing red and white birthday hat

سگهای بدنام استراتژی داو ساده است: در شروع هر سال ، پنج سهام (یا 10) بالاترین بازده را خریداری کنید. به یاد داشته باشید ، سود سهام بالا به معنای پایین قیمت سهام است. این تئوری می گوید که از آنجا که سهام داو برخی از بزرگترین و بهترین شرکت های برتر جهان هستند ، به ناچار بهبود می یابند.

در حالی که ممکن است این سگ ها نباشندبهترین سهام سود سهام داو، آنها مطمئناً عملکرد زیادی را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، Verizon's (VZ (در برگه جدید)) سود سهام ، با نزدیک به 7 ٪ ، بازگشت طولانی مدت S& P 500 را رقم می زند. در اکثر موارد ، گزاره در اینجا به دست می آید تا هزینه زیادی را بپردازد تا منتظر بماند تا از هرگونه ضعف منتظر بماند. یک شرکت با آن روبرو است.

به نظر می رسد محصول سگ ها امسال نسبت به سالهای گذشته با مشکلات خارق العاده تری روبرو هستند. از Verizon تلاش تا زمان ورود 5G ، به Intel (INTC (در برگه جدید))) موقعیت فزاینده ای خطرناک در تجارت تراشه تا IBM (IBM (در برگه جدید)) برای اشتراک در بین غول های فنی تریلیون دلاری مبارزه می کند. سگها با صعود شیب دار روبرو می شوند.

اما در نهایت ، هر سگ روز خود را دارد و آنهایی که بارها در انتهای پشته بودند در بالا ظاهر می شوند. اثبات در پودینگ است. برای 20 سال منتهی به سال 2020 ، سگهای استراتژی داو 9. 5 ٪ در مقابل 7. 5 ٪ از S& P 500 ، یک ضرب و شتم دیدنی بازگشتند. این شرکت S& P 500 را در سال 2021 با 16 درصد کاهش داد و تاکنون امسال سگ ها کمتر از بازار هستند.

در صورت وجود هرگونه تغییر چشمگیر ، در اینجا پنج مورد از سگ 2023 DOW وجود دارد.

داده ها از 18 نوامبر است. بازده سود سهام با سالانه ترین پرداخت و تقسیم بر قیمت سهم محاسبه می شود. سهام به ترتیب معکوس بازده ذکر شده است.

ماشین های تجاری بین المللی

  • ارزش بازار: 132. 3 میلیارد دلار
  • سود سهام: 4. 5 ٪

یک گزارش درآمدهای سه ماهه سوم قوی از ماشین های تجاری بین المللی (IBM (در برگه جدید) ، 147. 64 دلار) در ماه اکتبر سهام 6 ٪ را ارسال کرد. گرچه خوش آمدید ، احساس می کند که لوسی ممکن است فوتبال را از چارلی براون کند. از نو. ما قبلاً اینجا بوده ایم. IBM از سال 2016 در خانه سگ بوده است. این عملکرد زیادی برای سرمایه گذاران است ، اما رشد زیادی ندارد. سهام IBM ، با حدود 147 دلار ، هنوز در زیر سال 2018 قرار دارد. سلام ، آنها آنها را سگ های داو برای هیچ چیز نمی نامند.

به خاطر داشته باشید که یک دهه پیش ، درآمد IBM 105 میلیارد دلار بود و سال گذشته آنها 57 میلیارد دلار بودند. این طور نیست که آنها از یک نسل قبل به فروش "آهن بزرگ" منسوخ شده تبدیل شوند ، بلکه بیشتر مشاغل را ریخته و هسته اصلی آنها را تعریف می کنند که اکنون شامل نرم افزار ، مشاوره و زیرساخت های فناوری اطلاعات است. برخی از پچ پچ ها وجود دارد که گروه زیرساختی IT آن ، که حدود 25 ٪ از کل درآمد را تشکیل می دهد ، می تواند واگذار شود ، که می تواند از 61 میلیارد دلار در سال 2023 درآمدهای پیش بینی شده را بدست آورد.

برای سرمایه گذاران ، این نرم افزار و مشاوره را به عنوان مشاغل برای تماشای ، که به ترتیب 7. 5 ٪ و 5. 4 ٪ در سه ماهه گذشته بوده است ، ترک می کند. بازارهای اصلی این مشاغل را به آنها می پردازد - محاسبات ابری ، مشاوره و هوش مصنوعی ترکیبی - تولید کننده هستند. به گفته شرکت تحقیقاتی گارتنر ، هزینه های جهانی فناوری اطلاعات در سال 2025 به 4. 6 تریلیون دلار افزایش می یابد که 5 ٪ نسبت به سال 2022 افزایش یافته است. IBM برای افزایش درآمدها از این هزینه آماده است و از این نظر مسیری قابل دستیابی و پایدار برای رشد وجود دارد. با این حال ، این رشد به احتمال زیاد کندتر و پایدار خواهد بود نه سریع و شهاب سنگ. از این گذشته ، Alphabet (Googl (در برگه جدید باز می شود)) Google و Microsoft (MSFT (در برگه جدید باز می شود)) در همان حوضچه شنا می شوند.

خالص ، این امکان وجود دارد که IBM یک سال دیگر را در خانه سگ بگذراند. با این حال ، انتظار آن را با عملکرد 5 ٪ و قدرت مالی برای حفظ آن ، ممکن است برای بسیاری از سرمایه گذاران جذاب باشد.

به عنوان یک پاورقی ، IBM در سه ماهه آخر ، ضرر عملیاتی 3. 2 میلیارد دلار را نشان داد که ممکن است مکث کند. این ضرر ناشی از تغییر در عملیات بازنشستگی بود و در نتیجه هزینه 6 میلیارد دلاری که هیچ تاثیری در پول این شرکت نداشته است. برای مدت زمان 12 ماه منتهی به سه ماهه سوم ، IBM جریان نقدی آزاد - پول نقد از عملیات کمتر هزینه سرمایه - 7. 4 میلیارد دلار ، بیش از سه برابر 2. 1 میلیارد دلار سود سهام پرداخت شده بود.

با داشتن مشاغل زیادی در خارج از کشور ، دلار تاریخی قوی در حال حاضر ضربه بزرگی را به درآمد IBM ارائه می دهد و رشد بهتر از شماره های گزارش شده است. IBM در آخرین گزارش درآمدهای خود ، گفت که انتظار دارد رشد درآمد "بالاتر از مدل رقم دیجیتالی میانی خود" باشد ، با ترجمه ارز که دارای هفت درصد امتیاز است.

بازارهای اصلی IBM در محاسبات ابری ، مشاوره و هوش مصنوعی ترکیبی ، پرورش دهنده هستند ، بنابراین مسیری برای رشد درآمد وجود دارد ، اما با یک پیش بینی رقمی واحد ، سریع نخواهد بود.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 81 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:36