کارت های از دست رفته یا سرقت شده ، دستگاه خودپرداز و بدهی

ساخت وبلاگ

اگر اعتبار ، دستگاه خودپرداز یا کارت بدهی شما گم شده یا به سرقت رفته باشد ، قانون فدرال مسئولیت شما را در قبال هزینه های انجام شده بدون اجازه شما محدود می کند ، اما محافظت شما به نوع کارت بستگی دارد - و هنگام گزارش ضرر.

از دست دادن یا سرقت بلافاصله گزارش دهید

اگر اعتبار ، دستگاه خودپرداز یا کارت بدهی شما از بین رفته یا به سرقت رفته است ، صبر نکنید تا آن را گزارش دهید.

تماس بگیرید - یا برنامه تلفن همراه را دریافت کنید - و ضرر یا سرقت را به بانک یا اتحادیه اعتباری که در اسرع وقت کارت صادر کرده است گزارش دهید. قانون فدرال می گوید شما در صورت بروز این ضرر ، مسئولیت پرداخت هزینه یا برداشت های انجام شده بدون مجوز خود را ندارید. مهم است که سریع عمل کنید. اگر صبر کنید تا کسی بدون اجازه از کارت شما استفاده کند ، ممکن است مجبور شوید مقداری یا تمام آن هزینه ها را بپردازید. برای تماس با شماره مناسب یا حساب آنلاین خود را بررسی کنید. در نظر داشته باشید که شماره خدمات مشتری را برای بانک یا اتحادیه اعتباری خود در مخاطبین تلفن خود نگه دارید و آنها را به روز نگه دارید.

بلافاصله به صورت کتبی پیگیری کنید. نامه ای را به صادرکننده کارت ارسال کنید و شماره حساب خود را درج کنید ، تاریخ و زمانی که متوجه شده اید کارت شما مفقود شده است ، و هنگامی که برای اولین بار گزارش ضرر را گزارش کردید. یک نسخه از نامه و یادداشت های خود را از تماس با بانک یا اتحادیه اعتباری نگه دارید.

حساب های خود را تماشا کنید

 1. صورتهای حساب خود را بررسی کنید و برای گزارش هزینه های کلاهبرداری ASAP تماس بگیرید. اگر هزینه ای را که انجام نداده اید ، مشاهده کنید ، بلافاصله با آن تماس بگیرید. اگر صبر کنید ، ممکن است مجبور شوید هزینه هزینه ها را بپردازید ، یا پول برداشت شده از حساب خود را از دست دهید.
 2. بلافاصله به صورت کتبی پیگیری کنید. نامه ای را به آدرس مورد استفاده برای صورتحساب اختلافات (کارت های اعتباری) یا خطاها (کارت های بدهی) ارسال کنید. تأیید کنید که اتهام کلاهبرداری یا برداشت را گزارش کرده اید. تاریخ و زمانی را که متوجه شده اید کارت شما مفقود شده است ، درج کنید و وقتی برای اولین بار گزارش ضرر را گزارش کردید.
 3. بررسی کنید که آیا بیمه صاحب خانه شما یا اجاره نامه شما را برای سرقت کارت پوشش می دهد یا خیر. اگر اینطور نیست ، از شرکت بیمه خود بخواهید که این حمایت را در سیاست خود در پیش بگیرد.
 4. گزارش های اعتباری خود را بررسی کنید. برای نظارت بر حساب ها یا هزینه هایی که تشخیص نمی دهید ، نسخه هایی از گزارش های اعتباری رایگان خود را دریافت کنید. اگر به سرقت هویت مشکوک هستید ، برای گزارش آن و دریافت یک برنامه بازیابی ، از editiontheft. gov بازدید کنید.

چگونه ضررهای خود را محدود کنیم

طبق قانون فدرال ، شما از حمایت هایی برخوردار هستید که در صورت از بین رفتن یا سرقت کارت های اعتباری ، دستگاه خودپرداز یا بدهی شما ، به محدود کردن آنچه باید بپردازید ، کمک می کند.

کارت اعتباری

کارت دستگاه خودپرداز/بدهی

شما از دست دادن کارت خود قبل از استفاده کسی از آن گزارش می دهید

شما در قبال هزینه‌هایی که مجوز نداده‌اید، مسئولیتی ندارید

شما در قبال تراکنش هایی که مجوز نداده اید مسئولیتی ندارید

بعد از اینکه شخصی از کارت خود استفاده کرد، مفقود شدن کارت خود را گزارش می کنید

حداکثر مبلغی که ممکن است شما مسئول آن باشید 50 دلار است

آنچه شما مسئول آن هستید بستگی به سرعت گزارش آن دارد

شماره حساب شما استفاده شده است اما کارت شما گم یا دزدیده نشده است

شما در قبال هزینه‌هایی که مجوز نداده‌اید، مسئولیتی ندارید

اگر ضرر را ظرف 60 روز تقویمی پس از ارسال صورت‌حساب به شما گزارش کرده باشید، مسئولیتی در قبال تراکنش‌هایی که مجوز نداده‌اید ندارید.

اگر شخصی قبل از اینکه مفقود یا دزدیده شده را گزارش دهید از ATM یا کارت نقدی شما استفاده کند، بدهی شما به سرعت گزارش آن بستگی دارد.

اگر از گم شدن یا دزدیده شدن خودپرداز یا کارت نقدی خود گزارش دهید…

حداکثر ضرر شما …

... قبل از هر گونه اتهام غیرمجاز

... ظرف 2 روز کاری پس از اطلاع از گم شدن یا سرقت

... بیش از 2 روز کاری پس از اطلاع از گم شدن یا سرقت، اما ظرف 60 روز تقویمی پس از ارسال اظهارنامه برای شما

... بیش از 60 روز تقویمی پس از ارسال اظهارنامه برای شما

تمام پولی که از حساب خودپرداز/کارت بدهی شما گرفته شده است، و احتمالاً بیشتر - به عنوان مثال، پول در حساب های مرتبط با حساب بدهی شما

چگونه از اطلاعات حساب خود محافظت کنیم

 • اطلاعات حساب خود را به اشتراک نگذاریدشماره حساب خود را از طریق تلفن ندهید مگر اینکه تماس برقرار کرده باشید - و بدانید که چرا باید آن را به اشتراک بگذارید. هرگز اطلاعات حساب خود را در فضای باز رها نکنید.
 • در صورت وجود، با استفاده از احراز هویت چند عاملی، از حساب های خود محافظت کنید. برخی از حساب ها با نیاز به دو یا چند اعتبار برای ورود به حساب شما، امنیت بیشتری را ارائه می دهند. این احراز هویت چند عاملی نامیده می‌شود - یک روش امنیتی که ورود کلاهبرداران به حساب‌های شما را در صورت دریافت نام کاربری و رمز عبور شما دشوارتر می‌کند. برای ورود به حساب کاربری خود، به یکی از موارد زیر نیاز دارید:
  • چیزی که دارید - مانند رمز عبوری که از طریق پیام متنی یا برنامه احراز هویت دریافت می کنید.
  • چیزی که شما هستید - مانند اسکن اثر انگشت، شبکیه چشم یا صورتتان.
  • تراکنش های خودپرداز یا کارت نقدی خود را به دقت بررسی کنید زیرا آنها بلافاصله از حساب شما پول می گیرند. هرگونه برداشتی را که نمی شناسید فوراً به بانک یا اتحادیه اعتباری خود گزارش دهید.
  • برای کارت های اعتباری خود، صورتحساب های ماهانه خود را به سرعت باز کنید. موجودی فعلی و هزینه های حساب خود را با رسیدهای خود مقایسه کنید. به محض اینکه متوجه شدید هزینه‌هایی را که نمی‌شناسید گزارش دهید.
  • فقط کارتهای مورد نیاز خود را حمل کنید. پین را برای دستگاه خودپرداز یا کارت بدهی خود در کیف پول ، کیف پول یا جیب خود حمل نکنید. هرگز پین خود را روی خود کارت ننویسید ، یا روی هر کاغذی که می توانستید از دست بدهید یا کسی بتواند ببیند.
  • کارتهای قدیمی را برش دهید. قبل از اینکه قطعات را در کیسه های جداگانه دور کنید ، حتماً شماره حساب ، نوار مغناطیسی را در پشت و کد امنیتی کاهش دهید. اگر کارت شما دارای تراشه است ، ممکن است برش آن دشوار باشد. ممکن است بخواهید تراشه را با خرد کردن آن به قطعات با چکش نابود کنید.

  اجتناب از کلاهبرداری از ضرر کارت اعتباری

  کلاهبرداران گاهی اوقات با شما تماس می گیرند - از طریق تلفن ، متن ، ایمیل یا با پیام رسانی به شما در رسانه های اجتماعی - و سعی کنید شما را فریب دهند تا فکر کنید که باید "بیمه محافظت از دست دادن کارت اعتباری" را خریداری کنید. آنها ممکن است بگویند شما به آن احتیاج دارید زیرا هکرهای رایانه می توانند وارد کارت اعتباری شما شوند و هزاران دلار شارژ کنند. یا ممکن است آنها بگویند که آنها از "بخش امنیتی" شرکت کارت اعتباری شما هستند. آنها ادعا می کنند که شما فقط برای فعال کردن ویژگی محافظت از کارت خود باید شماره حساب خود را تأیید کنید - اما شما در نهایت شارژ می شوید. مهم نیست که داستان ، این یک کلاهبرداری است و آنها دقیقاً بعد از شماره حساب شما هستند. شرکت های معتبر مالی مانند این با شما تماس نمی گیرند ، و نیازی به پرداخت این حمایت به اصطلاح نیست. قانون فدرال قبلاً شما را از استفاده غیرمجاز از کارت اعتباری خود محافظت می کند.

  اگر یک کلاهبرداری ، کلاهبرداری یا یک عمل بد تجارت مشاهده می کنید ، به FTC بگویید. به گزارش FRAUD. FTC. GOV ، وب سایت FTC بروید که گزارش را برای شما آسان می کند.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 33 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:02