نمودار گانت چیست و چگونه می تواند به من در سازماندهی کمک کند؟

ساخت وبلاگ

نمودار گانت نوعی نمودار نوار است که اغلب به عنوان یک ابزار مدیریت پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. این به عنوان یک تصویر بصری از گردش کار عمل می کند و یکی از بهترین راه ها برای تهیه یک برنامه پروژه آسان و در یک مکان است. اگر نمی دانستید ، به نام مخترع آن ، مهندس مکانیک آمریکایی هنری گانت ، نامگذاری شده است.

من عاشق یک نمودار گانت هستم! آنها ممکن است کمی شبیه این باشند:

نمودار گانت چگونه گذاشته می شود؟

یک نمودار استاندارد گانت لیستی از وظایف را که باید در امتداد محور عمودی انجام شود (موردی که از بالا به پایین می رود) و یک جدول زمانی - که به روزها ، هفته ها یا ماه ها تقسیم می شود - در امتداد محور افقی (موردی که از آن اجرا می شود ، نشان می دهد. از چپ به راست.) میله ها در هنگام برنامه ریزی وظایف در یک نگاه نشان می دهند.

طرح نمودار گانت به این معنی است که می توانید:

  • تاریخ شروع و پایان پروژه را مشاهده کنید
  • تمام کارهایی را که باید انجام شود مشاهده کنید (از جمله به چه ترتیب و چه مدت ممکن است هر یک از آنها طول بکشد)
  • درک کنید که چگونه وظایف با یکدیگر ارتباط دارند و به آن بستگی دارند.

این وابستگی متقابل وظایف برای سیستم نمودار گانت سود بزرگی است. به عنوان مثال اگر نیاز به انجام کار X دارید ، اما تا زمانی که داده Y را از همکار خود دریافت نکرده اید ، نمی توانید این کار را انجام دهید ، می توانید پیگیری کنید و مطمئن شوید که اطلاعات لازم را مدت ها قبل از مهلت خود دارید.

چگونه می توانم نمودار گانت درست کنم؟

برای تهیه نمودارهای گانت ، مانند Asana یا Tableau می توانید نرم افزار مدیریت پروژه ویژه را خریداری کنید. بسیاری از اینها آزمایشات رایگان ارائه می دهند و به شما فرصتی می دهند تا ببینید که آیا آنها 14 یا 30 روز برای شما کار می کنند.(به یاد داشته باشید قبل از بارگیری هر نرم افزاری از رئیس خود سؤال کنید - شرکت شما ممکن است از قبل خود را داشته باشد ، یا ایده های خاصی در مورد آنچه می خواهند شما استفاده کنید داشته باشید!)

با این حال ، شما همچنین می توانید نمودار گانت را در اکسل بسازید. اکسل در عملکرد "نمودارها و نمودارها" گزینه ای از نمودار Gantt ندارد ، اما می توانید یک الگوی رایگان را در اینجا بارگیری کنید. همچنین می توانید از گزینه نوار نمودار استفاده کنید ، هرچند که این کمی کاملاً تند و تیز است و نیاز به طی چندین مرحله دارد. یک راهنمای گام به گام خوب در اینجا است.

گزینه دیگر برای یک نمودار ساده گانت در اکسل این است که با وارد کردن تاریخ در ردیف اول سلول ها در بالای صفحه گسترده و وظایف موجود در ستون اول در پایین ، آن را به صورت دستی تهیه کنید ، سپس با استفاده از "میله ها را پر کنید"عملکرد رنگ پس زمینه سلول ". من خودم را بیشتر از همه استفاده می کنم ، زیرا سریعترین و ساده ترین ساخت و برای همه به جز پیچیده ترین پروژه ها کاملاً کافی است.

چگونه می توان نمودار گانت را سفارشی کرد؟کد رنگی را امتحان کنید…

لازم نیست نمودار گانت دارای کد رنگی باشد، اما انجام این کار می تواند مفید باشد. اگر پروژه‌ای دارید که چندین نفر روی آن کار می‌کنند، در نظر بگیرید که یک رنگ خاص را به هر فرد اختصاص دهید تا همه بتوانند در یک نگاه دقیقا متوجه شوند که مسئولیت کدام قسمت‌ها را بر عهده دارند.

من شخصاً برای پروژه های فردی یا گروهی کوچک، دوست دارم از سیستم چراغ راهنمایی استفاده کنم. کارهایی که هنوز تکمیل نشده‌اند سبز، کارهایی که در حال انجام هستند یا تا حدی تکمیل شده‌اند نارنجی هستند و کارهایی که به پایان رسیده‌اند قرمز هستند.

یک امکان دیگر این است که چیزها را بر اساس "در مسیر" یا "عقب برنامه" کدگذاری کنید. این به شما نشان می‌دهد که آیا زمان بیشتری برای بازی دارید یا نیاز دارید چیزها را جابه‌جا کنید یا به رئیس یا مشتری خود هشدار دهید که پروژه عقب مانده است.

شما می توانید با سیستم های مختلف آزمایش کنید و کشف کنید که چه چیزی برای شما و تیم شما بهتر است.

چگونه نمودار گانت خود را با تیم خود به اشتراک بگذارید

اگر تعدادی از افراد قرار است روی پروژه کار کنند، همه آنها نیاز به دسترسی به نمودار گانت دارند تا بتوانند گردش کار خود را ببینند و آن را با پیشرفت خود به روز کنند. می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید و با استفاده از سیستمی مانند تیم‌های مایکروسافت، با ذخیره آن در یک پوشه مشترک که همه به آن دسترسی دارند، یا از طریق یک سیستم اشتراک‌گذاری فایل مانند Google Drive یا One Drive، آن را توسط چندین نفر قابل ویرایش کنید. با رئیس خود چک کنید و ببینید اگر مطمئن نیستید از چه چیزی می خواهید استفاده کنید!

برای اینکه بیشترین بهره را از سیستم گانت چارت ببرید، مهم است که همه به خاطر داشته باشند که از آن برای بررسی گردش کار خود استفاده کنند و به سایر اعضای تیم اطلاع دهند که در مسیر درست هستند. به تیم خود یادآوری کنید که حداقل یک بار در هفته نمودار را با پیشرفت خود به روز کنند (یا در صورت لزوم اغلب اوقات). بر این اساس به روز و اصلاح شد.

نمودارهای گانت به ویژه زمانی مفید هستند که هر روز همدیگر را نمی بینید، مانند دوره کنونی کار از راه دور انبوه.

اگر نمودار گانت شما برای یک پروژه انفرادی است، در نظر بگیرید که چند دقیقه در هفته یا هر چند روز یکبار برای به روز رسانی آن وقت بگذارید، مطمئن شوید که در مسیر خود هستید، و هر کار جدیدی را اضافه کنید یا کارهایی را که دیگر مرتبط نیستند حذف کنید.

بهترین چیز در مورد نمودار گانت چیست؟آنها بسیار انعطاف پذیر هستند!

مانند بسیاری از سیستم های دیگر ، بخشی از استفاده از روش نمودار گانت به طور مؤثر انعطاف پذیری است. همه چیز تغییر خواهد کرد و اشکالاتی اتفاق می افتد. در صورت لزوم آماده تنظیم برنامه و جدول زمانی خود باشید ، اما همچنین بدانید که چه زمانی محکم باشید و خود و تیم خود را در یک مهلت سخت نگه دارید. نکته مفید با یک نمودار گانت که کل جدول زمانی پروژه را ارائه می دهد ، همان چیزی است که می توانید به راحتی تأثیر یک بازگشت بر کل پروژه را مشاهده کنید ، و کارهایی را به اطراف یا تنظیم مجدد انجام دهید تا این کار را انجام دهد.

آیا نمودارهای گانت را در کار خود مفید کرده اید؟ما دوست داریم بدانیم که از آنها برای چه پروژه هایی استفاده کرده اید و کدام سیستم های خاص برای شما و تیم شما واقعاً خوب کار کرده اند!

کارفرمایان دوستانه جوانان را کشف کنید < pan> مانند بسیاری از سیستم های دیگر ، بخشی از استفاده از روش نمودار Gantt به طور مؤثر انعطاف پذیری است. همه چیز تغییر خواهد کرد و اشکالاتی اتفاق می افتد. در صورت لزوم آماده تنظیم برنامه و جدول زمانی خود باشید ، اما همچنین بدانید که چه زمانی محکم باشید و خود و تیم خود را در یک مهلت سخت نگه دارید. نکته مفید با یک نمودار گانت که کل جدول زمانی پروژه را ارائه می دهد ، همان چیزی است که می توانید به راحتی تأثیر یک بازگشت بر کل پروژه را مشاهده کنید ، و کارهایی را به اطراف یا تنظیم مجدد انجام دهید تا این کار را انجام دهد.

آیا نمودارهای گانت را در کار خود مفید کرده اید؟ما دوست داریم بدانیم که از آنها برای چه پروژه هایی استفاده کرده اید و کدام سیستم های خاص برای شما و تیم شما واقعاً خوب کار کرده اند!

کارفرمایان دوستانه جوانان را با بسیاری از سیستم های دیگر کشف کنید ، بخشی از استفاده از روش نمودار Gantt به طور مؤثر انعطاف پذیری است. همه چیز تغییر خواهد کرد و اشکالاتی اتفاق می افتد. در صورت لزوم آماده تنظیم برنامه و جدول زمانی خود باشید ، اما همچنین بدانید که چه زمانی محکم باشید و خود و تیم خود را در یک مهلت سخت نگه دارید. نکته مفید با یک نمودار گانت که کل جدول زمانی پروژه را ارائه می دهد ، همان چیزی است که می توانید به راحتی تأثیر یک بازگشت بر کل پروژه را مشاهده کنید ، و کارهایی را به اطراف یا تنظیم مجدد انجام دهید تا این کار را انجام دهد.

آیا نمودارهای گانت را در کار خود مفید کرده اید؟ما دوست داریم بدانیم که از آنها برای چه پروژه هایی استفاده کرده اید و کدام سیستم های خاص برای شما و تیم شما واقعاً خوب کار کرده اند!

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 115 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:43