هفت سوال مهم در مورد معاملات بیت کوین

ساخت وبلاگ

ارزهای رمزپایه - به ویژه ، بیت کوین - همچنان توجه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند. عملکرد شدید در اواخر سال 2020 و 2021 باعث دیوانگی شد. 2022 تا کنون داستانی متفاوت بوده است ، زیرا بیت کوین به همراه سایر ارزهای مهم رمزنگاری بیش از 50 ٪ نسبت به سال به روز کاهش یافته است. با این حال ، بسیاری برای درک پیچیدگی و ظرافت فضا تلاش می کنند. برای افزودن برخی از وضوح ، ما چندین سوال مهم را کشف می کنیم:

 • Cryptocurrency/Bitcoin چیست؟
 • فناوری blockchain چیست و چگونه از بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می کند؟
 • بیت کوین چگونه عمل کرده است؟
 • سرمایه گذاران قبل از ورود به فضا چه چیزی را باید در نظر بگیرند؟

cryptocurrency چیست؟

بین ارزهای رمزنگاری و ارزهای سنتی (مانند دلار یا یورو) شباهت های کمی وجود دارد. شما می توانید از هر دو برای خرید کالا و خدمات استفاده کنید. با این حال ، این تقریباً جایی است که شباهت به پایان می رسد. مثلا:

 • بر خلاف دلار ، شما نمی توانید ارزهای رمزنگاری شده را در دست خود نگه دارید. آنها کاملاً الکترونیکی هستند.
 • آنها جهانی هستند
 • معاملات تا حد زیادی ناشناس هستند ، اگرچه همه چیز ردیابی می شود و سوابق در پایگاه داده های گسترده نگهداری می شوند.

چگونه این همه کار می کند؟برای درک ارزهای رمزنگاری شده ، اجازه دهید شیرجه عمیق تری به بیت کوین برسانیم. این اولین بار بود و اکنون بزرگترین رمزنگاری در جهان است.

بیت کوین چیست؟

یک کاغذ سفید در سال 2008 برنامه های بیت کوین را ارائه داد. این ارز برای پشتیبانی از بستر ای طراحی شده است که افراد می توانند بدون نیاز به یک واسطه معتبر مانند یک بانک ، به طور ایمن ، مواردی از ارزش را به صورت دیجیتالی نگه دارند ، ارسال کنند و دریافت کنند. راه حل در ایجاد یک بانک اطلاعاتی توزیع شده و غیرمتمرکز برای کمک به مدیریت و تأیید اعتبار معاملات قرار دارد. به این blockchain گفته می شود.

فناوری blockchain چیست؟چگونه از بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می کند؟

اگر یک یادگیرنده بصری هستید ، یک زنجیره فیزیکی را تصور کنید که هر لینک گروهی از معاملات (یا بلوک) باشد. با انجام معاملات ، آنها به موقع هستند و سپس در یک لینک جدید به زنجیره ای اضافه می شوند.

در ظاهر، مفهوم بلاک چین ساده است. با این حال، نبوغ واقعی سیستم در استفاده از یک شبکه غیرمتمرکز است. بیت کوین از شبکه ای متشکل از هزاران کامپیوتر برای میزبانی بلاک چین خود استفاده می کند. برخلاف اکثر پایگاه های داده، این رایانه ها همه زیر یک سقف نیستند. همچنین هر کامپیوتر یا گروهی از کامپیوترها توسط طرف های مختلف اداره می شود. آنها که «ماینرهای بیت کوین» نامیده می شوند، هر تراکنش در بلاک چین را تأیید می کنند. بیت کوین یکپارچگی شبکه خود را با ایجاد انگیزه های اقتصادی برای ماینرهای خود حفظ می کند تا صادقانه رفتار کنند.

در حالی که جزئیات بیشتر خارج از محدوده این مقاله است، نکته مهم این است که بلاک چین با موفقیت کار کرده است. از زمانی که بلاک چین بیت کوین بیش از 10 سال پیش راه اندازی شد، به طور ایمن و با نزدیک به 100٪ آپتایم کار می کند. علاوه بر این، تا به امروز بلاک چین بیت کوین هرگز هک نشده است و به طور منظم میلیاردها دلار را در تراکنش های روزانه پردازش می کند. همه بدون یک شخصیت مرکزی و سازمان دهنده.

بیت کوین چگونه عمل کرده است؟

بیت کوین در طول سالیان متمادی شاهد نوسانات قیمتی بوده است که در برخی مواقع شدید بوده است. در زیر ما سواری وحشی را ترسیم می کنیم.

قیمت بیت کوین (دلار): درصد تغییر سال تقویمی

منبع: RBC GAM، بلومبرگ. قیمت بیت کوین به دلار از 1 ژانویه 2010 تا 31 ژوئیه 2022. * درصد تغییر سال تقویمی 2022 از 31 جولای 2022.

ویژگی های سرمایه گذاری بیت کوین به بهترین وجه توسط دو ویژگی مشخص می شود:

 1. بازدهی بالاقیمت بیت کوین در 9 سال از 11 سال گذشته افزایش یافته است و در شش سال از آن سال ها بازدهی سه رقمی یا بیشتر را به ثبت رسانده است. اگرچه سطوح قیمت فعلی حرکات مشخص شده در نمودار بالا را کاهش می دهد، اما توجه می کنیم که سابقه بی ثبات بیت کوین با افزایش 5428 درصدی در سال 2013 برجسته شده است. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اخیراً آسیب دیده اند و از اواخر سال 2021 به شدت از بالاترین سطح تاریخ سقوط کرده اند..
 1. نوسانات بالا. دستیابی به این بازده بالا آسان نبوده است. قیمت بیت کوین در 11 سال گذشته هفت افت مختلف اوج به پایین بیش از 70 درصد را تجربه کرده است. علاوه بر این، سطوح بالایی از نوسانات اغلب روز به روز دیده می شود. اخیراً، در ژوئن 2022، قیمت بیت کوین تنها در دو روز بیش از 25 درصد کاهش یافت.

همچنین تعدادی از چالش‌های پیش روی ارزهای دیجیتال وجود دارد، از جمله:

 • ارزهای رمزنگاری شده هنوز خیلی قابل تعویض نیستند – آنقدر هم که بتوان با آن ها خرید کرد، وجود ندارد. این یک پیش نیاز برای عمل به عنوان یک واحد مبادله مناسب است.
 • ارزهای رمزپایه ممکن است به اندازه کافی پایدار نباشند که ارز باشد. در بعضی موارد ، آنها نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده اند و دقیقاً در لحظه ای که ثبات بیشترین ارزش را دارد ، بی ثبات می کنند. stablecoins (نوع دیگری از cryptocurrency) با حفظ دارایی های ذخیره به عنوان وثیقه یا از طریق فرمولهای الگوریتمی که قرار است کنترل را کنترل کنند ، ثبات قیمت را دنبال می کنند. در بعضی موارد ، این stablecoins می تواند برای تأمین ثبات به دلار آمریکا متصل شود و به کسانی که آن را می پذیرند ، اطمینان می دهند که در کوتاه مدت قدرت خرید را حفظ می کند. اگرچه ، آنها ریسکی را برای بازارهای اعتباری ایجاد می کنند. دفاع از stablecoins از استهلاک می تواند مدیران را برای نقدینگی دارایی های ذخیره نگهدارنده در وسایل نقلیه اعتباری سنتی نیاز داشته باشد.
 • ارزهای رمزپایه فاقد نقدینگی کافی هستند: خرید ، فروش و ذخیره آنها دشوار است. علاوه بر این ، محدودیت معاملات بیت کوین نظری 7 معاملات جهانی در هر ثانیه است ، در مقایسه با ظرفیت ویزا برای انجام 56000 معاملات در ثانیه. هزینه معامله در بیت کوین در حال حاضر 1. 25 دلار در هر معامله است - بد نیست ، اما از نظر فناوری های موجود بسیار ارزان تر نیست. و هزینه معاملات می تواند به طرز وحشیانه ای متفاوت باشد ، به طور خلاصه به 63 دلار در هر معامله در برخی از مبادلات تقریباً بیش از یک سال پیش افزایش می یابد.

سطح بالایی از نوسانات مدتهاست که با ارزهای رمزپایه همراه است. این احتمالاً به زودی تغییر نخواهد کرد.

در حالی که بانک اطلاعاتی بیت کوین بسیار ایمن است ، تاریخ رمزنگاری با داستانهای موجودات کلاهبرداری که در حال سرقت بودجه و مبادلات اصلی هک هستند ، گرفتار می شود. این امر منجر به خسارات قابل توجهی برای سرمایه گذاران با مراجعه اندک شده است ، زیرا صاحبان با طراحی ناشناس هستند. مالکیت از طریق یک کلید یا رمز عبور خصوصی ایجاد می شود. اگر این کلید از بین برود یا به سرقت رفته باشد ، رمزنگاری مرتبط نیز از بین می رود. این امر بر اهمیت کار با شرکای بهترین کلاس برای جلوگیری از کلاهبرداری احتمالی تأکید می کند.

مکانهایی که ارزهای رمزنگاری شده در آن تجارت می کنند به اندازه مبادلهایی که سایر دارایی های مالی در آن تجارت می کنند تنظیم نشده یا بالغ نیستند. در نتیجه ، خطر بالقوه دستکاری در بازار وجود دارد. این ممکن است نظارت و تصحیح طبق قوانین فعلی دشوار باشد.

محیط نظارتی برای ارزهای رمزپایه دائما در حال تحول است. پیشرفت ها-به ویژه مربوط به شستشوی ضد پولی-برای نزدیک شدن مقررات رمزنگاری مطابق با سایر دارایی ها لازم است. این تغییرات می تواند بر سهولت معاملات و قیمت خاص ارزهای رمزنگاری شده تأثیر بگذارد. تلاش های سازمان های دولتی برای تنظیم و نظارت بر جریان ارزهای رمزنگاری شده است. با این حال ، ناشناس بودن و قابلیت حمل جهانی آنها ممکن است مقررات اضافه شده را دشوار کند.

گرچه عناوین رمزنگاری تمایل به حاکم بر بیت کوین دارند ، اما امروزه بیش از 6000 ارز رمزنگاری در جهان وجود دارد. هرکدام به پیشرفت های ساخته شده توسط شبکه blockchain بیت کوین متکی هستند. با این حال ، آنها به صورت جداگانه برای مصارف مختلف بهینه می شوند. لیست شامل:

 • Ethereum ، که با استفاده از قراردادهای هوشمند ، قابلیت های دیگری را ارائه می دهد
 • ریپل ، که با اجرای blockchain خود در یک شبکه متمرکزتر ، ظرفیت بیشتری را ارائه می دهد.

در نتیجه

با وجود پیشرفت و رشدی که در سالهای اخیر دیده ایم ، هنوز روزهای نسبتاً اولیه برای رمزنگاری و blockchain است. در حالی که آینده مشخص نیست ، به طور فزاینده ای آشکار می شود که فناوری اساسی فواید بسیاری را ارائه می دهد. در حقیقت ، بسیاری از شرکت های بزرگ دولتی در حال بررسی استفاده از فناوری blockchain هستند. این نوآوری ها ممکن است راه دیگری برای شرکت در عرصه cryptocurrency به سرمایه گذاران ارائه دهد.

اکنون درباره استراتژی های مختلف سرمایه گذاری - از جمله طلا و ارزهای سنتی - بیشتر بخوانید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

افشای

این مقاله به عنوان تأیید یا توصیه ای برای سرمایه گذاری در هرگونه امنیت یا رمزنگاری و نه ارائه حقوقی ، حسابداری ، مالیاتی ، سرمایه گذاری ، مالی یا سایر توصیه ها در نظر گرفته نشده است و فقط برای اهداف اطلاعاتی است. استراتژی های خاص سرمایه گذاری باید نسبت به اهداف هر سرمایه گذار و تحمل ریسک در نظر گرفته شود. این توسط RBC Global Asset Management Inc. (RBC GAM) ارائه شده است و فقط برای اهداف اطلاع رسانی ، از تاریخ فقط ذکر شده است. این در نظر گرفته نشده است که برای ارائه چنین توصیه هایی به این توصیه ها ، مشاوره حقوقی ، حسابداری ، مالیات ، سرمایه گذاری ، مالی یا سایر توصیه ها ارائه شود. RBC GAM برای ارائه اطلاعات به روز ، دقیق و قابل اعتماد اقدامات معقول انجام می دهد و معتقد است که اطلاعات در صورت ارائه چنین است. کارایی گذشته ضمانتی برای نتایج آینده نیست. نرخ بهره ، شرایط بازار ، احکام مالیاتی و سایر عوامل سرمایه گذاری در معرض تغییر سریع است که ممکن است از نظر مادی بر تجزیه و تحلیل تأثیر بگذارد که در این سند گنجانده شده است. شما باید قبل از هرگونه اقدام بر اساس اطلاعات موجود در این سند ، با مشاور خود مشورت کنید. اعتقاد بر این است که اطلاعات به دست آمده از اشخاص ثالث قابل اعتماد است اما RBC GAM و شرکت های وابسته به آن هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه خطا یا حذف یا هرگونه ضرر یا خسارت وارده ندارند. RBC GAM حق را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی برای تغییر ، اصلاح یا متوقف کردن انتشار اطلاعات محفوظ می دارد.

این سند ممکن است حاوی بیانیه های آینده نگر در مورد صندوق یا عوامل اقتصادی عمومی باشد که تضمین عملکرد آینده نیست. اظهارات رو به جلو شامل ریسک و عدم قطعیت ذاتی است ، بنابراین ممکن است پیش بینی ها ، پیش بینی ها ، پیش بینی ها و سایر اظهارات آینده نگر حاصل نشود. ما هشدار می دهیم که به این بیانیه ها اعتماد نکنید زیرا تعدادی از عوامل مهم می توانند باعث بروز حوادث واقعی یا نتایج شوند که از نظر مادی با موارد بیان شده یا ضمنی در هر بیانیه آینده نگر متفاوت باشد. تمام نظرات در بیانیه های آینده نگر بدون اطلاع قبلی در معرض تغییر است و با حسن نیت اما بدون مسئولیت قانونی ارائه می شود. تاریخ انتشار: 11 مارس 2021 آخرین به روز شده در 7 سپتامبر 2022

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 39 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:42