راهنمای نسبت گردش مالی موجودی

ساخت وبلاگ

ما به اصطلاح بحران موجودی را برای ما پیدا کردیم (جایی که مارک ها محصول اضافی دارند) کاملاً دقیق است:

 • از سال 2020 تا 2021 ، میانگین نرخ گردش مالی موجودی برای مارک های تجارت الکترونیک 22 ٪ کاهش یافت.
 • در نیمه اول سال 2022 ، نرخ گردش مالی موجودی از سال 2021 با 46. 5 ٪ حتی بیشتر کاهش یافت.

این که آیا شما محصولات خود را خودتان یا شریک زندگی خود با 3PL ذخیره می کنید ، درک داده های مربوط به موجودی و عملیات خود می تواند به شما در افزایش کارایی و حداکثر رساندن جریان نقدی کمک کند.

بنابراین ، چه چیزی می خواهید یاد بگیرید؟

درخواست قیمت گذاری تحقق

بیایید صحبت کنیمکارشناسان ما می توانند به شما در افزایش حجم سفارش خود 30 ٪ نسبت به سال کمک کنند.

یک متخصص تحقق به زودی به شما باز می گردد.

نسبت گردش مالی موجودی چیست؟

گردش مالی موجودی با نسبت اندازه گیری می شود که نشان می دهد چند بار موجودی فروخته می شود و سپس در یک دوره زمانی خاص جایگزین می شود. درک متوسط گردش موجودی یک اندازه گیری مهم برای عملکرد کسب و کار ، مدیریت هزینه و فروش است ، به طور معکوس با روزهای موجودی فروش متناسب است و می تواند در یک صنعت خاص در برابر سایر شرکت ها محک شود.

چرا محاسبه نسبت گردش مالی موجودی مهم است؟

نسبت موجودی یکی از متنوع ترین معیارهایی است که یک تجارت می تواند ردیابی کند. اگر زحمت محاسبه آن را ندارید ، داده های ارزشمندی را که می توانید برای بهینه سازی بسیاری از عملیات موجود خود ، به دست آوردن بینش جدید و بهبود عملکرد کلی زنجیره تأمین خود از دست داده اید ، از دست داده اید.

به طور مداوم مدیریت موجودی به طور مؤثر و کارآمد برای موفقیت در مارک های تجارت الکترونیک بسیار مهم است. شرکای تولیدی ، حمل و نقل و تحقق شما می توانند مانند یک کار 24/7 ، تعادل عرضه ، تقاضا ، سرمایه ، فضا ، زمان سرب و زمان ترانزیت احساس کنند. در هر مقطع زمانی ، آیا شما ...

 • مقدار سفارش خود را برای اقتصاد بهتر واحد افزایش دهید؟
 • فرکانس PO را سرعت بخشید یا مقدار سفارش خود را کاهش دهید؟
 • کالاهای فله یا آهسته را به یک مرکز ذخیره طولانی مدت منتقل کنید؟
 • SKU های خاصی را بازنشسته کنید تا روی محصولات پرفروش و سودآورترین محصولات خود تمرکز کنید؟
 • انبار خود را برای محصولات کوچکتر و سریعتر بهینه کنید؟

نگه داشتن پالس نزدیک بر میزان گردش مالی موجودی - یکی از معیارهای بهداشتی برای تجارت تجارت الکترونیک - می تواند به شما در درک بهتر زمینه های پیشرفت کمک کند. در اینجا فقط برخی از موارد مهم استفاده برای محاسبه نسبت گردش مالی موجودی شما آورده شده است.

اندازه گیری عملکرد کسب و کار

در کلی ترین مفهوم، هر چه کسب و کار شما فروش بیشتری داشته باشد، احتمالاً کسب و کار شما موفق تر خواهد بود. از آنجایی که نسبت گردش موجودی نشان می دهد که یک تجارت با چه سرعتی از طریق موجودی خود به فروش می رسد، برخی از کسب و کارها از آن برای بررسی نبض عملکرد فروش استفاده می کنند.

در حالی که نسبت گردش موجودی بالا همیشه نشان‌دهنده موفقیت نیست (مثلاً گردش موجودی بالا برای کسب‌وکارهایی که در هر فروش ضرر می‌کنند خوب نیست)، معمولاً نشانه‌ای است که فروش شما سالم است.

روند بازار و تقاضای مشتری را ارزیابی کنید

محاسبه نسبت گردش مالی هر محصول نشان می‌دهد که کدام محصولات سریع‌ترین فروش را دارند و کدامیک برای مدت طولانی‌تری در قفسه‌ها می‌مانند. با شناسایی محبوب ترین محصولات، یک تاجر می تواند موجودی خود را در آینده بهتر برنامه ریزی کند و اقلامی را ذخیره کند که فروش را به حداکثر برساند.

ردیابی گردش موجودی در طی چند ماه یا سال نیز می تواند روندهای فصلی یا جیب های جغرافیایی تقاضا را آشکار کند. آگاهی از عادات خرید مصرف‌کنندگان، پیش‌بینی دقیق تقاضا را بسیار آسان‌تر می‌کند و به شما کمک می‌کند سطح موجودی خود را در طول سال و در مکان‌های مختلف بهینه کنید.

منسوخ شدن و موجودی مرده را کاهش دهید

اگر گردش موجودی را ردیابی نمی‌کنید، وسوسه‌انگیز است که مرتباً همان SKUها را در مقادیر یکسان سفارش دهید.

با این حال، انجام این کار ممکن است باعث شود روی محصولاتی سرمایه گذاری کنید که فروش آنها بسیار کند است - یا بدتر از آن، که دیگر اصلاً فروخته نمی شوند. این منجر به منسوخ شدن موجودی یا موجودی مرده می‌شود که هزینه‌های نگهداری را افزایش می‌دهد و زمان و پول را برای خروج از آن هزینه می‌کند.

برعکس، با محاسبه نسبت گردش موجودی برای محصولات خود، دقیقاً می‌دانید که کدام محصولات را متوقف کنید، همچنین می‌دانید که چه زمانی و چند واحد برای SKUهای کم گردش مجدد سفارش دهید.

به حداقل رساندن سفارشات برگشتی

همانطور که محاسبه نسبت گردش موجودی به شما کمک می‌کند از جمع‌آوری موجودی بیش از حد جلوگیری کنید، همچنین می‌تواند به شما در جلوگیری از سفارش کم کمک کند.

وقتی می‌دانید اقلام با چه سرعتی برمی‌گردند، می‌توانید مطمئن شوید که اقلام محبوب را از قبل و به مقدار کافی برای پاسخگویی به تقاضای مشتری سفارش می‌دهید. این امر از خرید سهام جلوگیری می‌کند که منجر به سفارش‌های برگشتی کمتر و مشتریان راضی‌تر می‌شود.

نحوه محاسبه نسبت گردش موجودی

برای محاسبه گردش موجودی، 3 مرحله زیر را انجام دهید:

 1. شناسایی بهای تمام شده کالای فروخته شده (COGS) در طول دوره حسابداری
 2. یافتن مقدار متوسط موجودی [ موجودی اولیه + موجودی پایانی / 2 ]
 3. بهای تمام شده کالای فروخته شده را بر میانگین موجودی خود تقسیم کنید

در اینجا فرمول ساده گردش مالی موجودی وجود دارد:

گردش موجودی = COGS / میانگین ارزش موجودی

به عنوان مثال ، اگر COGS شما در سال گذشته 200،000 دلار کالا بود و میانگین ارزش موجودی شما 50،000 دلار بود ، نسبت گردش مالی موجودی شما 4 خواهد بود.

همچنین می توانید با نگاه به واحدها ، به جای هزینه ، نسبت گردش مالی موجودی خود را محاسبه کنید:

گردش موجودی = تعداد واحدهای فروخته شده / میانگین تعداد واحدها به صورت دستی

اگر در هر سال در هر سال به طور متوسط 200 واحد به طور متوسط 200 واحد به صورت دستی به فروش برسانید ، نرخ گردش مالی موجودی شما 5 خواهد بود.

نحوه تجزیه و تحلیل نسبت گردش مالی موجودی

درک کامل گردش مالی موجودی می تواند بینش ارزشمندی در مورد چگونگی مدیریت تجارت تجارت الکترونیک شما ، نحوه انجام ابتکارات فروش و چگونگی بهینه سازی بیشتر گردش کار لجستیکی ورودی و خروجی ارائه دهد.

هنگامی که شما می دانید که چگونه نسبت گردش مالی موجودی را محاسبه کنید ، مرحله بعدی درک میزان گردش مالی بالا در مقابل نرخ گردش مالی پایین است ، و نسبت موجودی ایده آل چیست ، بنابراین می توانید یک برنامه عملی در مورد چگونگی بهبود نسبت گردش مالی موجودی بالاتر ایجاد کنیدبشر

توجه: نرخ گردش مالی را می توان ماهانه ، سه ماهه ، سالانه و غیره محاسبه کرد و نسبت گردش مالی ایده آل شما با توجه به صنعت ، محصولاتی که می فروشید و موارد دیگر متفاوت خواهد بود.

نرخ گردش مالی موجودی ایده آل چیست؟

برای اکثر خرده فروشان ، نسبت گردش مالی موجودی 2 به 4 ایده آل است. با این حال ، این می تواند بین صنایع متفاوت باشد ، بنابراین حتماً در صنعت خاص خود تحقیق کنید. نسبت بین 2 تا 4 به این معنی است که بازگرداندن موجودی شما با چرخه فروش شما مطابقت دارد. شما قبل از نیاز موجودی جدید را دریافت می کنید و قادر به حرکت نسبتاً سریع آن هستید.

هیچ نرخ گردش مالی درست یا نادرست وجود ندارد - اما بهینه سازی خط تولید ، استراتژی دوباره پر کردن و حتی انبار می تواند به خط پایین شما کمک کند. از آنجا که هرچه SKU ها و واحدهای بیشتری داشته باشید که به سرعت در حال چرخش نیستند ، بیشتر هزینه انبارداری را پرداخت می کنید و سرمایه بیشتری را در کالاهای فروخته نشده گره خورده اید که ممکن است با گذشت زمان ارزش خود را از دست بدهند (وقتی ممکن است برای بیشتر به آن سرمایه نیاز داشته باشیدفشار دادن چیزها).

گردش مالی کم

نرخ 1 یا کمتر به معنای موجودی اضافی است. به عنوان مثال ، اگر 20 واحد بیش از یک سال به فروش می رسانید و همیشه 20 واحد در دست (نرخ 1) دارید ، بیش از حد در موجودی سرمایه گذاری کرده اید زیرا این راه بیشتر از آنچه برای پاسخگویی به تقاضا لازم است. حفظ سطح موجودی با محاسبه میزان فروش شرکت و جلوگیری از سهام مرده که کل جریان نقدی شما را تحمل می کند ، مهم است.

گردش مالی بالا

گردش مالی موجودی بالا می تواند نشان دهد که شما محصول خود را به موقع می فروشید ، که به طور معمول بدان معنی است که فروش در یک دوره معین خوب است. خرده فروشان تجارت الکترونیک باید برای نرخ گردش مالی موجودی بالا تلاش کنند ، به این معنی که آنها موجودی را که در دست دارند به سرعت می فروشند و اغلب موجودی تازه را خریداری می کنند. این همچنین به صرفه جویی در هزینه های حمل موجودی کمک می کند.

در حالی که نرخ گردش مالی بالا به طور کلی نشانه ای از موفقیت محسوب می شود ، اما نرخ گردش مالی موجودی در واقع می تواند مشکل ساز باشد. هجوم فروش می تواند باعث شود شما به طور مداوم موجودی را دوباره پر کنید ، و اگر نمی توانید تقاضا را حفظ کنید ، ممکن است سهام خود را تجربه کنید.

این امر به ویژه در صورتی که هفته ها طول می کشد تا سهام را برای یک SKU خاص دوباره پر کنید ، صادق است. این می تواند به معنای هفته های فروش از دست رفته در مورد کالای محبوب باشد.

نحوه تفسیر نسبت گردش مالی موجودی (با یک مثال)

بیایید نمونه ای از نحوه محاسبه و تفسیر نسبت گردش مالی موجودی خود را طی کنیم.

یک شرکت تی شرت کوچک تجارت الکترونیک می خواهد نرخ گردش مالی موجودی خود را برای سه ماهه گذشته محاسبه کند. آنها سوابق خود را مرور می کنند و دریافتند که آنها 500 تی شرت فروخته اند و به طور متوسط 300 واحد در هر زمان معین داشتند. شرکت با استفاده از این فرمول ، نسبت گردش مالی موجودی را محاسبه می کند:

گردش موجودی = تعداد واحدهای فروخته شده / میانگین تعداد واحدها به صورت دستی

گردش مالی موجودی = 500/300

گردش موجودی = 1. 66

در این حالت ، نسبت گردش مالی موجودی کمی کم است. این شرکت بیش از حد در موجودی سرمایه گذاری کرده است و می تواند تقاضای مشتری را با واحدهای کمتری در دست داشته باشد. با استفاده از این اطلاعات ، شرکت تصمیم می گیرد در سه ماهه بعدی استراتژی خود را تنظیم کند.

سه ماهه بعدی می آید و می رود ، و شرکت تصمیم می گیرد دوباره نسبت گردش مالی موجودی خود را محاسبه کند. بار دیگر ، آنها 500 تی شرت را فروختند-با هزینه کالاهای فروخته شده 200 دلار-اما این شرکت کمتر در موجودی سرمایه گذاری کرد ، سه ماهه جدید را با موجودی فقط 60 دلار شروع کرد و با 40 دلار به سه ماهه پایان داد.

برای محاسبه نسبت گردش مالی موجودی برای آن سه ماه ، شرکت از فرمول زیر استفاده می کند:

گردش موجودی = COGS / میانگین ارزش موجودی

گردش موجودی = 200 / ([60 + 40] / 2)

گردش موجودی = 200 / (100/2)

گردش موجودی = 200 /50

گردش موجودی = 4

این شرکت با نسبت موجودی 4 ، می داند که موجودی آن در سه ماهه گذشته 4 بار جایگزین شده و جایگزین شده است. این نرخ گردش مالی موجودی بسیار بالاتر است ، اما در محدوده ای است که برای یک تجارت تجارت الکترونیکی سالم در نظر گرفته می شود.

نرخ گردش مالی موجودی در طی چند سال گذشته چگونه تغییر کرده است؟

 • بالاترین میزان گردش مالی موجودی در سال 2020 بود که همه گیر شروع شد ، قفل ها عملی شدند و تجارت الکترونیک در حال خرید در مورد خرید حضوری بود.
 • تعداد 2021 تعداد کمی سقوط کرد زیرا جهان شروع به باز کردن کمی کرد و تأخیر زنجیره تأمین باعث گرفتگی این صنعت شد.
 • در نیمه اول سال 2022 ، می بینیم که نرخ گردش مالی موجودی به طور قابل توجهی کاهش می یابد ، در زمانی که 1. موجودی که از Q4 2021 به تأخیر افتاده است ، سرانجام برای برخی از بازرگانان خیلی دیر رسید تا در طول تعطیلات بفروشند ، 2. روسیه به اوکراین حمله کرد و 3. رکود اقتصادی در حال خطر جهان را تهدید کرد.
 • همه ساله ، ما بازرگانان میانه بازار/شرکت ها (کسانی که دارای GMV حداقل 20 میلیون دلار) هستند با نرخ گردش مالی موجودی به طور قابل توجهی بهتر از میانگین همه بازرگانان در کنار هم می بینیم. این می تواند به دلیل استراتژی ها و ابزارهای پیش بینی پیچیده تر و/یا دسترسی به سرمایه بیشتر باشد.

چگونه می توان نرخ گردش مالی موجودی خود را به حداکثر رساند

این که گردش مالی موجودی شما خیلی زیاد باشد یا خیلی کم باشد ، در اینجا برخی از اقدامات می توانید برای تلاش و مبارزه یا تنظیم مسئله انجام دهید.

چگونه می توان گردش مالی کم را بهبود بخشید

اگر نسبت گردش مالی موجودی شما از طرف پایین است و می خواهید آن را بهبود بخشید ، ما بسته به شرایط منحصر به فرد برند شما ، ایده های عملی را برای نحوه انجام این کار گردآوری کرده ایم.

وب سایت خود را به صورت عینی مرور کنید

قبل از تصمیم گیری شدید در مورد موجودی خود ، بازاریابی خود را تجزیه و تحلیل کنید تا اطمینان حاصل کنید که پیام رسانی ، تصاویر و ناوبری شما در نقطه ای قرار دارد (در هر دو دسک تاپ و موبایل). تعیین کنید که آیا تقاضا وجود دارد - و اگر آن را به درستی ضبط می کنید.

یک شخص خارجی را برای شانه کردن از طریق فروشگاه آنلاین خود بدست آورید ، زیرا یک جفت چشم متفاوت ممکن است بینش هایی را در مورد اینکه چرا محصولات خاص چندان محبوب نیستند ، کشف کند. در همان زمان ، از خود بپرسید:

 • آیا این محصولات پنهان هستند؟
 • آیا توضیحات محصول شما به اندازه کافی قانع کننده است؟آیا آنها پر از تصاویر و فیلم هایی هستند که مردم را به خرید سوق می دهد؟
 • آیا دیوارهای متنی دارید که می تواند با گلوله ها یا نمادها جایگزین شود؟
 • آیا به اندازه کافی اثبات اجتماعی و حساب های دست اول مشتریان با استفاده از محصولات خود دارید؟
 • آیا دستیاران اصلی تصمیم گیری مانند نمودارهای اندازه را از دست داده اید؟
 • آیا محصولی بیش از حد شبیه بازدید کنندگان است؟
 • آیا میزان انتخاب ها بیش از حد زیاد است؟اگر چنین است ، آیا شما نیاز به ساده کردن تعداد گزینه ها دارید یا مسابقه ای ایجاد می کنید که مشتریان را در جهت درست قرار می دهد؟
 • آیا مردم می توانند هنگام فرود در سایت شما به آنچه می فروشید بگویید؟آیا وب سایت من به راحتی قابل پیمایش است؟
 • آیا محصولات و دسته بندی محصولات به گونه ای گروه بندی می شوند که معقول باشد؟
 • آیا همه کانال های فروش شما برای یک تجربه مداوم با کاتالوگ محصول شما به روز هستند؟

موجودی اضافی را به طور جداگانه ذخیره کنید

جدا کردن ذخیره سازی بلند مدت و کوتاه مدت می تواند نسبت گردش مالی موجودی یک تسهیلات را بهبود بخشد و حتی برخی از مارک ها را در سناریوهای خاص صرفه جویی کند.

برای موارد با سرعت پایین (و در موارد موجودی اضافی که برای مدتی به فروش نمی رسد) ، یک گزینه ذخیره طولانی مدت در یک تسهیلات ارزان تر ممکن است یک راه حل مقرون به صرفه تر برای گردش مالی کم موجودی باشد.

اگر فضا محکم باشد ، یا اگر از تحقق برون سپاری کنید ، ممکن است جدا کردن موجودی فله از 3PL خود ارزان تر باشد ، زیرا مراکز تحقق برای تبدیل سریع محصولات (برخلاف یک انبار طراحی شده برای ذخیره سازی خالص) طراحی شده اند.

جغرافیا همچنین می تواند بسته به بازار املاک و مستغلات ، هزینه های ذخیره سازی را تحت تأثیر قرار دهد - بنابراین اگر شما یک تأمین کننده دارید که به کمیت حداقل سفارش (MOQ) نیاز داشته باشد ، اگر موجودی بیشتری را با قیمت بهتر در هر واحد پیش فرض می کنید ، یا اگر هستید "برای جلوگیری از تأخیرهای احتمالی ، به سادگی سفارش بیشتری دهید ، مناطق روستایی ارزان تر را در نظر بگیرید تا هزینه های ذخیره سازی را به حداقل برسانید.

توزیع SKU را توزیع کنید

اگر می خواهید موجودی خود را در بین مراکز تحقق چندگانه تقسیم کنید ، داده های فروش خود را تجزیه و تحلیل کنید تا درک کنید که SKU ها چه معنا پیدا می کنند. مگر اینکه فقط چند محصول را بفروشید ، احتمالاً نیازی به ذخیره 100 ٪ از محصولات خود در چندین مکان ندارید. درعوض ، به دنبال پرفروش ترین فروشندگان باشید که بیشتر اوقات حمل می شوند.

"ادغام برنامه ریز موجودی ShipBob به ما اجازه می دهد تا تمام پیش بینی انبار و شماره موجودی خود را در یک سیستم عامل داشته باشیم. ما می توانیم Wros Shipbob را مستقیماً در برنامه ریز موجودی ایجاد کنیم و سطح موجودی را در انبار حمل و نقل محلی و کشتی سازی بلافاصله منعکس کنیم. همچنین برای هر انبار شخصی Shipbob پیش بینی می کند ، بنابراین می دانیم که برای پوشش یک دوره خاص ، هر هفته چند واحد برای حمل و نقل نیاز داریم و همچنین از سهام خود خارج نشدیم. "

- مارک فونتانتا ، مدیر عملیات Bakblade

زمان پر کردن خود را بهبود بخشید

تنظیم مجدد SKU در زمان مناسب می تواند چالش برانگیز باشد. خیلی زود بازگرداندن ، و ممکن است سرمایه در گردش بیش از حد در موجودی یا مازاد سهام که منسوخ می شود ، داشته باشید. خیلی دیر دوباره بازگردید ، و شما را در معرض خطر قرار دادن وسایل و ناامید کننده مشتریان با پشتوانه ها قرار می دهید.

به درستی دوباره پر کردن موجودی ، باید با گذشت زمان نقاط تنظیم مجدد و سهام ایمنی را با دقت محاسبه کنید. علاوه بر این ، ممکن است هنگام شمارش واحد شما برای هر SKU خاص در یک سطح خاص ، اعلان های تنظیم مجدد خودکار را در نظر بگیرید. بسیاری از ابزارها این امر را فعال می کنند ، و برخی حتی به شما کمک می کنند تا به طور خودکار تنظیم مجدد موجودی را انجام دهید.

"یکی از بزرگترین ویژگی های نرم افزار ShipBob ، عملکرد مدیریت موجودی است که به ما امکان می دهد تغییر و سرعت موجودی را با گذشت زمان پیگیری کنیم. قادر به نظارت بر کدام سبک ها به سرعت به ما کمک می کند تا همیشه بهترین فروشندگان خود را در انبار نگه داریم. ما توانسته ایم با استفاده از ابزارهای پیش بینی موجودی Shipbob ، سنگین ترین فصول خود را پشت سر بگذاریم - حتی اگر حجم سفارش ما بیش از چهار برابر در کمتر از یک سال باشد. "

- رایان کازاس ، COO از Iloveplum

مقدار موجودی را با حجم مکعب مقایسه کنید

همه موجودی ها برابر نیستند. هنگامی که فضا محدود است یا دارای برچسب قیمت مرتبط با آن است ، درک متوسط فضای ذخیره سازی مورد نیاز می تواند به اضافه کردن لایه دیگری از ارزیابی کمک کند.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که یک پالت فقط می تواند 25 بالش را در خود جای دهد - هر یک از آنها دارای ارزش تولید 5 دلار و ارزش خرده فروشی 50 دلار است. با این حال ، همان پالت می تواند 300 واحد الکترونیک جمع و جور - که هر یک از آنها دارای 10 دلار ارزش تولید و ارزش خرده فروشی 90 دلار است - در همان فضای مناسب قرار دهد.

قبل از محاسبه کل هزینه فرود آمده ، هر پالت با همان اندازه از این مثال بازده بالقوه زیر را دارد:

 • کل درآمد بالقوه 25 بالش فروخته شده با 50 دلار/هر کدام 1،250 دلار است. ارزش کل تولید 125 دلار (25 * 5 دلار) است ، بنابراین کل سود بالقوه 1،125 دلار است.
 • کل درآمد بالقوه 300 الکترونیک فروخته شده با 90 دلار/هر کدام 27000 دلار است. ارزش کل تولید 3000 دلار (300 * 10 دلار) است ، بنابراین کل سود بالقوه 24000 دلار است.

از آنجا که هزینه انبارداری ثابت برای هر دو پالت یکسان است ، اگر قصد داشتید در همان بازه زمانی همان مقدار بالش را به عنوان الکترونیک بفروشید (بیایید هر کدام 300 واحد بگوییم) ، شما 12 برابر هزینه های ذخیره سازی برای بالش ها را در مقایسه با آن پرداخت می کنید. الکترونیکیک پالت تمام 300 الکترونیک را در خود جای داده است ، اما برای قرار دادن 275 واحد باقیمانده بالش به 11 پالت اضافی نیاز دارید.

بیایید بگوییم که شما دو برابر بیشتر طول می کشد تا از طریق 300 بالش بفروشید ، همانطور که برای فروش از طریق 300 الکترونیک به فروش می رسد. در این حالت ، شما دوباره در حال ذخیره سازی هستند ، برای هزینه های 24 برابر هزینه انبارداری و سود بسیار کمتری.

محصول فله A ، هزینه ذخیره سازی در هر واحد بیشتر است. اگر SKU حاشیه سود بزرگی ندارد ، ممکن است بخواهید گزینه های ارزان تر انبارداری را در نظر بگیرید.

فضای انبار را بهینه کنید

هر انبار به هر SKU نیاز دارد تا به طور جداگانه ذخیره شود و مخلوط نشود تا احتمال انتخاب نادرست کاهش یابد ، و استفاده کارآمد از فضا در هنگام ذخیره سازی بسیار مهم است. در حالی که شما باید یک تسهیلات را با اهداف رشد خود مطابقت دهید (یعنی اگر قصد رشد دارید ، نمی خواهید فوراً از فضای خود پیشی بگیرید ؛ اما اگر به اندازه کافی سریع رشد نکنید ، به شدت تحت فشار قرار می گیرید و احتمالاًبیش از حد برای آن پرداخت کنید) ، برخی از اقدامات می توانید برای استفاده بهتر از فضای موجود خود انجام دهید.

اگر انبار خود را اجاره می دهید یا صاحب آن هستید ، می توانید:

 • در صورت داشتن اتاق عمودی در بالا (ذخیره موجودی قابل انتخاب در پایین راهروها و موجودی اضافی در بالا ، فضای مجدداً سازماندهی مجدد مکان های SKU یا حتی ردیف های دوباره برای رشد مجدد را سازماندهی کنید ، که می توان هنگام دریافت سهام از طریق لیفتراک ها بازیابی شد. کم).
 • SKU هایی را که اغلب به هم نزدیک به یکدیگر سفارش داده می شوند ، برای کاهش مسافت طی شده در انبار برای انتخاب هر سفارش ، ذخیره کنید.
 • انتخاب دسته ای را تنظیم کنید (همچنین به عنوان انتخاب خوشه ای شناخته می شود) ، جایی که SKU های خاصی در یک منطقه کنار می روند تا یک انتخاب کننده بتواند با آن موارد موجودی به طور متوالی روی سفارشات تمرکز کند و نیاز به بازگشت و عقب را بین انتخاب راهروها از بین ببرد.
 • برای شناسایی ناکارآمدی ها ، ممیزی های انبار دوره ای را انجام دهید و موجودی منسوخ شده را بیرون بیاورید.
 • نرخ بازده و موجودی خود را که ارسال می شود نظارت کنید ، که می تواند منجر به ذخیره ناکارآمد شود.

SKU های ضعیف بازنشسته

بسیاری از مارک ها تصور می کنند که داشتن یک محصول بزرگ با حفظ بهتر مشتری و ارزش طول عمر بالاتر برابر خواهد بود - اما واقعیت این است که بسیاری از SKU ها به سرعت نمی فروشند یا درآمد زیادی را هدایت می کنند و سودآور نیستند.

جوانب مثبت و منفی از داشتن تعداد زیاد SKU چیست؟

 • تنوع بیشتری برای رضایت خریداران وجود دارد.
 • فرصت های فروش بیشتری برای تجارت شما وجود دارد.
 • شما می توانید مشتریان موجود را به محصولات جدید معرفی کنید و سعی کنید با محصولات جدید به مشتریان بیشتری برسید.
 • پیش بینی موجودی با هر SKU اضافی چالش برانگیز تر است.
 • شما سرمایه زیادی در موجودی دارید که فروخته نشده است و به خطر می افتد که منسوخ یا غیرقابل تحمل شود.
 • ذخیره سازی گران تر است.
 • استفاده از رنگهای جدید و تغییرات جزئی بسیار آسان است. مشتریان می توانند با انتخاب های زیادی غرق شوند و هرگز در کل کاتالوگ شما کمرنگ نشوند.

برای بسیاری از مارک ها ، 3 SKU 50 ٪ از فروش را تشکیل می دهند (یا در برخی موارد ، 2 پرفروش برتر 90 ٪ درآمد دارند). تعداد SKU ایده آل می تواند برای هر عمودی و تجارت متفاوت باشد ، اما پمپاژ خیلی سریع SKU ها می تواند بر مالی شما تأثیر بگذارد.

عقلانی سازی SKU فرایند شناسایی این است که آیا محصولی در سطح SKU باید به دلیل کاهش فروش و سودآوری کلی قطع شود.

این فرایند نسبت به اندازه برند شما بسیار نسبت به اندازه شما است (یک تجارت کوچک تجارت الکترونیک نباید خود را با شرکت های دولتی مقایسه کند). عقلانی کردن SKU با سرعت با جریان نقدی ، حاشیه ، زمان سرب و MOQ ، و به آنچه مشتری واقعاً نیاز دارد معقول باشد.

شما همچنین می توانید از طریق یک SKU بفروشید تا این کار بدون برنامه ریزی برای پر کردن آن به هیچ وجه انجام شود.

ما محصولات و طرح های جدید را در وب سایت خود 1-3 بار در ماه می گیریم و هر هفته موجودی جدیدی را به ShipBob ارسال می کنیم. ایجاد SKU های جدید و بازگرداندن موارد موجود با استفاده از فناوری Shipbob بسیار آسان است ، که به ویژه با گردش مالی موجودی بسیار مهم است. "

-کارل پروتچه ، بنیانگذار Fleo

موجودی اضافی را دفع یا اهدا کنید

هنگامی که SKU ها را که نرخ گردش مالی موجودی کم دارند ، شناسایی می کنید ، یا متوجه شدید که باید SKU را بازنشسته کنید ، باید راه هایی برای خلاص شدن از شر موجودی باقی مانده مانند:

 • SKU های آهسته و آهسته با وسایل پرفروش.
 • SKU های آهسته را به عنوان موارد رمز و راز با قیمت بسیار پایین ارائه دهید (توجه داشته باشید: اگر این یک پیراهن رمز و راز است ، به عنوان مثال ، حتماً اندازه را بدست آورید).
 • SKU های آهسته را به عنوان رایگان یا هدایا برای مشتریانی که مبلغ مشخصی را خرج می کنند ، درج کنید.
 • یک فروش فلش را اجرا کنید تا محصولات را بسیار تخفیف دهید.
 • پایگاه داده خود را در مورد محصولی که به عنوان آخرین فرصت برای خرید اخطار پایان می دهید ، از طریق ایمیل ارسال کنید.
 • موارد را به یک موسسه خیریه نیازمند اهدا کنید. اگر مشتری ShipBob هستید ، ما با داده های داده شده برای مطابقت با موارد اهدا شده با افراد غیرانتفاعی نیازمند همکاری می کنیم. به عنوان شریک شماره 1 داده شده ، مشتریان ما توانسته اند میلیون ها دلار کالا اهدا کنند. یاد بگیرید که چگونه در اینجا اهدا کنید.
 • موجودی خود را دفع کنید. اگر مشتری Shipbob هستید ، یاد بگیرید که چگونه این کار را در اینجا انجام دهید.
 • موجودی فروخته نشده را در پایان سال یا دوره حسابداری (پس از مشورت با حسابدار خود) بنویسید.

تبلیغات سنتی فروش فلش می تواند موفقیت آمیز باشد اما با پیام رسانی خلاقیت را در نظر بگیرید. در اینجا بخشی از ایمیلی است که من بعد از اینکه به این محصول نگاه کردم از یک برند دریافت کردم:

ما تصمیم گرفتیم این طرح را بازنشسته کنیم ، زیرا فکر می کنیم ممکن است در آینده آن را بهبود بخشیم. اگر طرفدار آن هستید ، اکنون آن را بگیرید یا بقیه روزهای خود را صرف گریه کردن در مورد آنچه می توانست باشد - مثل زمانی که من یک مخروط بستنی بسیار زیبا را در ساحل خریداری کردم ، به هم ریختم و تماشا کردم که خوشبختی من رفتپرواز به ماسه ، که توسط اقیانوس شسته می شود.

مانند اشک در باران ، بستنی و رویاهای من در کریستال های نمک میلیاردها ماهی مرده رقیق شده بود.

اما شما لازم نیست که باشید! با هم فرار کنید و خود را کمی برش از خوشبختی بگیرید. من از تولید کنندگان ما خواسته ام که تمام چاپ های اخیر را در یک فروشگاه پیراشکی در این نزدیکی آویزان کنند ، بنابراین آنها برای شما بوی شیرین و زیبا می دهند ، اما من نمی توانم قول بدهم که آنها مرا در این مورد سوق داده اند.

در نهایت ، این مراحل باید فضای موجود در انبار شما را ایجاد کند ، سرمایه ای را که به موجودی گره خورده اید ، کاهش دهید ، روند مدیریت موجودی خود را ساده کنید ، نیروی کار مرتبط با ردیابی موجودی را کاهش داده و به شما کمک کند تا روی SKU های سودآورترین خود تمرکز کنید.

محصول "قطره" را در نظر بگیرید

با رها کردن یا حذف محصولات از فروشگاه خود اشتباه گرفته نشود ، مدل Drop به اعلام یک محصول جدید با تعداد محدودی از واحدها اشاره دارد تا افراد را قبل از فروش خود به خرید خود بپردازد - یک مدل بسیار رایج که هر دو Millenial و Genمخاطبان z با آن آشنا هستند. قطره ها همچنین با توجه به ماهیت "غافلگیرانه" از زمان بندی ، به تأخیرهای زنجیره تأمین ماسک کمک کرده اند.

این یک مسیر پایین تر از ابتدا است ، زیرا به شما امکان می دهد قبل از اینکه آن را به طور منظم در فروشگاه قرار دهید ، ابتدا محبوبیت یک محصول را از طریق یک دسته کوچک آزمایش کنید. این زاویه منحصر به فرد به ایجاد کمبود ، ایجاد حرکت و در نهایت فروش سریعتر از طریق موجودی کمک می کند ، اساساً آن را بلافاصله از درب بیرون می کشید.

برخی از مارک ها تا آنجا پیش می روند که از این مدل برای پشتوانه ها استفاده می کنند تا بتوانند سرمایه را در پیش بگیرند. در حالی که مدل Drop برای برخی از صنایع بسیار بهتر از سایرین کار می کند (به عنوان مثال ، کالا ، محصولات مشهور ، کلابهای برند و غیره) ، هنوز هم ارزش آزمایش محصول را تا زمان فروش ندارد - حتی اگر در 15 ثانیه بفروشید. شاید این بخشی از یک چرخش نیمه منظم باشد-به مردم دلیل بیشتری برای ثبت نام در لیست ایمیل شما و توجه دقیق می دهد.

استراتژی قیمت گذاری خود را مرور کنید

اگر در فروش سریع موجودی مشکل دارید ، ممکن است مشکل در قیمت گذاری باشد. در نظر بگیرید که قیمت آنها را برای دسترسی بیشتر به تعداد بیشتری از مصرف کنندگان کاهش دهید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید ، مذاکره تخفیف با تولید کننده یا تأمین کننده خود را در نظر بگیرید. اگر با تأمین کننده خود یک گزارش قوی ایجاد کرده اید ، ممکن است بتوانید برای سفارشات مکرر تخفیف های حمل و نقل را مذاکره کنید ، که می توانید به مشتریان خود منتقل کنید.

تقاضای محصول را افزایش دهید

با افزایش فروش ، تبلیغاتی را برای کاهش موجودی ارائه دهید. فراتر از پاکسازی موجودی ، تخفیف ها می تواند راهی مؤثر برای هدایت وفاداری مشتری ، تقویت بازاریابی کلمه دهان و کمک به رشد تجارت شما باشد.

پیش سفارشات را تشویق کنید

پیش سفارشات می تواند ابزاری مفید برای مشاغل باشد که به دنبال سنجش تقاضا ، ایجاد هیجان و جمع آوری بودجه هستند. پیش سفارشات همچنین می توانند به حرکت موجودی از طریق زنجیره تأمین با سرعت ثابت کمک کنند که می تواند گردش مالی موجودی را بهبود بخشد.

از یک نرم افزار مدیریت موجودی استفاده کنید

نرم افزار مناسب مدیریت موجودی ، به شما در زمان واقعی در سطوح موجودی در کانال ها و همچنین ابزارهای تحلیلی و قابلیت های ردیابی داده ها به شما امکان می دهد. این ویژگی ها پیدا کردن سهام مرده ، تقاضای پیش بینی و نظارت بر گردش مالی موجودی خود را به مرور زمان برای شما آسان تر می کند.

سهام کمتری بخرید ، بیشتر اوقات

با خرید موجودی برای تأمین تقاضای یک ماه ، به جای کل سال ، شما ریسک کمتری را به خود اختصاص داده و سرمایه کمتری را در محصولاتی سرمایه گذاری می کنید که لزوماً نمی فروشند. این امر می تواند به خصوص در هنگام تهیه کالای جدید که داده های فروش قبلی را برای آن ندارید ، محتاطانه باشد.

برای حل (بسیار) گردش مالی بالا

گردش مالی موجودی بسیار بالا اغلب آسانتر از گردش مالی موجودی بسیار ساده است. در اینجا چند استراتژی وجود دارد که می توانید برای سفارش موجودی بیشتر یا فروش کمتری از آنها استفاده کنید.

پیش بینی تقاضا را بهبود بخشید

به طور معمول ، گردش مالی موجودی بالا برای پاسخگویی به تقاضای مشتری به طور متوسط به نیازهای بیشتری نیاز دارد.

با پیش بینی دقیق تر تقاضا ، می توانید اطمینان حاصل کنید که در موجودی کافی و موجودی و ایمنی برای برآورده کردن مشتریان بدون اینکه به طور تصادفی بیش از حد بیش از حد سرمایه گذاری کنید ، سرمایه گذاری کنید. برای بهبود پیش بینی تقاضا ، پیگیری فروش و معیارهای موجودی مانند گردش مالی موجودی و پشتوانه ها به مرور زمان با استفاده از یک نرم افزار قابل اعتماد مدیریت موجودی.

افزایش سطح SKU

اگر می بینید که بارها و بارها در یک دوره زمانی خاص یک SKU خاص را دوباره پر کنید ، سعی کنید تعداد واحدهایی را که برای تقویت سطح SKU سفارش می دهید افزایش دهید. فقط حتماً سطح تغییر مسیر و سطح ایمنی خود را دوباره محاسبه کنید تا مطمئن شوید که سطح موجودی شما بهینه باقی مانده است.

از روش JIT استفاده کنید

طبق روش JIT (یا "فقط به موقع") مدیریت موجودی ، یک بازرگان فقط سهام کافی برای برآورده کردن تقاضا دارد ، اما فقط فقط. پس از برآورده شدن تقاضا ، بازرگان باید به سرعت سطح سهام خود را دوباره پر کند. این رویکرد برای مدیریت و پر کردن موجودی می تواند خطرناک باشد ، اما می تواند به کاهش گردش مالی موجودی شما کمک کند.

سفارشات خرید خودکار

خودکار سفارشات خرید می تواند استرس را از موجودی مجدد موجودی کند. اگر بیش از حد در حال تنظیم مجدد موجودی هستید ، سعی کنید وقتی سطح موجودی شما به یک آستانه خاص برسد ، از یک نرم افزار مدیریت موجودی استفاده کنید که به شما اعلان های تنظیم مجدد اتوماتیک را برای شما ارسال می کند ، یا حتی دوباره پر کردن موجودی را به طور کامل انجام می دهد.

برای بهینه سازی نرخ گردش مالی موجودی خود با 3PL شریک شوید

راه حل های تحقق ShipBob شامل یک سیستم مدیریت انبار (WMS) برای انجام در خانه ، و همچنین ابزارهای دست و پا و خدمات انجام شده برای مارک هایی است که نمی خواهند انبار خود را اداره کنند. برای هر دو راه حل ، ShipBob یک شبکه بین المللی و داشبورد بین المللی را با یک سیستم مدیریت موجودی داخلی ارائه می دهد.

اگر به دنبال 3PL هستید که به شما در مدیریت موجودی خود در زمان واقعی کمک می کند ، ShipBob را بررسی کنید. با استفاده از فناوری ShipBob همراه با تحقق جهانی ، می توانید با چند کلیک ، یک دیدگاه جامع از عملیات خود به دست آورید.

داشبورد تجاری ShipBob مجهز به قابلیت های مدیریت موجودی است تا به شما در نظارت و مدیریت نسبت گردش مالی موجودی خود کمک کند. با گزارش موجودی ، تجزیه و تحلیل روند و دید در زمان واقعی در سطوح موجودی ، می توانید پیش بینی تقاضا را بهبود بخشید و کنترل بیشتری بر معیارهای کلیدی که باعث رشد تجارت می شود ، بدست آورید.

ShipBob همچنین به شما امکان می دهد تا اعلان های نقطه تنظیم مجدد خودکار را تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که زمان آن رسیده است که هر مورد را در هر مرکز تحقق تجارت الکترونیک دوباره پر کنید. انتخاب نقطه اعلان مجدد درست ، اطمینان حاصل می کند که قبل از اینکه سفارشات به دلیل کمبود موجودی در اختیار شما باشد ، زمان ارسال و بازگرداندن موجودی بیشتر وجود دارد.

"ابزار تحلیلی Shipbob واقعاً جالب است. این به ما کمک می کند تا با برنامه ریزی مجدد موجودی موجودی ، ببینیم که SKU ها در حال اتمام هستند ، و حتی می توانیم اعلان های ایمیل را تنظیم کنیم تا وقتی SKU کمتر از مقدار مشخصی باقی مانده است ، هشدار داده شویم. در فناوری آنها ارزش زیادی وجود دارد. "

-ODED Harth ، مدیر عامل و بنیانگذار Mdacne

با تجزیه و تحلیل پیشرفته ، مشتریان ShipBob نیز می توانند:

 • نظارت بر سرعت SKU برای شناسایی سریع محصولات آهسته.
 • نرخ گردش مالی موجودی را محاسبه کنید تا ببینید چند بار موجودی فروخته می شود و در یک دوره زمانی خاص جایگزین می شود.
 • در مراکز تحقق و کانال های فروش در زمان واقعی از طریق یک داشبورد متمرکز ، به فعالیت موجودی (آنچه وارد می شود و چه چیزی در حال ترک است) مشاهده کنید.
 • به محصولات متوسط روزانه فروخته شده ، چقدر موجودی باقی مانده است و با امکان شبیه سازی سناریوهای مختلف برای تغییر در تقاضا ، چه مدت طول می کشد.
 • محصولات بسته نرم افزاری با سهولت و تعداد موجودی دقیق موجودی را برای هر SKU در داخل بسته نرم افزاری به روز کنید.
 • از ادغام ها برای خودکار سازی سفارشات خرید جدید برای پر کردن به موقع استفاده کنید.
 • سطح سهام تاریخی را در هر نقطه از زمان از هر مکان انبار مشاهده کنید.
 • توزیع فعلی و ایده آل را در مکانهای مرکز تحقق مقایسه کنید تا بهینه سازی تخصیص محصول شود.
 • با گذشت زمان متوسط هزینه ذخیره سازی را در هر واحد تجسم کنید.

نتیجه

مدیریت موجودی بخش مهمی از عملیات تجارت الکترونیک است. شما باید سفارشات فروشگاه تجارت الکترونیک خود را از نزدیک پیگیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید موجودی خود را به روشی مقرون به صرفه مدیریت کنید که ضمن پاسخگویی به خواسته های مشتری ، جریان نقدی کسب و کار شما را به حداکثر برساند.

وی گفت: "بنابراین بسیاری از 3PL ها دارای نرم افزاری بد یا بدون جلوی آن هستند ، و این باعث می شود که آنچه را که ترک می کند یا ورود به انبار را ردیابی می کند ، غیرممکن باشد.

از طرف زنجیره تأمین ، من فقط آنچه را که در کارخانه قرار داده ایم را در یک WRO در داشبورد کشتی سازی قرار داده ام ، و می توانم ببینم که چند واحد ما را به صورت دستی ، چه ورودی ، چه چیزی در اسکله ها و غیره است. من می توانم همه این اعداد را در چند ثانیه ببینم ، و این زندگی را بسیار ساده تر می کند. "

هارلی آبرامز ، مدیر عملیات Superspeed Golf ، LLC

محاسبه نسبت گردش مالی موجودی یک روش عالی برای تعیین اینکه آیا شما نیاز به افزایش یا کاهش عرضه موجودی خود دارید و در عین حال به شما در درک موجودی شرکت خود برای تصمیمات مالی آینده کمک می کند. روزهای استفاده از صفحات گسترده و برگه موجودی رفته است. برای مدیریت آن به فناوری مناسب نیاز دارید.

وی گفت: "یکی دیگر از ادغام Shipbob که من دوستش دارم برنامه ریز موجودی است. این ساعت ها هر هفته در صفحات گسترده اکسل صرفه جویی می کند و من می توانم در چند دقیقه یک PO را جمع کنم که ساعت ها به من می رسید. برای هر سفارش که سالها قرار دادم ، خیلی زیاد سفارش می دادم یا کافی نبودم. بین ابزارهای پیش بینی موجودی و امکان ایجاد خودکار WRO ، ما دیگر سهام زیادی نداریم. من شب بهتر می خوابم. "

وس براون ، رئیس عملیات در Black Claw LLC

مانند هر متریک ، این یک اندازه گیری یک بار نیست ، بلکه یک ارزیابی مداوم است. نسبت گردش مالی موجودی شما می تواند به مرور زمان نوسان کند ، و می خواهید مطمئن شوید که به همین ترتیب پاسخ می دهید.

سؤالات متداول نسبت گردش مالی موجودی

در اینجا پاسخ به سؤالات متداول در مورد نسبت گردش مالی موجودی آورده شده است.

نسبت گردش مالی موجودی چه اندازه گیری می کند؟

نسبت گردش مالی موجودی چند بار یک تجارت را در یک بازه زمانی خاص می فروشد و موجودی خود را جایگزین می کند.

آیا نسبت گردش مالی موجودی بالا خوب است؟

نسبت گردش مالی موجودی بالا معمولاً نشان می دهد که محصولات به موقع به فروش می رسند و فروش در یک دوره معین خوب است. با این حال ، یک نسبت موجودی که خیلی زیاد است می تواند به این معنی باشد که شما باید به طور مداوم موجودی را دوباره پر کنید ، که می تواند منجر به سهام شود.

آیا نسبت گردش مالی موجودی بالاتر یا پایین بهتر است؟

به طور معمول ، مشاغل تجارت الکترونیک نسبت گردش مالی بالاتری را می خواهند ، زیرا این بدان معنی است که یک تجارت به سرعت موجودی را می فروشد. با این حال ، هر دو نسبت گردش مالی موجودی بالا و پایین می توانند برای مشاغل مشکل ساز باشند.

نسبت گردش مالی موجودی بالا چه چیزی محسوب می شود؟

نسبت گردش مالی موجودی ایده آل می تواند بین صنایع متفاوت باشد ، اما برای بیشتر خرده فروشان ، نسبت گردش مالی موجودی بیش از 4 بالا است.

نسبت گردش مالی موجودی خوب برای خرده فروشی چیست؟

آنچه نسبت به گردش مالی موجودی "خوب" را تشکیل می دهد بسته به صنعتی که تجارت شما در آن فعالیت می کند متفاوت خواهد بود ، اما بیشتر مشاغل تجارت الکترونیک نسبت 2 تا 4 را سالم می دانند.

نرخ گردش مالی موجودی ایده آل چیست؟

برای اکثر خرده فروشان ، نسبت گردش مالی موجودی 2 به 4 ایده آل است. با این حال ، این می تواند بین صنایع متفاوت باشد ، بنابراین حتماً در صنعت خاص خود تحقیق کنید.

به طور معمول ، مشاغل کم حاشیه (مانند فروشگاه های مواد غذایی) یا صنایعی که در آن محصولات به طور مرتب هزینه های بالایی را تحمل می کنند باید برای نرخ گردش مالی بسیار بالا تلاش کنند ، زیرا این مشاغل برای ماندن در آنجا باید فروش زیادی را انجام دهند.

از طرف دیگر ، صنایع لوکس (مانند جواهرات ساز) یا سایر مشاغل با حاشیه بالا می توانند هدف خود را برای پایین آمدن نرخ گردش مالی موجودی داشته باشند ، زیرا معدود فروش آنها هنوز هم درآمد کافی را برای ادامه کار به ارمغان می آورد. برای مشاغل تجارت الکترونیک ، نسبت بین 2 تا 4 به این معنی است که بازگرداندن موجودی شما با چرخه فروش شما مطابقت دارد. شما قبل از نیاز موجودی جدید را دریافت می کنید و قادر به حرکت نسبتاً سریع آن هستید.

گردش مالی کم موجودی به چه معنی است؟

نرخ 1 یا کمتر به معنای موجودی اضافی است. به عنوان مثال ، اگر 20 واحد بیش از یک سال به فروش می رسانید و همیشه 20 واحد در دست (نرخ 1) دارید ، بیش از حد در موجودی سرمایه گذاری کرده اید زیرا این راه بیشتر از آنچه برای پاسخگویی به تقاضا لازم است. حفظ سطح موجودی با محاسبه میزان فروش شرکت و جلوگیری از سهام مرده که کل جریان نقدی شما را تحمل می کند ، مهم است.

گردش مالی موجودی بالا به چه معنی است؟

گردش مالی موجودی بالا می تواند نشان دهد که شما محصول خود را به موقع می فروشید ، که به طور معمول بدان معنی است که فروش در یک دوره معین خوب است. خرده فروشان تجارت الکترونیک باید برای نرخ گردش مالی موجودی بالا تلاش کنند ، به این معنی که آنها موجودی را که در دست دارند به سرعت می فروشند و اغلب موجودی تازه را خریداری می کنند. این همچنین به صرفه جویی در هزینه های حمل موجودی کمک می کند.

در حالی که نرخ گردش مالی بالا به طور کلی نشانه ای از موفقیت محسوب می شود ، اما نرخ گردش مالی موجودی در واقع می تواند مشکل ساز باشد. هجوم فروش می تواند باعث شود شما به طور مداوم موجودی را دوباره پر کنید ، و اگر نمی توانید تقاضا را حفظ کنید ، ممکن است سهام خود را تجربه کنید. این امر به ویژه در صورتی که هفته ها طول می کشد تا سهام را برای یک SKU خاص دوباره پر کنید ، صادق است. این می تواند به معنای هفته های فروش از دست رفته در مورد کالای محبوب باشد.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 84 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 14:55