چگونه می توان تجارت را در آلمان شروع کرد

ساخت وبلاگ

این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه می توانید یک تجارت را در آلمان ثبت کنید ، قدم به قدم.

این راهنما برای شما نیست اگر:

  • شما در آلمان زندگی نمی کنید و قصد زندگی در آلمان را ندارید
  • یا می خواهید یک شرکت (UG یا GMBH) راه اندازی کنید

چقدر سخت است؟

خیلی بد نیستهنگامی که کار خود را شروع می کنید ، کارهای زیادی برای پر کردن وجود دارد ، اما اطلاعات آنلاین برای کمک به شما وجود دارد. مشکل تدریجی است. شما مشکلات را یک به یک حل می کنید ، نه همه به یکباره.

حسابداری و حسابداری سخت ترین بخش است. شما معمولاً هر ماه این کار را می کنید. اگر اشتباه کنید ، می تواند گران باشد.

اگر برای تبدیل شدن به یک فریلنسر به آلمان می روید ، سخت تر است. شما باید یک آپارتمان پیدا کنید ، آدرس خود را ثبت کنید و در همان زمان برای مجوز اقامت درخواست کنید. در این مدت ، شما نمی توانید کار کنید (زیرا مجوز اقامت ندارید) ، بنابراین باید پس انداز زیادی داشته باشید.

اگر آلمانی صحبت نمی کنید ، همه چیز بسیار سخت تر است. تمام اسناد به زبان آلمانی است. فرم ثبت نام طولانی مالیات به زبان آلمانی است. فینزام فقط به زبان آلمانی می نویسد. بیشتر ابزارهای حسابداری فقط به زبان آلمانی است. شما از کسی که آلمانی صحبت می کند به کمک نیاز خواهید داشت.

ابزارهایی وجود دارد که آن را آسان تر می کند:

  • ثبت نام مالیاتی مشاور مالیاتی شما می تواند تجارت شما را برای شما ثبت کند. ابزار ثبت نام Sorted به شما امکان می دهد این کار را به زبان انگلیسی انجام دهید. افرادی هستند که می توانند به شما کمک کنند ، حتی به زبان انگلیسی.
  • حسابداری مشاور مالیاتی شما می تواند حسابداری شما را انجام دهد. نرم افزار مالیاتی مانند Lexoffice و مرتب سازی در مورد صورتحساب و گزارش مالیات بر ارزش افزوده. برخی از بانک ها مانند Kontist ، Holvi و Qonto نیز حسابداری شما را آسان تر می کنند.
  • صحبت کردن با مشاور مالیاتی شما می تواند با Finanzamt برای شما صحبت کند. ترجمه نوار قرمز می تواند به شما در نوشتن نامه ها به آلمانی کمک کند. دوستان آلمانی زبان نیز می توانند به شما کمک کنند.

هزینه اداره یک تجارت

این همان چیزی است که برای خود اشتغالی هزینه می شود.

این برای صاحبان و مشارکتهای تنها است. شرکت ها و شرکت های با مسئولیت محدود مالیات متفاوتی دارند.

مالیات

هزینه: 0 ٪ تا 3 ٪ از کل سود بالاتر از 24500 € در سال

اگر تجارت شما به عنوان Gewerbe ثبت شده است ، باید مالیات تجارت (Gewerbesteuer) را بپردازید. این مالیات بر تمام سودهای بالاتر از 24500 € است. شما می توانید بیشتر آن را از مالیات بر درآمد خود اعتبار دهید. در برلین ، شما 1. 05 ٪ مالیات بیشتر با مالیات تجارت پرداخت می کنید. در سایر شهرهای آلمان ، شما 0 تا 3 ٪ سود خود را پرداخت می کنید.

بیمه سلامت

هزینه: 90 تا 900 € در هر ماه

اگر در آلمان زندگی می کنید ، باید بیمه درمانی داشته باشید. اگر خود اشتغالی داشته باشید ، کارفرمای شما نیمی از بیمه درمانی خود را پرداخت نمی کند ، بنابراین احساس می کند دو برابر گران است. هزینه به نوع بیمه ای که دارید بستگی دارد.

ماشین حساب بیمه درمانی

You pay the >تانف

در مورد شما ، روش هایی برای بیمه رایگان وجود دارد.

بیمه خانواده

اگر والدین یا همسرتان بیمه درمانی عمومی آلمان دارند ، بیمه آنها می تواند شما را به صورت رایگان پوشش دهد.

اگر همسر شما بیمه درمانی عمومی آلمان دارد ، بیمه آنها می تواند شما را به صورت رایگان پوشش دهد.

alg i یا ii

اگر ALG I یا ALG II دریافت کنید ، هزینه بیمه درمانی را پرداخت نمی کنید. JobCenter برای آن پرداخت می کند.

کارت بیمه درمانی اروپا

اگر از کشور دیگری EHIC دارید ، ممکن است به بیمه درمانی آلمان احتیاج نداشته باشید.

می توانید بیمه درمانی عمومی دریافت کنید. بیش از 100 بیمه کننده بهداشت عمومی در آلمان وجود دارد. TK ، AOK و Barmer بزرگترین آنها هستند.

تکنیکر Krankenkasse

بزرگترین بیمه گر بهداشتی در آلمان. آنها پشتیبانی انگلیسی زبان دارند.

لنگه

دومین بیمه گر بزرگ بهداشت عمومی. آنها یک مرکز مهاجم انگلیسی زبان دارند.

AOK (Nordost)

یکی دیگر از بیمه گر های بزرگ بهداشت عمومی. شاخه های مختلف AOK برای هر قسمت از آلمان وجود دارد.

در مورد شما ، می توانید بیمه درمانی خصوصی نیز دریافت کنید. این ممکن است برای شما بهتر و ارزان تر باشد.

با یک کارگزار صحبت کنید

یک کارگزار بیمه درمانی می تواند به شما در انتخاب بهترین بیمه برای وضعیت خود کمک کند. این بهترین راه برای دریافت بیمه درمانی خصوصی است. کمک آنها رایگان است.

تندی

Tarifcheck قیمت های بیمه درمانی خصوصی را مقایسه می کند. این فقط قیمت ها را به شما نشان می دهد. این به شما در انتخاب بیمه درمانی کمک نمی کند. اگر با یک کارگزار صحبت کنید بهتر است.

پر

Feather یک کارگزار بیمه درمانی است. آنها انگلیسی صحبت می کنند و تجربه زیادی با مهاجران دارند. کمک آنها رایگان است.

اوتونووا

اوتونووا یک بیمه گر خصوصی است. آنها به دلیل اینکه انگلیسی صحبت می کنند ، از نظر مهاجران محبوب هستند.

Künstlersozialkasse (KSK)

اگر شما یک هنرمند مستقل یا تبلیغ کننده هستید ، می توانید به KSK بپیوندید. KSK نیمی از بیمه درمانی شما را پرداخت می کند.

وقتی خود اشتغالی هستید ، گزینه های بیمه درمانی بیشتری دارید. شما می توانید بیمه درمانی عمومی ، خصوصی یا مهاجران را انتخاب کنید. برای انتخاب بهترین گزینه برای وضعیت خود با یک کارگزار بیمه درمانی صحبت کنید. فقط ارزانترین را انتخاب نکنید.

اگر یک هنرمند آزاد ، تبلیغ کننده یا معلم هنر هستید ، به Künstlersozialkasse بپیوندید. این یک صندوق اجتماعی است که نیمی از بیمه درمانی شما و نیمی از بیمه بازنشستگی عمومی شما را پرداخت می کند. این واقعاً خوب است.

مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده)

هزینه: 0 €

مالیات بر ارزش افزوده (Umsatzsteuer) برای شما هیچ هزینه ای ندارد. شما مالیات بر ارزش افزوده را برای فاکتورهای خود شارژ می کنید ، و آن را به Finanzamt می دهید. در درآمد شما گنجانده نشده است. اگر مالیات بر ارزش افزوده را شارژ کنید ، بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای هزینه های تجاری خود نیز دریافت می کنید.

مشاغل کوچک (Kleinunteehmer) می توانند هزینه مالیات بر ارزش افزوده را انتخاب نکنند. اگر آنها مالیات بر ارزش افزوده را شارژ نکنند ، نمی توانند بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده در هزینه های تجاری خود دریافت کنند.

مالیات بر درآمد

هزینه: 0 ٪ تا 45 ٪ از درآمد شما.

به عنوان یک ساکن آلمانی ، شما باید مالیات بر درآمد (einkommensteuer) را به تمام درآمد خود ، از جمله درآمد حاصل از تجارت خود بپردازید.

ماشین حساب مالیاتی آلمان

هزینه بیمه درمانی خصوصی شما در هر ماه. کارفرمای شما نیمی از آن را پرداخت می کند.

بیمه درمانی عمومی در صورت نیاز به مراقبت های بهداشتی می پردازد. درآمد شما بسیار پایین است ، بنابراین حداقل قیمت را پرداخت می کنید. شما بیشتر از آن درآمد کسب می کنید ، بنابراین حداکثر قیمت را پرداخت می کنید.

You pay a bit more for nursing care insurance, because you are over >سالها و بچه ای ندارید.

شما تحت پوشش بیمه درمانی همسرتان هستید.

شما تحت پوشش بیمه درمانی والدین خود قرار دارید.

شما در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا تحت پوشش بیمه درمانی خود قرار دارید.

بیمه بازنشستگی عمومی هنگام بازنشستگی برای بازنشستگی شما می پردازد. شما بیشتر از آن درآمد کسب می کنید ، بنابراین حداکثر سهم را پرداخت می کنید. هزینه درآمد شما است.

کارفرمای شما می پردازد

Unemployment insurance pays for unemployment benefits if you lose your job. You ea more than , so you pay the maximum contribution. It costs >از درآمد شما

کارفرمای شما می پردازد

This is the income tax you pay directly from your paycheque. It's missing some 0 ? 'big ' : '' >>tax deductions. When you file a tax retu, you can get 0 ? 'a lot of ' : 'some ' >>money back 0 ? ', especially when you have children' : '' >>.

نرخ مالیات بر درآمد

اگر بیش از /سال مالیات بر درآمد پرداخت می کنید ، باید هزینه اضافی همبستگی بپردازید. این درصد از مالیات بر درآمد شماست.

درآمد شما برای پرداخت مالیات بر درآمد خیلی کم است ، بنابراین شما مالیات کلیسا را پرداخت نمی کنید.

این همان چیزی است که شما برای همه مالیات ها و کمک های اجتماعی پرداخت می کنید. آنها این را از چک شما می گیرند.

این درآمد خالص شماست. این چقدر پول را پس از مالیات و کسر دیگر نگه می دارید. این پول شماستمی توانید آن را خرج کنید.

مشاور مالیاتی و حسابداری

هزینه: 0 تا 2000 € در سال

یک مشاور مالیاتی می تواند به شما در ثبت نام مشاغل خود کمک کند و مالیات های خود را ثبت کنید. آنها گران هستند ، اما ارزش آن را دارند. مشاور مالیاتی من از اشتباهات بسیاری جلوگیری کرد و مشکلات بسیاری را با فینون حل کرد.

اگر می خواهید هزینه کمتری بپردازید ، به جای آن از نرم افزار مالیاتی استفاده کنید. مرتب سازی شده و Lexoffice می توانند در صورتحساب و گزارش مالیات بر ارزش افزوده کمک کنند. من از Lexoffice برای همه حسابداری خود استفاده می کنم.

برخی از بانک ها مانند Kontist ، Holvi و Qonto نیز می توانند حسابداری شما را آسانتر کنند. من از Kontist به عنوان بانک تجاری خود استفاده می کنم.

مشاوران مالیاتی و نرم افزار مالیاتی هزینه های کسر مالیات هستند.

سایر هزینه های تجاری

هزینه: متفاوت است

اگر مشاغل را اداره می کنید ، می توانید در برابر معلولیت ، دعاوی ، اشتباهات و سایر مشکلات بیمه دریافت کنید. این اختیاری است. همچنین می توانید به ابزار ، تجهیزات و فضای اداری احتیاج داشته باشید.

شما می توانید تمام هزینه های تجاری خود را کسر کنید. این به شما امکان می دهد مالیات بر درآمد کمتری بپردازید.

خرج زندگی

اگر برای شروع کار خود به آلمان نقل مکان می کنید ، هزینه زندگی را درک کنید. تجارت شما باید به اندازه کافی پول برای پرداخت هزینه زندگی خود کسب کند.

مرحله 1: آدرس خود را ثبت کنید

در آلمان باید هر بار که حرکت می کنید آدرس خود را ثبت کنید. آن را Anmeldung نامیده می شود.

وقتی برای اولین بار آدرس خود را ثبت می کنید ، یک شناسه مالیاتی دریافت می کنید (SteuerIdentifikationsNummer). برای ایجاد یک حساب الستر و ثبت نام در Finanzamt به یک آدرس ثبت شده و یک شناسه مالیاتی نیاز دارید.

مرحله 2: یک حساب بانکی باز کنید

برای ثبت مشاغل خود در Finanzamt و پرداخت مالیات خود به یک حساب بانکی نیاز دارید. شما به حساب بانکی آلمانی احتیاج ندارید. هر حساب بانکی بانکی اروپایی که از نقل و انتقالات SEPA پشتیبانی می کند ، اشکالی ندارد 1.

اگر شما یک Freiberufler یا Gewerbe هستید ، به حساب بانکی تجاری 1 احتیاج ندارید. می توانید از حساب بانکی شخصی خود استفاده کنید. شرایط و ضوابط بانک خود را بررسی کنید. برخی از بانک ها به شما اجازه نمی دهند از حساب شخصی خود برای کسب و کار خود استفاده کنید.

اگر یک شرکت (GMBH ، UG ، AG یا KGAA) تشکیل می دهید ، به یک حساب کاربری جداگانه (Geschäftskonto) 1 نیاز دارید. لازم است

اگر حساب بانکی ندارید ، به مقایسه من با بانکهای آلمانی نگاه کنید. بانک های تجاری مانند Kontist ، Holvi و Qonto همچنین می توانند حسابداری شما را آسانتر کنند. من از ژانویه سال 2022 از Kontist استفاده می کنم.

دو حساب بانکی بهتر است

شما باید دو حساب بانکی داشته باشید: یکی برای شما و دیگری برای تجارت خود. اگر معاملات تجاری را در یک حساب جداگانه نگه دارید ، حسابداری آسانتر است.

Finanzamt می تواند حساب شما را منجمد کند

اگر مالیات خود را پرداخت نکنید ، Finanzamt می تواند حساب های بانکی شما را یخ بزند. آنها تمام حساب های شما را یخ می زنند ، نه فقط حساب کاربری شما. آنها همچنین می توانند حساب های شما را در سایر کشورهای اتحادیه اروپا 1 مسدود کنند. هنگامی که Finanzamt حساب بانکی شما را منجمد می کند ، شما نمی توانید پول را پس بگیرید یا انتقال بانکی 1 را انجام دهید.

بعضی اوقات ، Finanzamt می تواند حساب های شما را به اشتباه یخ بزند. این برای من اتفاق افتاد و برای افراد دیگری که می شناسم. حتی اگر تقصیر شما نباشد ، می تواند چند روز طول بکشد. در این مدت ، شما نمی توانید پول پس بگیرید.

اگر یک Pfändungsschutzkonto (P-Konto) دریافت می کنید ، می توانید به مقداری از پول خود دسترسی پیدا کنید ، حتی اگر حساب بانکی شما یخ زده باشد 1 ، 2. این به شما پول کافی برای خرید غذا و پرداخت قبض 1 می دهد. شما می توانید به صورت رایگان 1 ، 2 به P-Konto تغییر دهید ، اما این می تواند بر نمره Schufa 1 شما تأثیر بگذارد.

مرحله 3: یک مشاور مالیاتی پیدا کنید

مشاوران مالیاتی در آلمان بسیار گران هستند ، اما پول زیادی برای شما صرفه جویی می کنند. آنها می توانند تجارت شما را در Finanzamt و در Gewerbeamt برای شما ثبت کنند و از اعلامیه های مالیاتی خود مراقبت کنند. آنها حسابداری را آسان تر می کنند و از اشتباهات گرانقیمت جلوگیری می کنند.

مرحله 4: Freiberufler یا Gewerbe؟

بعداً ، شما باید مشاغل خود را در اداره امور مالیاتی (Finanzamt) ثبت کنید. اداره امور مالیاتی تصمیم می گیرد که آیا شما یک فریلنسر (Freiberufler) یا یک معامله گر (Gewerbe) هستید.

تفاوت بسیار مهم است. تجار باید مجوز تجارت (Gewerbeschein) دریافت کرده و مالیات تجارت (Gewerbesteuer) را بپردازند. آنها معمولاً باید در ثبت تجارت (HandelsRegister) ذکر شوند. آنها بعضی اوقات باید از قوانین مختلف حسابداری پیروی کنند.

هر فریلنسر یک فریلنسر نیست! این عنوان فقط برای حرفه های خاص است. مهندسان ، پزشکان ، معماران و معلمان می توانند Freiberufler باشند. رانندگان تحویل غذا و راهنماهای تور Freiberufler نیستند. آنها یک Gewerbe 1 هستند ،2بشربیشتر وب سایت های تجاری به عنوان Gewerbe ثبت شده اند.

مرحله 5: مجوز تجارت دریافت کنید

اگر به عنوان Gewerbe ثبت نام می کنید ، قبل از ثبت نام مشاغل خود در Finanzamt ، باید مجوز تجارت (Gewerbeschein) دریافت کنید.

در برلین می توانید برای Gewerbeschein بصورت آنلاین اقدام کنید. قبل از انجام این کار به مجوز اقامت معتبر نیاز دارید. در بقیه آلمان می توانید از فرم کاغذ استفاده کنید. مشاور مالیاتی شما همچنین می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

مرحله ششم: با فینون ثبت نام کنید

قدم بعدی اعلام تجارت خود به فینانزام است. شما باید Fragebogen zur steuerlichen erfassung را به صورت آنلاین پر کنید. 5 تا 7 هفته 1 طول می کشد ، از جمله 1 هفته برای ایجاد یک حساب الستر.

مشاور مالیاتی شما می تواند تجارت شما را برای شما ثبت کند. اگر آلمانی صحبت نمی کنید ، از ابزار رایگان Sorted برای ثبت نام خود استفاده کنید. من آن را امتحان کردمواقعا خوبه.

مرحله 7: مجوز اقامت را دریافت کنید

ممکن است برای خود اشتغالی در آلمان به مجوز اقامت نیاز داشته باشید. این به ملیت شما بستگی دارد. دریافت مجوز اقامت ، گاهی اوقات طولانی تر ، حدود 3 ماه طول می کشد.

مرحله 8: به بیمه گر بهداشتی خود بگویید

اگر قبلاً بیمه درمانی دارید ، به شرکت بیمه خود بگویید که خود اشتغالی خواهید بود.

هنگامی که شما کارمند هستید ، پرداخت بیمه درمانی از چک های شما گرفته می شود. اگر خود اشتغالی داشته باشید ، هر ماه با انتقال بانکی پرداخت می کنید.

بیمه درمانی برای فریلنسرها گران تر است ، زیرا کارفرمای شما نیمی از آن را پرداخت نمی کند.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 52 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 0:38