فرمول محاسبه درصد متوسط چیست؟

ساخت وبلاگ

ما را دنبال کنید:

بازخورد / پیشنهاد خود را برای ما ارسال کنید

برای کمکهای بیشتر با ما تماس بگیرید

wa

adblocker شناسایی شد

ما همیشه تلاش می کردیم تا با بهترین محاسبات آنلاین به شما خدمت کنیم ، بنابراین ، یک درخواست فروتنانه برای غیرفعال کردن مسدود کننده تبلیغ وجود دارد یا با برنامه های حق بیمه برای استفاده از نسخه بدون تبلیغ برای ماشین حساب ها استفاده می شود.

یا

adblocker خود را غیرفعال کنید و صفحه وب خود را تازه کنید

1فرمول متوسط چیست؟
2چرا و چگونه می توان میانگین مجموعه داده ها را پیدا کرد؟
3چگونه می توانم میانگین را محاسبه کنم؟
4چگونه درصد متوسط را محاسبه می کنید؟
5میانگین بین دو عدد چقدر است؟
6به طور متوسط 100 و 200 چیست؟
7انواع میانگین ها چیست؟
8چرا میانگین را محاسبه می کنیم؟
9میانگین میانگین نامیده می شود؟
10چرا استفاده از میانگین بد است؟
11متوسط و متوسط است؟
12میانگین بین 80 تا 100 چقدر است؟
13چرا میانگین ها گمراه کننده هستند؟
14میانگین 60 و 80 چقدر است؟
15آیا به طور متوسط صفر را شامل می شوید؟
16چگونه می توانم میانگین وزنی را محاسبه کنم؟
17چگونه درصد متوسط را در اکسل محاسبه می کنید؟
18کدام میانگین بهترین است و چرا؟

این ماشین حساب را در وب سایت خود اضافه کنید:

ماشین حساب متوسط را به وب سایت خود اضافه کنید که از طریق آن کاربر وب سایت سهولت استفاده مستقیم از ماشین حساب را دریافت می کند. و این ابزار 100 ٪ رایگان و ساده برای استفاده است. علاوه بر این ، می توانید آن را در چندین سیستم عامل آنلاین اضافه کنید.

برنامه ماشین حساب متوسط را برای تلفن همراه خود بارگیری کنید ، بنابراین می توانید مقادیر خود را در دست خود محاسبه کنید.

ماشین حساب متوسط ما به محاسبه میانگین یا میانگین مقدار هر مجموعه داده داده شده از اعداد کمک می کند. جدا از پیدا کردن میانگین یا میانگین اعداد ، این ماشین حساب میانگین مقدار نمودار (توزیع مجموعه داده ها با میانگین) ، جدول و پارامترهای دیگر را برای گروه داده های داده شده محاسبه و نشان می دهد.

خوب ، به این محتوا خواندن کاملی بدهید تا بدانید که چگونه می توانید با استفاده از فرمول متوسط (محاسبه گام به گام) و ماشین حساب میانگین اعداد و تعداد بیشتری از آنها ، یک عدد متوسط را پیدا کنید! اما ، ابتدا ، ما تعریف آماری اساسی از میانگین را تعریف می کنیم.

میانگین چیست؟

میانگین این اصطلاح تعداد متفاوتی از معانی دارد. این می تواند به عنوان یک شماره واحد باشد که برای نشان دادن مجموعه ای از اعداد استفاده می شود. وقتی صحبت از متن ریاضی می شود ، میانگین اصطلاحی است که به میانگین یا میانگین حسابی اشاره دارد. به عبارت ساده ، این یک مفهوم آماری است که به طور گسترده در چندین زمینه استفاده می شود. برای یافتن میانگین مبلغ آنلاین ، ماشین حساب میانگین شماره ما را امتحان کنید.

به طور خاص ، "میانگین" گفته می شود به عنوان میانگین حسابی است ، که در آن تعداد اعداد تقسیم شده بر تعداد تعداد به طور متوسط. طبق مطالعات آماری ، میانگین ، میانگین و حالت همه به عنوان اقدامات گرایش مرکزی یاد می کنند و استفاده غیررسمی هر یک از این اقدامات ممکن است یک مقدار متوسط نامیده شود.

به یاد داشته باشید که تعدادی از میانگین های مختلف از جمله اما محدود به میانگین ، متوسط ، حالت و دامنه وجود ندارد. برای یافتن اقدامات تمایل مرکزی می توانید این ماشین حساب میانگین متوسط حالت متوسط را امتحان کنید.

فرمول متوسط چیست:

اگر می خواهید میانگین مجموعه ای از اعداد را پیدا کنید ، به سادگی تمام مجموعه اعداد را اضافه کنید و آنها را با تعداد تعداد تعداد خود تقسیم کنید ، برای درک بهتر ، اجازه دهید به فرمول داده شده به طور متوسط نگاهی بیندازیم:

معادله متوسط:

به طور متوسط مجموعه ای از اعداد = جمع شرایط / تعداد شرایط

به یاد داشته باشید که ماشین حساب متوسط ساده ما به صورت آنلاین نیز از همان فرمول استفاده می کند در حالی که میانگین گروه اعداد را پیدا می کند.

فرض کنید یک مجموعه داده وجود دارد:

بیایید مقدار را در فرمول فوق قرار دهیم تا میانگین اصطلاحات داده شده را پیدا کنیم:

به طور متوسط مجموعه ای از اعداد = 5 + 6 + 9 + 11 + 13 + 12/6

میانگین مجموعه ای از اعداد = 56/6

میانگین مجموعه ای از اعداد = 9. 333

نمودار مقادیر متوسط:

از نمودار زیر که مخصوصاً برای محاسبه میانگین برخی از جفت های پرکاربردترین تعداد استفاده شده است ، از نمودار زیر استفاده کنید.

بیایید نگاهی به اینها بیندازیم:

 

شماره شمارهجفت شمارهمیانگین 2 عدد
160 و 10080
290 و 10095
388 و 10094
495 و 10097. 5
592 و 10096
660 و 10080
786 و 10093
887 و 10093. 5
978 و 10089
1070 و 10085
1180 و 9085
1284 و 10092
1386 و 10093
1493 و 10096. 5

همچنین می توانید با استفاده از این میانگین بهترین ماشین حساب ، تمام این مقادیر را تأیید کنید. نه تنها این ، بلکه می توانید با استفاده از این بهترین ماشین حساب ، میانگین 3 عدد را نیز تعیین کنید.

در مورد یافتن ماشین حساب متوسط:

یک ماشین حساب با ارزش متوسط آنلاین به شما امکان می دهد میانگین/میانگین/مقدار/مقدار مورد انتظار مقدار/مرکز نمونه یا مجموعه داده های جمعیت را محاسبه کنید. به عبارت ساده ، پیدا کردن میانگین با این ماشین حساب آسان می شود. همچنین ، از این یاب متوسط برای یافتن میانگین هندسی ، جمعیت و انحراف استاندارد و مقادیر مختلف دیگر متناسب با مجموعه داده های داده شده استفاده می شود. بنابراین ، چگونه می توان میانگین آنلاین را با این ژنراتور متوسط محاسبه کرد ، فقط به پایین بکشید!

نحوه یافتن میانگین اعداد با میانگین ماشین حساب متوسط:

ماشین حساب میانگین فوق 100 ٪ رایگان است و با رابط کاربری ساده و کاربر پسند بسته شده است. هنگامی که در مورد میانگین مجموعه داده ها بدانید ، آمار داده ها ساده می شود. بنابراین ، تمام آنچه شما باید برای یافتن میانگین یا میانگین با این ماشین حساب میانگین آنلاین ، به مراحل داده شده پایبند باشید:

ورودی ها:

 • اول از همه ، شما فقط باید اپراتور را انتخاب کنید که از طریق آن می خواهید شماره های مجموعه داده ها را جدا کنید ، می تواند "فضا" "کاما" یا "کاربر تعریف شده باشد (به معنای تعریف خود)" باشد "
 • پس از انتخاب ، تمام آنچه شما باید با جدا کردن آنها با استفاده از جداکننده انتخاب ، مجموعه داده یا گروه اعداد را اضافه کنید و دکمه محاسبه این حسابگر متوسط را بزنید

خروجی:

این میانگین حسابگر اعداد محاسبه می کند:

 • مقدار متوسط
 • متوسط (میانه)
 • حالت (رایج ترین)
 • دامنه (بزرگترین - کوچکترین)
 • محاسبه متوسط
 • میانگین هندسی
 • ترتیب صعودی
 • ترتیب نزولی
 • اعداد زوج
 • اعداد فرد:
 • جمع كل
 • با مقادیر ضرب کنید:
 • انحراف استاندارد جمعیت
 • نمونه انحراف استاندارد
 • ارزش بیشتر
 • کمترین مقدار
 • شمارش (تعداد کل)
 • جدول توزیع با توجه به مجموعه داده های داده شده
 • همچنین ، این ماشین حساب متوسط نمودار "توزیع اعداد با میانگین" را نشان می دهد

چرا و چگونه می توان میانگین مجموعه داده ها را پیدا کرد؟

بنابراین ، چه چیزی به محاسبه میانگین یا میانگین داده های داده شده اشاره دارد. از نظر فنی ، شما فقط در مجموعه داده های داده شده فقط تعداد اصطلاحات را بر اساس تعداد (یا کمیت) تعداد در آن تقسیم می کنید. اما ، وقتی صحبت از شرایط دنیای واقعی می شود ، بیشتر شبیه توزیع شرایط کل مجموعه داده ها به طور مساوی در بین هر یک از شماره های آن است ، و سپس به سادگی قدم می گذارید تا ایده ای در مورد اینکه چه ارزش اعداد را به دست می آورد ، بدست آورید.

نوع میانگین چیزی است که به طور معمول برای ایجاد مجموعه داده های بزرگ یا حتی تخمین در جایی که یک گروه در آن قرار دارد ، در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال ، ممکن است از شما خواسته شود که در کلاس خود یک درصد متوسط درصد ، میانگین GPA در بین دوستان خود پیدا کنید ، میانگین زمان زمان برای پیاده روی به ایستگاه اتوبوس ، میانگین مبلغ حقوق برای یک کار خاص و غیره! برای محاسبه فوری ، می توانید یک ماشین حساب متوسط را امتحان کنید که به شما کمک می کند تا میانگین هر گروه از اعداد را محاسبه کنید.

بنابراین ، چگونه می توانیم به طور متوسط ، نگاهی به مثال های داده شده بیندازیم:

مثال 1:

10 دانش آموز وجود دارد و تاکنون نمرات درصد تجمعی آنها عبارتند از: 78 ، 64 ، 87 ، 95 ، 88 ، 74 ، 82 ، 93 ، 79 و 82. بنابراین ، متوسط درجه را در کلاس ریاضی خود پیدا کنید.

بیایید با اضافه کردن همه نمرات دانش آموزان شروع کنیم:

78 + 64 + 87 + 95 + 88 + 74 + 82 + 93 + 79 + 82 = 822

در مرحله بعد ، تمام آنچه شما باید آن را با تعداد نمرات اضافه شده تقسیم کنید.(به سادگی ، آنها را حساب کنید ، یا حتی می توانید توجه داشته باشید که مشکل بیان شده به شما می گوید 10 وجود دارد)

نتیجه 82. 2 است. این میانگین نمره در کلاس ریاضی شماست.

برای تأیید بیشتر می توانید نتیجه را با میانگین شماره یاب بررسی کنید. همچنین ، می توانید این ابزار را با ماشین حساب-online. net امتحان کنید تا هر تعداد یا عبارات را به شکل های مهم تبدیل کنید (شکل های SIG).

مثال 2:

چگونه می توان به طور متوسط از این تعداد 30 ، 30 ، 30 ، 30 دریافت کرد؟

بنابراین ، بیایید سعی کنیم این شماره ها را متوسط کنیم:

میانگین = 30 + 30 + 30 + 30/4

به خاطر داشته باشید ، اگر مجموعه اعداد همه یکسان هستند ، دیگر نیازی به محاسبه میانگین نیست زیرا همان تعداد را با تعداد در یک آرایه به دست می آورد. به عنوان مثال - در آرایه خود 60 ، 60 ، 60 ، 60 ، 60 دارید. همیشه 60 می دهد. اگر 57 ، 57 ، 57 ، 57 ، 57 ، 57 دارید ، میانگین این آرایه 57 است. برای پرس و جو بیشتر ، از یک ماشین حساب متوسط استفاده کنید تا تعداد متوسط هر مجموعه داده را پیدا کنید.

چرا به جای محاسبات دستی ، از ماشین حساب متوسط کلی استفاده می کنید:

اگر تعداد زیادی در آرایه خود دارید ، محاسبه آن بسیار دشوار است. شما ممکن است ده ها عدد به جای 3 یا 4 عدد داشته باشید ، و سپس باید از ماشین حساب مقدار متوسط ساده ما استفاده کنید زیرا ، در ابزار ما ، تحمل 0 است.

سؤالات متداول (میانگین):

چگونه می توانم میانگین را محاسبه کنم؟

جدا از استفاده از شماره Averager Finder ، می توانید به راحتی در 2 مرحله به طور متوسط محاسبه کنید:

 • اول از همه ، شما باید تمام شرایط را اضافه کنید
 • در مرحله بعد ، شما باید با تعداد اصطلاحاتی که اضافه کرده اید تقسیم کنید. نتیجه میانگین (میانگین) شماست

چگونه درصد متوسط را پیدا می کنید؟

برای محاسبه درصد متوسط:

 • تمام آنچه شما نیاز دارید تقسیم کل موارد ارائه شده توسط درصد در کل موارد را تقسیم کنید. با استفاده از این بهترین ماشین حساب میانگین درصد ، سرعت استراحت نیز می تواند افزایش یابد.

مثلا:

اگر در مجموع 200 کتاب از کل 500 مداد حذف شده باشد. به سادگی ، شما باید 200 در 500 تقسیم کنید ، که برابر با 0. 40 است.

چگونه می توان میانگین بین دو عدد را پیدا کرد؟

میانگین دو عدد به طور متوسط با مجموع دو عدد تقسیم شده بر دو مورد محاسبه می شود. همچنین ، می توانید از ماشین حساب به طور آنلاین استفاده کنید تا میانگین بین هر دو یا چند عدد مورد نظر خود را به صورت آنلاین پیدا کنید.

به طور متوسط 100 و 200 چیست؟

میانگین این دو عدد 100 و 200 داده شده 150 است.

آیا می توانید به طور متوسط متوسط؟

میانگین متوسط به عنوان میانگین گفته نمی شود. کارشناسان تصور کردند که ما نمی توانیم میانگین میانگین ها را بگیریم و امیدواریم که با میانگین مطابقت داشته باشد.

انواع میانگین ها چیست؟

از نظر ریاضیات ، ما افراد از سه نوع متوسط مختلف استفاده می کنیم: میانگین ، حالت و میانه ، که هر یک از آنها به عنوان یک ارزش عادی متفاوت گفته می شود.

 • گفته می شود "معنی" همان چیزی است که اگر همه چیز را به طور مساوی به اشتراک بگذارید
 • گفته می شود "حالت" رایج ترین مقدار است
 • گفته می شود که "متوسط" در وسط مجموعه ای از داده ها مقدار است

چرا میانگین را محاسبه می کنیم؟

بدون شک ، میانگین اصطلاحی است که اغلب در زندگی روزمره برای بیان مبلغی استفاده می شود ، که برای گروهی از افراد یا چیزها معمولی است.

میانگین ها بسیار مفید هستند:

 • این کمک می کند تا مقدار زیادی از داده ها را در یک مقدار واحد خلاصه کند
 • به سادگی ، این نشان می دهد که در داده های اصلی تنوع در اطراف تک وجود دارد

بنابراین ، یک ژنراتور متوسط ساده را برای یافتن میانگین اعداد بصورت آنلاین حساب کنید.

میانگین میانگین نامیده می شود؟

وقتی صحبت از میانگین میانگین ها می شود ، به طور معمول ، یک روش توصیه شده برای انجام چنین عملیاتی وجود دارد. گفته می شود که به عنوان "میانگین وزنی" است و این واقعیت را نشان می دهد که میزان مشاهدات ممکن است در بین گروه های مختلف متفاوت باشد.

چرا استفاده از میانگین بد است؟

هر زمان که به طور متوسط به کار با مقدار نامشخص در نظر گرفته شود ، به یاد داشته باشید که در نهایت تحریف نتایج ، دلیل این امر فقط به این دلیل است که تأثیر تغییرات اجتناب ناپذیر را نادیده می گیرد. میانگین ها به طور معمول چیزی است که سرمایه گذاری ، حسابداری ، فروش ، برنامه ریزی تولید و حتی پیش بینی آب و هوا را افزایش می دهد.

متوسط و متوسط است؟

بله ، هر دو "میانگین متوسط" هستند - گفته می شود "میانگین" به عنوان "متوسط" مورد استفاده شما است ، جایی که شما فقط همه اعداد را اضافه می کنید و سپس به سادگی با تعداد اعداد تقسیم می شوید. و اگر نمی خواهید خودتان این کار را انجام دهید ، به سادگی از یک ماشین حساب میانگین آنلاین استفاده کنید تا میانگین یا میانگین مقدار برای گروه داده شده را تعیین کنید.

ماشین حساب متوسط چیست؟

ماشین حساب متوسط ابزاری آنلاین است که به شما کمک می کند تا میانگین هر شماره داده داده شده را پیدا کنید.

میانگین 80 و 100 چقدر است؟

90 به طور متوسط 100 و 80 است.

چرا میانگین ها گمراه کننده هستند؟

میانگین ها می توانند گمراه کننده باشند که توزیع یک مجموعه داده در یک انتها به شدت کمرنگ شود ، با تعداد کمی از خارج از کشور ، که میانگین آن را در جهت خود قرار می دهد.

همچنین ، Outliers می تواند به طور متوسط پایین بیاید ، حتی دانشمندان علوم اجتماعی را به سمت بیش از حد خطرات وقایع خاص سوق دهند.

میانگین 60 و 80 چیست؟

70 به طور متوسط 60 و 80 است.

میانگین 85 و 100 چقدر است؟

92. 5 به طور متوسط 85 و 100 است.

میانگین 70 و 100 چقدر است؟

85 به طور متوسط 100 و 75 است.

میانگین 50 و 100 چقدر است؟

75 به طور متوسط 100 و 50 است.

میانگین بین 60 تا 100 چقدر است؟

80 به طور متوسط بین 60 تا 100 است.

میانگین 75 و 100 چقدر است؟

میانگین 75 و 100 87. 5 است.

آیا به طور متوسط صفر را شامل می شوید؟

این کاملاً مبتنی بر اینکه آیا این مقادیر واقعاً صفر هستند یا ارزش گمشده دارند. اگر این "مقادیر گمشده" باشند ، باید آنها را حذف کنند و تعداد آنها کاهش یابد. و اگر واقعاً صفر هستند ، باید در محاسبه متوسط شما درج شوند.

چگونه می توانم میانگین وزنی را محاسبه کنم؟

برای محاسبه میانگین وزنی:

 • اول از همه ، شما باید هر عدد را با وزن خود ضرب کنید
 • خیلی بعد ، شما باید تمام شماره های وزنی را با هم اضافه کنید
 • سپس ، شما باید مبلغ را بر اساس تعداد نقاط داده تقسیم کنید

چگونه درصد متوسط را در اکسل محاسبه می کنید؟

 • اول از همه ، شما باید داده های مورد نظر خود را اضافه کنید
 • خیلی بعد ، شما باید تمام سلول ها را برجسته کنید ، سپس کلیک راست کرده و سلول های فرمت را انتخاب کنید
 • اکنون ، از جعبه سلول های قالب ، تحت شماره ، شما باید درصد ها را انتخاب کرده و همچنین تعداد مورد نظر خود را از مکان های اعشاری مشخص کنید
 • خیلی بعد ، در یک سلول دیگر ، شما باید ورودی = متوسط (سلول 1 ، سلول 2 ،…)
 • این میانگین درصد شما در اکسل است که می توانید با استفاده از این ماشین حساب میانگین درصد آنلاین رایگان تأیید کنید.

کدام میانگین بهترین است و چرا؟

میانه (به همراه کوارتل ها ، دهک ها و صدک ها) بهترین راه برای تقسیم داده ها به گروه های مساوی ، صرف نظر از اصطلاحات خاص است. بنابراین ، اگر می خواهید داده های تعیین شده را به دو گروه مساوی تقسیم کنید ، گفته می شود که میانه بهترین است.

آیا متوسط یا متوسط دقیق تر است؟

به سادگی ، پاسخ به شکل توزیع اساسی بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر داده ها گاوسی باشد ، گفته می شود میانگین دقیق تر است. هنگامی که از توزیع نمایی مضاعف ناشی می شود ، گفته می شود که این میانه دقیق تر است.

بسته بندی آن:

مهم نیست که چند عدد داشته باشید ، ماشین حساب AVG ما به طور خاص برای نشان دادن نتایج دقیق طراحی شده است. به همین دلیل این ماشین حساب مبلغ متوسط گزینه نهایی برای به دست آوردن مقادیر متوسط است.

منابع:

از ویکی پدیا ، دائر ycl المعارف رایگان-محاسبه متوسط-فرمول متوسط-میانگین حسابی-میانگین هندسی-میانگین هارمونیک-نابرابری در مورد AM ، GM و HM-مکان آماری-حالت-متوسط-میان دامنه-خلاصه انواع-متفرقه-انواع - میانگین بازده درصد و CAGR - میانگین حرکت

از منبع TOPP R-استعداد کم ی-میانگی ن-میانگین داده ه ا-متداول ترین روش ها برای تعیین اندازه گیری یک گرایش اصلی

از منبع علمی - ریاضی - احتمال و آمار - (میانگین) میانگین/متوسط/حالت - که اخیراً توسط لیزا مالونی به روز شده است - چگونه و چرا می توان میانگین را محاسبه کرد - نمونه هایی از فرمول متوسط

از منبع Dummies - Education - Mathpre - Algebra - سه نوع متوسط - میانگین ، حالت و میانگین - میانگین را پیدا کنید - حالت را پیدا کنید - میانگین لیستی از اعداد را پیدا کنید

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 75 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:37