بازیافت فلزی قراضه 101 - راهنمای مبتدیان کامل

ساخت وبلاگ

شما نمی توانید هر چیزی را که لمس می کنید به طلا تبدیل کنید ، مگر اینکه نام شما King Midas باشد.

اما باور کنید یا نه:

با تبدیل ناخواسته به پول نقد می توانید به نجات محیط کمک کنید.

شاید قبلاً در مورد بازیافت فلزی بارها شنیده اید. شاید شما در مورد آن نیز خوانده باشید ، اما تمایل به پرش به قطار بازیافت ندارید. اما بعد از خواندن این راهنما ، حتی ممکن است به اندازه کافی احساس پمپ کنید تا خانه خود را برای تکه های زباله با فلزات در آنها بازرسی کنید.

مزایای بی نظیر بازیافت قراضه

 

نیاز به معدن را کاهش می دهد

معدن تهاجمی است. برای استخراج مواد اولیه از زمین ، شرکت های معدن از بیل های سنگین ، کامیون های حمل و نقل و مردانی که دارای بیل هستند برای حفر کردن در زمین استفاده می کنند. این حفاری هاری نه تنها خاک را از بین می برد ، بلکه ترکیبات سمی ، سنگهای رادیواکتیو ، گرد و غبار فلزی و مواد معدنی مانند آزبست را درون هوا و آب آزاد می کند.

همه برای غلظت کمی از یک ماده معدنی گرانبها یا فلز.

تأثیرات شدید زیست محیطی استخراج معادن بسیار است. لیست شامل:

 • شکل گیری
 • آلودگی خاک ، آبهای زیرزمینی و آب سطحی
 • فرآورده های جانبی خطرناک از جمله فاضلاب
 • تخریب زیستگاه حیات وحش
 • و از دست دادن تنوع زیستی برای نامگذاری چند

این تأثیر بسیار گسترده تر از خود محل معدن است و ده ها سال پس از انجام فعالیت معدن ادامه می یابد.

از طرف دیگر ، خاموش کردن معدن نیز می تواند ویرانگر باشد. این یک صنعت جهانی 496 میلیارد دلاری است ، با معیشت میلیون ها نفر بسته به آن. علاوه بر این ، بخش هایی در سراسر جهان-به ویژه صنایع پیشرفته-برای زنده ماندن به فلزات و زمین های نادر متکی هستند.

اما در حالی که تخریب معدن غیرممکن است ، کاهش نیاز به آن در دسترس است. و بازیافت قراضه فلزی گامی در جهت درست است. اگر جهان به اندازه کافی ضایعات فلز را بازیافت کند ، تقاضا برای مواد باکره کاهش می یابد و فعالیت استخراج معدن دنبال می شود.

با این حال ، ما هنوز مایل با آن هدف فاصله داریم.

نرخ بازیافت فلزات: گزارش وضعیتی از پانل منابع بین المللی نشان داد که نرخ بازیافت فلزات پایین است. روی کاغذ ، بازیابی فلزات بارها و بارها بیش از حد قابل انجام است. با این حال ، کمتر از 33 ٪ از 60 فلز موجود در این گزارش بیش از 50 ٪ نرخ بازیافت دارند که حدود سوم دیگر دارای نرخ بازیافت کمتر از 1 ٪ است.

بیایید با هم کار کنیم و این شماره ها را بالا ببریم. بعداً در این راهنما ، یاد خواهید گرفت که چگونه می توانید با استفاده از دنده های اساسی و دانش ، قطار بازیافت فلزی را سوار کنید.

 

انرژی و منابع طبیعی را حفظ کنید

گیاهان باید قبل از آماده شدن بازار ، مواد و فلزات تازه استخراج شده را پردازش کنند ، که فشار بیشتری را بر محیط ما ایجاد می کند. با این حال ، بازگرداندن قراضه به محصولات جدید به منابع طبیعی و انرژی کمتری نیاز دارد.

بازیافت یک تن از فولاد ، 2500 پوند سنگ آهن ، 1400 پوند زغال سنگ و 120 پوند سنگ آهک می گوید: موسسه آهن و فولاد آمریکا. ناگفته نماند که باعث صرفه جویی در برق کافی 18 میلیون خانوار برای یک سال می شود.

از طرف دیگر ، بازیابی یک تن قوطی آلومینیومی 21000 کیلووات ساعت صرفه جویی می کند. بازیافت نیاز به معدن بوکسیت باکره را کاهش می دهد و منجر به صرفه جویی در مصرف 95 ٪ انرژی می شود.

 

اقتصاد کشور را تقویت می کند (و شما نیز)

در حالی که به اندازه صنعت معدن عظیم نیست ، بازیافت قراضه یک تقویت کننده قدرتمند برای اقتصاد است. در ایالات متحده ، صنعت بازیافت فلز در سال 2010 64 میلیارد دلار تولید کرد و 40 میلیارد دلار فلزات غیر آهنی مانند آلومینیوم ، مس و سرب را بازیابی کرد.

ما هنوز به اندازه کافی بازیافت نمی کنیم. اگر بتوانیم نرخ بازیابی فلزات مختلف را بالا ببریم ، مزایای اقتصادی نیز رشد خواهد کرد. و مشوق های مالی که توسط بازیافت فلزی فراهم می شود نیز می تواند برای شما گسترش یابد.

نگاهی گذرا به روند بازیافت فلزی

شما قبلاً بزرگترین مزایایی را که در مورد بازیافت فلز قراضه به دست آورده اید ، دیده اید. اما شاید شما نمی دانید که چه چیزی در این روند اتفاق می افتد؟اگر باشید ، اینفوگرافیک زیر یک تور سریع به شما می دهد.

مشاغل بزرگ با برنامه های داخلی و حیاط های قراضه اغلب خدمات فنی شخص ثالث را برای به دست آوردن شمع زباله های برجسته خود به کار می گیرند. آنها یا قراضه خود را به ارائه دهنده خدمات می فرستند یا یک تکنسین را برای انجام آزمایش های PMI به سایت خود می برند. این آزمایشات از روشهای شناسایی متناسب برای مرتب سازی انواع مختلف قراضه استفاده می کنند.

از طرف دیگر ، تجارت با دانش و تخصص مناسب ممکن است ماشین های خاص خود را (مانند آنالایزر فلزی) برای مرتب کردن ضایعات خود بدست آورد.

تجهیزات مرتب سازی قراضه

gnr e3 saport

آنالایزر فلز دستی Hitachi Vulcan

آنالایزر XRF Hitachi X-Met8000

گیاهان بازیافت قسمتهای سخت تر این فرآیند ، از جمله تشخیص تابش ، خستگی و خرد کردن را اداره می کنند. اما شما می توانید با جمع آوری ضایعات فلز ، به جامعه محلی خود کمک کنید تا مواد قابل استفاده مجدد بیشتری را بازیابی کنند.

در بخش زیر به شما نشان می دهد که برای شروع کار چه نیاز دارید.

ابزارهای تجارت

 

1. آهنربایی برای شناسایی و ارزیابی مقدار فلز

آهنربا بهترین دوست Scrapper است. شما به این ابزار نیاز خواهید داشت تا آهنی را از فلزات غیر پیش بینی کند. در اینجا قوانین انگشت شست باید در نظر داشته باشید:

 • اگر آهنربا می چسبد ، یک فلز آهنی دارید. فلزات رایج مانند فولاد و آهن در این گروه قرار می گیرند. و از آنجا که آنها به راحتی در دسترس هستند ، فلزات آهنی مقدار زیادی ندارند. با این وجود ، حیاط های قراضه هنوز هم آنها را برای بازیافت می پذیرند و به شما پرداخت می کنند.
 • اگر آهنربا چسبیده نیست ، شما یک فلز غیر آهنی دارید. مس و آلومینیوم به دلایل مختلف بیش از تنوع آهنی ارزش دارند. آنها در برابر خوردگی مقاومت بیشتری دارند ، رسانایی بالاتری دارند و وزن کمتری دارند.

بنابراین حتما قبل از بیرون رفتن یک آهنربای دستی بیاورید. اگر یکی از آنها را در دسترس ندارید ، کوچک از پشت آهنربای یخچال بسیار خوب عمل می کند.

 

2. ظروف برای مرتب سازی

در مرحله بعد ، شما می خواهید برای مرتب کردن ضایعات خود ، چند ظروف را در دسترس قرار دهید.

شما می خواهید برای هر نوع فلزی که جمع می کنید یک ظرف داشته باشید. اگر آنها را با هم مخلوط کنید ، حیاط قراضه یا به شما می گوید که فلزات را جدا کنید و برگردید یا بر اساس کمترین فلز در دسته ، به شما پرداخت کنید.

در اینجا یک مثال آورده شده است:

اگر آلومینیوم و مس را در یک ظرف واحد دارید ، یک حیاط قراضه احتمالاً براساس قیمت هر پوند آلومینیوم به شما پرداخت می کند. و شما نمی خواهید که به عنوان مس ارزش بالاتری دارد.

 

3. دانش اساسی فلزات

در حالی که برای بازیافت فلزات نیازی به متالورژیست ندارید ، باید به اندازه کافی بدانید که مواد را از هم جدا کنید. در غیر این صورت ، در تخمین ارزش شمع خود مشکل خواهید داشت. برای Scrappers جدید ، لیست زیر از نشانگرها کمک خواهد کرد.

 • جدا از مواد دیگر به راحتی می توان از آن به راحتی گفت زیرا مانند زندگی خود به یک آهنربا چسبیده است. این همچنین یکی از ارزان ترین و سنگین ترین فلزات اطراف است. در حالی که فولاد به اندازه نوع غیر بفرستانه ارزش ندارد ، شما از ضایعات فولادی که تقریباً در هر چیزی یافت می شود - از چوب لباسی قدیمی تا ماشین لباسشویی - از بین نمی رود.
 • آهن نیز مغناطیسی است. حیاط ها از جرثقیل های مبهم برای جابجایی ضایعات آهن استفاده می کنند. آهن یکی از فلزات بازیافت شده روی کره زمین تا حدی است زیرا برای پردازش مجدد ساده است. برخی از ویژگی های مشترک خانگی مانند وان ، دیگهای بخار و ماشین لباسشویی آهن زیادی را در آنها قرار می دهد.

 • مس یکی از با ارزش ترین فلزات است که می توانید آن را بازیافت کنید ، بنابراین مراقب آن باشید. در شرایط خوبی از رنگ مایل به قرمز برخوردار است ، اما می تواند هنگام پوشیدن ظاهری قهوه ای تیره داشته باشد. می توانید مس را در کابل های رایانه ای ، و سیم های برق و سیم های پسوند قدیمی پیدا کنید. لوله های لوله کشی قدیمی ، قابلمه های پخت و پز و الکترومغناطیسی نیز ممکن است حاوی مس باشد.
 • آلومینیوم ممکن است مانند فولاد به نظر برسد ، اما مانند دومی به آهن ربا نمی چسبد. قاب های پنجره ، هود اتومبیل ، دوچرخه و موتورسیکلت معمولاً حاوی آلومینیوم هستند. اوهآن قوطی های سودا و آبجو قدیمی در سطل شما نیز حساب می شود.
 • فولاد ضد زنگ حاوی 70 ٪ آهن است. اما هنوز هم یک فلز غیرمترقبه محسوب می شود و قیمت بالاتری را برای هر پوند فرمان می دهد. دلیل؟حداقل شامل 8 ٪ نیکل است. لوازم و وسایل آشپزخانه و همچنین برخی از تجهیزات خودرو و هوافضا حاوی فولاد ضد زنگ است. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید ، به نظر می رسد فولاد معمولی است اما مغناطیسی نیست.
 • برنج ترکیبی از روی و مس است که اغلب در کلیدها ، دریچه ها ، doorknobs و شیر آب یافت می شود. این فلز سنگین دارای رنگ زرد مایل به زرد (با لمس قرمز) است ، اما غالباً وقتی برای مدت طولانی در خارج از خانه خارج می شود ، ظاهر سبز می شود.
 • برنز محصولی از فلزات بیشمار از جمله مس ، قلع ، منگنز ، روی ، آلومینیوم و نیکل است. متمایز کردن آن از برنج و مس می تواند مشکل باشد ، اما یک نکته را باید در نظر داشته باشید این است که برنز آب و مقاوم در برابر خوردگی است.
 • سرب به دلیل خصوصیات صنعتی از جمله مقاومت در برابر خوردگی و قابلیت انعطاف پذیری عالی مورد استقبال قرار می گیرد. اما در حالی که پایدار و نرم است ، سرب سنگین است و آن را برای وزن و لوله های چرخ مناسب می کند.

خوب است بدانید: روشهای پیشرفته شناسایی فلز

Scrappers می تواند با ظواهر روبرو شود. اما بدانید که روش های دیگر برای شناسایی فلزات وجود دارد ، که بسیاری از آنها اصلی ترین جعبه ابزار یک کارگر فلزی با تجربه است:

 • تست Rockwell: با استفاده از یک دستگاه تست با یک نقطه مخروطی ، آزمایش Rockwell به سختی مواد برای متمایز کردن نوع نگاه می کند. با این حال ، روند نزولی این است که فقط یکی از خواص بسیاری از فلز را در نظر می گیرد.
 • تست Spark: این آزمایش از یک چرخ با سرعت بالا برای تولید جریانی از جرقه استفاده می کند. کارگر فلزی برای شناسایی فلز ، رنگ ، طول و شکل جرقه را بازرسی می کند.
 • LIBS: این روش در تجزیه و تحلیل قراضه محبوب است و از پالس لیزر بسیار پرانرژی برای تجزیه و تحلیل فلزات در ثانیه استفاده می کند.

اگر می خواهید در مورد سایر تکنیک ها و جوانب مثبت و منفی آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید ، پست ما در مورد متداول ترین روش های شناسایی فلز به شما مقدمه ای می دهد.

قیمت و ارزش فلز قراضه

در پایان روز ، حیاط قراضه تصمیم خواهد گرفت که چقدر به شما برای هر نوع فلزی که می آورید به شما پرداخت می کنند. اما جدول زیر به شما ایده بهتری می دهد که فلزات بهترین تلاش خود را می کنند.

این ارقام روزانه تغییر می کند و بسته به عوامل مختلفی از جمله موقعیت مکانی ، روند بازار و متا می تواند متفاوت باشد. مقطع تحصیلی. اگر می خواهید قیمت های زمان واقعی را بدست آورید ، ثبت نام قراضه و هیولا را بررسی کنید.

 

نوع فلزیقیمت
فولاد$ 0. 50 تا 1. 30 دلار
الومینیوم0. 65 دلار تا 1. 07 دلار
فلز مس2. 13 دلار تا 2. 43 دلار
فولاد ضد زنگ0. 32 دلار تا 1. 64 دلار
برنج1. 59 دلار تا 1. 76 دلار
رهبری0. 41 تا 0. 73 دلار

دستورالعمل های ایمنی برای به خاطر سپردن

ایمنی در هر کجا که کار می کنید نگرانی اصلی است ، اما حتی بیشتر هنگام جمع آوری ضایعات برای بازیافت. این امر صادق است حتی اگر شما قصد ندارید آن را به عنوان یک کار تمام وقت انجام دهید. شما باید وسایل سنگین را بلند کرده و اشیاء و لبه های تیز را کنترل کنید. ناگفته نماند که شما باید مراقب اطرافیان باشید و مراقب باشید که به افراد متجاوز آسیب نرسانید یا خصوصیات آسیب ندیده باشید.

 

لباس برای کار

شما می خواهید تا حد امکان پوست خود را در معرض دید قرار دهید.

بنابراین با پوشیدن شلوارک ، فلیپلوپ و ساندو به آنجا نروید. آن را برای ساحل ذخیره کنید. در عوض ، آستین های بلند و شلوار مقاوم به سوراخ را بپوشید تا خطر برش خود را به حداقل برسانید.

برای اندازه گیری خوب ، یک جفت چکمه کار با کیفیت را پرتاب کنید. شما می خواهید آنهایی که راحت هستند و دارای انگشتان ایمنی آلیاژ برای محافظت سبک در برابر بقایای سنگین هستند.

گذشته از پوست خود ، شما همچنین می خواهید چشم و سر خود را از عناصر محافظت کنید ، بنابراین عینک چشم و کلاه ایمنی را بپوشید. اوهو آن دستان را با یک جفت دستکش کاری چرمی از ضایعات در امان نگه دارید.

 

یک کیت کمکهای اولیه را بیاورید

تصادفات هنوز هم می توانند اتفاق بیفتند حتی اگر شما بهترین وسایل محافظتی را که می توانید از آن استفاده کنید ، می توانید اتفاق بیفتد. بنابراین باهوش باشید و یک کیت کمکهای اولیه بیاورید. این کیت باید دارای باند و باند های معمول به علاوه موارد دیگر باشد:

 • موچین برای بیرون کشیدن شکافها
 • آنتی بیوتیک موضعی برای زخم ها
 • یک بطری آب
 • تسکین دهنده درد (برای پشتوانه نیز عالی است)
 • داروهای ضد آلرژی مانند آنتی هیستامین ها

فراموش نکنید که تلفن همراه را نیز بیاورید. در صورت آسیب جدی ، داشتن یک نفر به شما امکان می دهد سریعاً برای کمک به شما تماس بگیرید. با این وجود بهتر است ، خدمات اضطراری یا یک خویشاوند را در زمینه شماره گیری سرعت داشته باشید ، بنابراین مجبور نیستید برای شماره تلفن مناسب اشتباه بگیرید.

 

تجهیزات مناسب برای کار داشته باشید

در جستجوی ضایعات فلزی ارزشمند، ممکن است لازم باشد از مکان‌های مرتفع بالا بروید، وسایل سنگین را از پشت بام پایین بیاورید، یا بخش‌هایی از یک خانه متروکه قدیمی را خراب کنید. هر کاری که باید انجام دهید، مطمئن شوید که تجهیزات مناسب برای کار را دارید، چه نردبان، یک پتک یا یک طناب بلند.

و در مورد طناب صحبت می کنیم، شما می خواهید تعداد بیشتری از آنها را بیاورید.

شما به طناب یا زنجیر برای نگه داشتن فلزات در جای خود نیاز دارید، به خصوص زمانی که در حال حرکت هستید. انجام این کار به جلوگیری از آسیب رساندن به افراد یا آسیب رساندن به خودروهای پشت سر شما کمک می کند. ایمن کردن ضایعات شما همچنین می تواند دزدان را منصرف کند - یا حداقل برای آنها سختی ایجاد کند (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد).

5 نکته سریع برای جمع آوری و بدست آوردن ارزش بیشتر از ضایعات فلزی

 

از خانه خود شروع کنید

آیا به هم ریختگی خانه شما شروع به جمع شدن کرده است؟

هنوز فروش گاراژ را اجرا نکنید!

بسیاری از وسایل خانگی متداول دارای فلزات گرانبهای قابل بازیافت هستند - از زودپز، سیم های برق و اتصالات لوله گرفته تا نوارهای سبک و غیره.

تعجب خواهید کرد که با ارسال آنها به حیاط ضایعات محلی خود به جای فروش مجدد، چقدر بیشتر به دست آورید. فقط خوب بگردید و پیداشان کنید.

به ویژه وسایل قدیمی یا شکسته منبع عالی فلزات قابل بازیافت هستند. دستگاه های تهویه مطبوع، ماشین ظرفشویی، فریزر، و ماشین لباسشویی آنها را در بیل دارند. سایر لوازم خانگی ممکن است از بیرون کاملا شکسته به نظر برسند، اما قطعات دیده نشده آنها می تواند حاوی مواد گران قیمت باشد. بنابراین قبل از تحویل دادن، ابتدا آنها را جدا کنید.

 

ضایعات خود را تمیز و مرتب کنید

نه، لازم نیست فلزات خود را با آب و صابون بشویید. بگذار توضیح بدهم.

بسیاری از حیاط های مجموعه ترجیح می دهند و حتی برای ضایعات آماده شده هزینه اضافی می پردازند. اینها به اندازه کوچک شده اند و هیچ ضمیمه اضافی ندارند و کار حیاط را آسانتر می کند.

بنابراین در حالی که ممکن است هنوز سیم کشی مسی را با مواد عایق در جای خود بپذیرند، حذف دومی به نفع شماست. همین کار را برای هر ماده دیگری روی سطح ضایعات مانند پیچ و مهره، میخ زنگ زده و کلاهک انجام دهید.

به یاد داشته باشید که فلزات دارای درجه های متفاوتی هستند.

به عنوان مثال مس دارای 2 نوع است. شماره 1 چیزی روی آن نیست. بدون آلیاژ، پوشش و عایق. تقریبا تمام وزن قراضه مس است. جای تعجب نیست که شماره 1 دارای قیمت بالاتری نسبت به شماره 2 است که وزن آن فقط 95٪ مس است به دلیل پوشش قلع، آبکاری یا سایر ناخالصی ها.

بنابراین قطعات قراضه را بر اساس درجه آنها مرتب کنید. قبلاً به جدا کردن شمع بر اساس نوع فلز اشاره کردیم. اما برای به دست آوردن ارزش بیشتر از کار سخت خود، باید این گام اضافی را بردارید.

 

این نقاط داغ را بررسی کنید

پس از شایعه شدن در خانه خود ، ممکن است زمان سختی را برای یافتن قطعات دیگر آشغال داشته باشید. این اتفاق اغلب در مواردی است که شما شروع می کنید. برای اینکه مطمئن شوید که از فلز قابل بازیافت استفاده می کنید ، این مکان ها را در جامعه خود بررسی کنید.

مجتمع های آپارتمانی

ساختمانهای آپارتمانی می توانند منبع ثابت قراضه باشند. بنابراین نقشه ای از جامعه خود را بگیرید ، این مکان ها را پیدا کنید و به مسئول تعمیر و نگهداری مسئول نزدیک شوید. از آنها بخواهید که آیا آنها نیاز به دفع زباله های فلزی دارند و حتماً کارت ویزیت را ترک می کنند.

مراکز تجاری محلی

مشاغل ، صرف نظر از اندازه ، چیزهای ارزشمندی را در یک نقطه دور می کنند. یک خرده فروش ممکن است از سبد خرید آسیب دیده خلاص شود. دفاتر ممکن است رایانه های شخصی خود را ارتقا دهند. و هنگامی که این اتفاق می افتد ، شما می خواهید آنها (یا تسهیلات یا مدیر دفتر) با شما تماس بگیرند تا سطل زباله را جابجا کنند.

اماکن ساختمانی

خراش از یک سایت ساختمانی می تواند سودآور باشد. اما بدانید که قبل از شروع کار به مجوز کتبی از پیمانکار نیاز دارید. برخی از شرکت های ساختمانی خودشان ضایعات خود را می فروشند ، و شما نمی خواهید آنها را به سرقت متهم کنند.

فروشگاه های تعمیر خودکار

در حالی که ممکن است این مغازه ها ضایعات اتومبیل خود را به شما تبدیل نکنند ، دامپزشکان در این نزدیکی می توانند قطعات اتومبیل پر از فلز قابل بازیافت داشته باشند. برخی از دارندگان دامپستر ممکن است از شما قدردانی نکنند ، در حالی که برخی دیگر فکر نمی کنند. بنابراین حتماً مجوز بخواهید.

 

سارقان را در خلیج نگه دارید

اگر قصد دارید ضایعات خود را در یک گاراژ یا ریخته شده ذخیره کنید ، با استفاده از یک قفل با کیفیت خوب ، مکان را ایمن نگه دارید. بهترین موارد موجود در آنجا می تواند هزینه های زیادی داشته باشد. اما اگر قصد دارید تمام وقت فلز قراضه را جمع کنید ، سرمایه گذاری بیش از ارزش آن است.

با این حال ، توجه داشته باشید که سارقان قراضه ممکن است با برش و قفل قفل همراه باشند. بنابراین در استفاده از چندین قفل و زنجیره دریغ نکنید.

اگر در مکانی زندگی می کنید که حوادث سرقت ضایعات زیاد است ، در نظر بگیرید که ضایعات خود را در یک مرکز ذخیره سازی ذخیره کنید. استفاده از یک واحد ذخیره سازی با قیمت ماهانه همراه است. اما نظارت 24/7 ، کارکنان امنیتی و دسترسی کنترل شده اطمینان حاصل می کنند که ناخواسته/اشیاء با ارزش شما از دست نمی رود.

 

حیاط قراضه فلزی محلی خود را بشناسید

بدون حیاط های محلی ، شما جایی ندارید که ناخواسته خود را به آن ببرید و نمی توانید آن را به صورت نقدی مبادله کنید. بنابراین لیستی از حیاط قراضه فلزی را در منطقه خود کامپایل کنید. با نگاه به وب سایت دولت ایالتی خود شروع کنید. شانس وجود دارد ، شما دایرکتوری از مکان های بازیافت و خریداران قراضه را پیدا خواهید کرد که می توانید باریک شوید.

از طرف دیگر ، شما همچنین می توانید از ابزارهایی مانند برنامه ISCRAP استفاده کنید ، که در لیست قیمت های فلزی فعلی ، حیاط قراضه و بازیافت فلزی در ایالات متحده و کانادا قرار دارد. یا می توانید از یک فهرست آنلاین در سراسر کشور مانند Earth911 برای کمک به شما در جستجوی خود استفاده کنید.

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 42 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:15