چگونه می توان الگوهای واگرایی صعودی و نزولی را تجارت و تجارت کرد

ساخت وبلاگ

هنگام تجارت فارکس ، بسیاری از معامله گران برای دریافت تأیید اضافی برای سیگنال های خود از شاخص های مختلف استفاده می کنند. شاخص اصلی که یک معامله گر باید از آن استفاده کند ، قیمت خود قیمت است ، زیرا عملکرد قیمت روشن ترین تصویر را به شما ارائه می دهد و نزدیکترین آنچه را که در بازار اتفاق می افتد در هر زمان معین نزدیک می شوید. با گفتن این نکته ، مواقعی وجود دارد که باید تجزیه و تحلیل عملکرد قیمت را با شاخص های فنی سنتی ترکیب کنید. به طور معمول ، برای تصمیم گیری به دنبال سرنخ هایی بین شاخص و عملکرد قیمت هستید. یکی از قدرتمندترین سیگنال های تجاری که تجزیه و تحلیل عملکرد قیمت را با استفاده از شاخص ها ترکیب می کند ، سیگنال واگرایی است و این همان چیزی است که ما قصد داریم در این درس بحث کنیم.

نسخه PDF قابل چاپ کوتاه را خلاصه کنید که خلاصه نکات کلیدی این درس…. برای دانلود اینجا کلیک کنید

الگوهای تجارت واگرایی

نام این الگوی از شخصیت آن صحبت می کند. ما وقتی حرکت قیمت خلاف حرکت شاخص است ، واگرایی داریم. این نوع الگوی واگرایی منظم به دو شکل ارائه می شود:

واگرایی نزولی

این زمانی است که قیمت تاپ های بالاتری را در نمودار ایجاد می کند ، در حالی که نشانگر شما تاپ های پایین تری به شما می دهد. پس از واگرایی نزولی ، قیمت معمولاً یک حرکت سریع نزولی را انجام می دهد. توجه کنید که این اتفاق با وجود نگرش صعودی قبلی در قیمت رخ می دهد.

واگرایی صعودی

واگرایی صعودی کاملاً همان ویژگی های واگرایی نزولی را دارد ، اما در جهت مخالف. ما وقتی قیمت پایین تر از نمودار می شود ، واگرایی صعودی داریم ، در حالی که نشانگر شما به شما پایین تر می دهد. پس از یک الگوی واگرایی صعودی ، ما به احتمال زیاد شاهد افزایش سریع قیمت هستیم.

با این حال ، یک نوع سوم از واگرایی وجود دارد که در گروه واگرایی منظم قرار نمی گیرد. این الگوی واگرایی پنهان است.

واگرایی صعودی پنهان

ما وقتی قیمت دارای پایین تر از پایین نمودار است ، واگرایی صعودی پنهان داریم ، در حالی که نشانگر کف پایین را نشان می دهد.

واگرایی های نزولی پنهان

همانطور که احتمالاً حدس می زنید ، این نوع واگرایی شخصیت مشابه واگرایی صعودی پنهان دارد ، اما در جهت مخالف. ما هنگامی که قیمت تاپ های پایین تر نشان می دهد ، واگرایی های مخفی را پنهان می کنیم و این نشانگر تاپ های بالاتری می دهد.

از الگوی واگرایی منظم برای پیش بینی معکوس قیمت آینده استفاده می شود. هنگامی که یک واگرایی به طور منظم صعودی را مشاهده می کنید ، انتظار دارید که قیمت آن حرکت نزولی آن را لغو کند و به یک حرکت صعودی تبدیل شود. وقتی یک واگرایی معمولی را مشاهده می کنید ، انتظار دارید که قیمت آن حرکت صعودی آن را لغو کند و به یک حرکت نزولی تغییر دهد.

تجارت واگرایی روشی بسیار مؤثر برای تجارت فارکس است. دلیل این امر سازندهای واگرایی سیگنال پیشرو است. این بدان معنی است که الگوی واگرایی احتمالاً قبل از حرکت واقعی رخ می دهد. به این ترتیب ، معامله گران قادر به پیش بینی و ورود به تجارت درست در ابتدای حرکت جدید نوظهور هستند.

شاخص های قابل اعتماد برای تجارت واگرایی

از آنجا که ما در مورد چهار نوع الگوهای واگرایی بحث کردیم ، اکنون در مورد اهمیت شاخص واگرایی صحبت خواهیم کرد. همانطور که گفتم ، برای کشف واگرایی به یک نشانگر در نمودار خود نیاز دارید. دلیل این امر این است که قیمت باید با چیزی در واگرایی باشد. تجارت واگرایی بدون داشتن یک شاخص اضافی در نمودار به راحتی غیرممکن است. بنابراین این سؤال مطرح می شود ، کدام شاخص یا شاخص ها برای تجارت واگرایی بهتر است؟خوب بیایید دریابیم

حرکت میانگین واگرایی همگرایی (MACD)

MACD یک شاخص متوسط در حال حرکت است ، که در آن می توان سیگنال را روی یک متقاطع گرفت. به این ترتیب ، شاخص اساساً دارای شخصیت عقب مانده است. با این حال ، شخصیت تأخیر MACD فقط مربوط به سیگنال اصلی آن است - سیگنال متقاطع. این شاخص همچنین دارای دو عملکرد پیشرو است.

اولین مورد توانایی آن در مشاهده شرایط گسترده بازار در هنگام نزدیک شدن خطوط به خوانش های بیش از حد / بیش از حد است.

بیاموزید که چه چیزی کار می کند و چه چیزی در بازارهای فارکس وجود ندارد ... خبرنامه رایگان من را با نکات و استراتژی های عملی که برای سودآوری معاملات خود بسته بندی شده اید ، ارسال کنید ... برای پیوستن به اینجا کلیک کنید

مورد دوم مربوط به MACD برای تجارت واگرایی است. هنگامی که تاپ/پایین MACD از قسمت های بالای/پایین قیمت در جهت مخالف قرار دارد ، ما واگرایی داریم. اگرچه MACD به طور کلی یک شاخص عقب مانده است ، اما سیگنال واگرایی که به ما می دهد ، شخصیت اصلی در نظر گرفته می شود. بنابراین ، ما می توانیم بر اساس واگرایی MACD ، یک ورودی اولیه دریافت کنیم و سپس سیگنال را با یک متقاطع MACD تأیید کنیم. تصویر زیر به شما نشان می دهد که چگونه تجارت واگرایی MACD کار می کند.

EURUSD D1 MACD bullish divergence

در بالا ، نمودار روزانه بسیار مایع ترین جفت فارکس - EUR/USD را مشاهده می کنید. در پایین نمودار ما نشانگر MACD را داریم که برای نشان دادن واگرایی صعودی استفاده می شود. خطوط آبی موجود در نمودار ، واگرایی خود را نشان می دهد.

توجه کنید که در نمودار EUR/USD با پایین پایین بسته می شود. در عین حال ، MACD قسمتهای بالاتری ایجاد می کند. این باعث واگرایی صعودی بین عملکرد قیمت و شاخص واگرایی متوسط همگرایی (MACD) می شود.

این سناریو فرصتی خوب برای موقعیت طولانی فراهم می کند. همانطور که می بینید ، قیمت EUR/USD بلافاصله پس از تأیید واگرایی صعودی شروع می شود.

نوسان ساز تصادفی

یکی دیگر از نوسان ساز متداول که برای تجارت واگرایی در فارکس استفاده می شود ، نوسان ساز تصادفی است.

تصادفی از دو خط تشکیل شده است که اغلب بین یکدیگر تعامل دارند. در بالا و پایین نشانگر دو منطقه وجود دارد - مناطق بیش از حد و بیش از حد. از شاخص تصادفی می توان برای خوانش های بیش از حد و بیش از حد استفاده کرد. این هدف اصلی آن است. با این حال ، نوسان ساز تصادفی ابزاری عالی برای شناخت مجموعه های تجاری واگرایی است.

برای یافتن واگرایی بین عملکرد قیمت و تصادفی ، باید به دنبال اختلاف بین جهت قیمت و قله های Stochastics یا پایین باشید. به همان روشی که با MACD عمل می کند عمل می کند.

با این حال ، نوسان ساز تصادفی احتمالاً سیگنال های واگرایی بیشتری نسبت به MACD به ما می دهد. دلیل این امر شخصیت پویا تصادفی است. این به سادگی فرصت های بیشتری نسبت به MACD می دهد.

با این حال ، از آنجا که سیگنال ها می توانند بیشتر شایع باشند ، بسیاری از آنها ممکن است سیگنال های کاذب باشند که باید فیلتر شوند. نگاهی به تصویر زیر بیندازید.

USDJPY H4 Stochastic 2xDivergence

در بالا نمودار 240 دقیقه ای از جفت ارز USD/JPY را مشاهده می کنید. در نمودار دو واگرایی وجود دارد که فرصتی برای دو معاملات می دهد.

ما با تجزیه و تحلیل مورد اول شروع می کنیم. ما تاپ های بالاتر را در نمودار مشاهده می کنیم ، در حالی که نوسان ساز تصادفی تاپ های پایین تری ایجاد می کند. این یک واگرایی نزولی در USD /JPY را تأیید می کند. قیمت بعد از آن کاهش می یابد.

در حین کاهش ، قیمت USD/JPY با پایین پایین بسته می شود. با این حال ، تصادفی به طور ناگهانی با کفهای بالاتر شروع می شود. این دومین الگوی واگرایی است. به زودی پس از آن ، قیمت USD/JPY شروع می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI)

شاخص قدرت نسبی یکی دیگر از شاخص های خوب برای ساختن یک سیستم واگرایی موفق فارکس است. عملکرد اصلی این شاخص کشف شرایط قیمت بیش از حد/بیش از حد است.

شاخص RSI از یک خط واحد تشکیل شده است که بین یک منطقه بیش از حد و بیش از حد حرکت می کند. به این ترتیب ، RSI شخصیت اصلی دارد. این یک نوسان ساز مانند تصادفی است. بنابراین ، این یک ابزار خوب برای کشف واگرایی در نمودار شما است.

هنگامی که یک عدم تطابق بین تاپ ها یا پایین های عملکرد قیمت و قسمت های پایین RSI پیدا می کنید ، یک الگوی واگرایی در حال شکل گیری هستید. اگر الگوی را مشاهده کنید ، سیگنال ورود زودهنگام برای تجارت شما را فراهم می کند.

تصویر زیر به شما نشان می دهد که چگونه واگرایی را با نشانگر RSI تجارت کنید.

GBPUSD H4 RSI Divergence

این نمودار H4 GBP/USD است. در پایین نمودار نشانگر شاخص قدرت نسبی را مشاهده می کنید. نمودار قسمتهای پایین را نشان می دهد ، در حالی که RSI قسمتهای بالاتر را نشان می دهد. این بدان معنی است که ما یک واگرایی صعودی تأیید شده در نمودار داریم که فرصتی برای تجارت طولانی در جفت GBP/USD Forex فراهم می کند.

نشانگر حرکت + باندهای بولینگر

بیایید با استفاده از گروههای Momentum و Bollinger ، که برای تجارت واگرایی مناسب است ، در مورد راه اندازی معاملات دیگر بحث کنیم. ما از شاخص حرکت برای نشان دادن واگرایی با عملکرد قیمت استفاده خواهیم کرد. با این حال ، ما وارد معاملات خواهیم شد ، تنها در صورتی که قیمت میانگین متحرک گروههای بولینگر را بشکند و گروهها همزمان در حال گسترش هستند. به این ترتیب ما برای سیگنال های خود تأیید خواهیم کرد و فقط در هنگام نوسانات زیاد وارد معاملات خواهیم شد. وقتی قیمت از میانگین متحرک باندهای بولینگر در جهت مخالف عبور می کند ، از معاملات خود خارج خواهیم شد.

اینگونه است که این استراتژی کار می کند:

USDCAD D1 Momentum + Bollinger Bands Divergence

این نمودار روزانه USD/CAD است. در پایین نمودار نشانگر حرکت را مشاهده می کنید. در نمودار قیمت ، باند های بولینگر را به رنگ سبز می بینید.

پس از یک دوره افزایش قیمت ، نشانگر حرکت شروع به ضبط پایین پایین می کند در حالی که قیمت در حال افزایش است. این یک واگرایی نزولی بین عملکرد قیمت و نشانگر حرکت است. سپس ، ما یک شمع بزرگ نزولی را می بینیم ، که خط میانگین متحرک بین باندها را می شکند. در همین زمان ، باند بولینگر شروع به گسترش می کند و این نشانگر نوسانات بالاتر است. پس از آن شاهد افت قیمت در حدود 8 ٪ در سه هفته آینده هستیم. تجارت کوتاه در این مورد می تواند بسته شود که قیمت آن میانگین متحرک باندهای بولینگر را در جهت صعودی بشکند.

مکان مناسب یک سفارش از دست دادن توقف در این تجارت باید بالاتر از آخرین عمل قیمت قبل از استراحت قیمت در خط باند مرکز بولینگر باشد. همانطور که می بینید ریسک نسبت به سود کلی که می توان از این تجارت تحقق یافت ، بسیار اسمی بود.

مدیریت پول هنگام تجارت واگرایی در فارکس

ما در مورد انواع الگوهای واگرایی و برخی از شاخص های قابل اعتماد برای تجارت واگرایی با آن بحث کرده ایم. اکنون می دانیم که چگونه واگرایی را مشاهده کنیم و چگونه می توان با واگرایی وارد بازار شد. با این حال ، قبل از شروع تجارت واگرایی ، چند نکته دیگر وجود دارد که باید در مورد آنها بحث کنیم. این موارد شامل یک رویکرد مدیریت پول در هنگام معاملات واگرایی است. اگر یک برنامه مدیریت پول صحیح ندارید ، احتمالاً واگرایی های معاملاتی پول یا هر مجموعه دیگری را برای آن موضوع از دست خواهید داد.

هنگام تجارت واگرایی از دست دادن دست بکشید

صرف نظر از روش معاملاتی که استفاده می کنید ، همیشه باید برای هر یک از معاملات خود از سفارش توقف ضرر استفاده کنید. وقتی تجارت واگرایی می کنید فرقی نمی کند. و برای اکثر معامله گران ، بهتر است به جای استفاده از توقف ذهنی ، یک توقف سخت در بازار قرار دهید. تا آنجا که تنظیمات واگرایی پیش می رود ، یکی از راه های قرار دادن از دست دادن توقف شما درست بالاتر از آخرین قسمت بالای نمودار قرار می گیرد که این امر واگرایی نزولی را تأیید می کند. اگر واگرایی صعودی است ، ما به پایین متکی هستیم و باید توقف در زیر آخرین پایین روی نمودار قرار گیرد.

تصویر زیر به شما ایده ای می دهد که در هنگام تجارت واگرایی ، از دست دادن توقف خود در کجا قرار دهید.

USDCHF D1 Stop Loss on Divergence

این نمودار H1 از جفت فارکس USD/CHF است که واگرایی صعودی بین تصادفی و عملکرد قیمت را نشان می دهد. این فرصتی برای ورود به بازار با تجارت طولانی در 0. 9242 همانطور که در تصویر نشان داده شده است. محل از دست دادن توقف در زیر نوسان پایین ، درست زیر آخرین پایین الگوی واگرایی خواهد بود.

پس از واگرایی صعودی تأیید شده ، قیمت USD/CHF شروع می شود

هنگام تجارت واگرایی سود کسب کنید

شما همیشه باید در هنگام تجارت واگرایی ، قوانین سودآوری را در نظر بگیرید. برای همه مثبت های تجاری واگرایی ، یکی از مواردی که تجارت واگرایی به ما ارائه نمی دهد ، اهداف روشنی است. بنابراین برای انتخاب اهداف سود شما باید از یک ابزار اضافی استفاده شود. به طور معمول ، اگر واگرایی را با RSI یا تصادفی تجارت می کنید ، ممکن است برای بستن معاملات خود به یک شاخص اضافی نیاز داشته باشید. با این حال ، اگر از MACD استفاده می کنید ، می توانید به تنهایی به این نشانگر اعتماد کنید. دلیل این امر این است که MACD یک شاخص عقب مانده است و یک ابزار مستقل خوب برای خروج و همچنین ورودی ها است. روش مورد نظر من استفاده از تجزیه و تحلیل نوسان و پشتیبانی از سطح مقاومت برای مدیریت تجارت و تعیین هدف سود است ، با این حال ، همانطور که من اخیراً اشاره کردم ، MACD نیز گزینه ای مناسب است.

یک استراتژی کامل واگرایی فارکس با استفاده از MACD

ما تمام ابزارهایی را که به آنها نیاز داریم سفارش می دهیم ، یک برنامه تجارت واگرایی فارکس را در کنار هم قرار می دهیم. بیایید اکنون همه قوانین را با هم ترکیب کنیم و ببینیم که این چگونه به نظر می رسد. ما از شاخص MACD برای لکه بینی واگرایی و بسته شدن معاملات استفاده خواهیم کرد. وقتی اختلافات بین عملکرد قیمت و MACD را مشاهده می کنیم ، بر اساس یک سیگنال واگرایی وارد معاملات می شویم. وقتی یک متقاطع MACD را در جهت مخالف می بینیم ، معاملات خود را می بندیم.

اکنون می بینیم که همه اینها چگونه کار می کند.

EURUSD D1 MACD Divergence Trading Strategy

این همان نمودار روزانه یورو/USD است که در ابتدای این مقاله از آن استفاده کردیم. با این حال ، این بار ما کل استراتژی معاملاتی خود را در اینجا گنجانده ایم.

ما ابتدا با مشاهده یک واگرایی صعودی بین MACD و عملکرد قیمت شروع می کنیم. نمودار قسمتهای پایین را نشان می دهد ، در حالی که قسمتهای پایین MACD در حال افزایش است. این واگرایی صعودی ماست. ناگهان ، پس از ایجاد سومین قسمت بالاتر خود ، خطوط MACD یک کراس اوور صعودی ایجاد می کنند. ما می توانیم از این سیگنال استفاده کنیم تا در تنظیم واگرایی صعودی خود همانطور که با فلش افقی سبز نشان داده شده است ، استفاده کنیم. سفارش از دست دادن توقف ما باید درست در زیر آخرین پایین همانطور که در تصویر نشان داده شده است واقع شود.

قیمت شروع به حرکت به سمت بالا می کند. MACD نیز شروع به افزایش می کند. دو ماه بعد ، MACD یک کراس اوور نزولی را نشان می دهد. ما از این به عنوان سیگنال خروج استفاده می کنیم و تجارت خود را می بندیم.

بنابراین ما انواع مختلف واگرایی را مورد بحث قرار داده ایم ، شاخص هایی که می تواند برای تجارت آنها استفاده شود و همچنین برخی از تکنیک های مدیریت تجارت که می توانند در یک استراتژی واگرایی استفاده شوند. این باید یک پایه خوب باشد که از آن می توانید یک روش واگرایی خود را ایجاد کرده و شروع کنید.

نسخه PDF قابل چاپ کوتاه را خلاصه کنید که خلاصه نکات کلیدی این درس…. برای دانلود اینجا کلیک کنید

نتیجه

 • یک راه اندازی واگرایی یک الگوی پیشرو فارکس است و ورود زودرس را به حرکات قیمت در حال ظهور به ما می دهد.
 • تجارت واگرایی یک روش مؤثر است و به معامله گران اجازه می دهد تا اقدامات قیمت و تجزیه و تحلیل شاخص را در یک استراتژی معاملاتی ترکیب کنند
 • چهار نوع الگوی واگرایی وجود دارد:
  • واگرایی صعودی منظم
  • واگرایی معمولی نزولی
  • واگرایی صعودی پنهان
  • واگرایی های نزولی پنهان
  • MACD
  • RSI
  • نوسان ساز تصادفی
  • گروههای حرکت و بولینگر

  گوش کن ...

  تجارت خود را به سطح بعدی برسانید ، منحنی یادگیری خود را با برنامه آموزش رایگان فارکس من تسریع کنید.< SPAN> نسخه PDF قابل چاپ کوتاه را خلاصه کنید که خلاصه نکات کلیدی این درس…. برای دانلود اینجا کلیک کنید

فارکس های ایرانی...
ما را در سایت فارکس های ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : شبنم خلیلی بازدید : 125 تاريخ : جمعه 4 فروردين 1402 ساعت: 0:22